Jeff Bezos nie będzie już szefem Amazona. W jego życiu prywatnym nie brakuje skandali. Rozwód kosztował go prawdziwą fortunę

Jeff Bezos jest jednym z najbogatszych ludzi na świecie. Założyciel sklepu internetowego Amazon nie będzie już szefem własnej firmy. To nie jedyna zmiana, która zaszła ostatnio w jego życiu. Rozwód kosztował go miliardy dolarów!
Jeff Bezos Jeff Bezos East News

Kim jest Jeff Bezos?

Jeff Bezos jest prezesem Amazona, multimiliarderem, a także najbogatszym człowiekiem na świecie. Magazyn "Forbes" oszacował jego majątek na ponad 204 miliardy dolarów, z czego większość stanowią akcje Amazon.com. Jak wyglądała jego droga na szczyt?

Jeff Bezos Jeff Bezos EAST NEWS

Droga na szczyt

W 1994 roku, gdy założył portal internetowy Amazon, pracował jeszcze jako analityk finansowy w jednej ze spółek. Jego kariera nabierała stopniowo tempa. W 1999 roku "Time" wybrał go osobowością roku, a rok później sam zainteresowany założył przedsiębiorstwo przemysłu kosmicznego Blue Origin, w którym próbuje wdrażać innowacyjne techniki w transporcie orbitalnym. Mimo wielu biznesów to Amazon przyniósł mu największe pieniądze, dzięki którym w 2013 roku mógł za gotówkę kupić "The Washington Post". Kosztowało go to wówczas 250 milionów dolarów.

Jeff Bezos Jeff Bezos EAST NEWS

Rezygnacja z bycia szefem Amazona

Ostatnio zrobiło się o nim głośno za sprawą decyzji i o rezygnacji ze stanowiska szefa Amazona. Miejsce Bezosa zajmie Andy Jassy, o czym założyciel marki poinformował pracowników firmy w specjalnym liście.

W trzecim kwartale przejdę na stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej, a Andy Jassy zostanie dyrektorem generalnym. (...) Będąc szefem rady nadzorczej, zamierzam skupić swoją energię i uwagę na nowych produktach i inicjatywach. Andy jest dobrze znany w firmie i pracuje w niej prawie tak długo, jak ja. Będzie wybitnym przywódcą i ma moje pełne zaufanie - napisał Bezos.
Jeff Bezos, MacKenzie Bezos Jeff Bezos, MacKenzie Bezos EAST NEWS

Drogi rozwód

Jeff Bezos przez 25 lat był żonaty z MacKenzie Scott Tuttle. Doczekali się trójki dzieci i zaadoptowali dziewczynkę z Chin. Niestety ich związek nie przetrwał próby czasu, a to za sprawa romansu miliardera z inną kobietą. O rozpadzie związku poinformował sam zainteresowany na Twitterze.

Jesteśmy niesamowicie szczęśliwi, że na siebie trafiliśmy i wdzięczni za każdy rok naszego małżeństwa. Nawet gdybyśmy wiedzieli, że rozstaniemy się po 25 latach, niczego nie zrobilibyśmy inaczej - napisał.

Rozwód sfinalizował się 4 kwietnia 2019 roku. Była żona Jeffa Bezosa otrzymała połowę ich wspólnego majątku, a także 4% akcji Amazona, co może stanowić majątek w wysokości 35 mld dolarów.

Jeff Bezos Jeff Bezos EAST NEWS

Nowa miłość

Miliarder odszedł do dziennikarki Lauren Sanchez. Ich związek rozpoczął się niemałym skandalem, bowiem światło dzienne ujrzały roznegliżowane fotki, jakie do swojej jeszcze wtedy kochanki wysyłał Jeff. Rok temu para zadebiutowała wspólnie po raz pierwszy na ściance. Wybrali się wówczas razem na imprezę Amazon Prime.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.