"Vogue" docenił stylizację księżnej Kate, ale jej świetnych kreacji było więcej. Jedna pochodziła od polskiej projektantki

Kate Middleton jest szczęśliwą posiadaczką "sukni dekady". Właśnie takim mianem magazyn "Vogue" określił kreację, którą księżna miała na sobie podczas jednej z wizyt w Irlandii. Czyżby akurat ta stylizacja była warta największej uwagi znawców mody? Możliwe, jednak my pamiętamy również inne spektakularne suknie żony księcia Williama.
Księżna Kate Księżna Kate East News

Księżna Kate na koncercie Our Greatest Team Rises

Zieleń, a szczególnie butelkowy odcień tego koloru, bardzo często pojawia się w oficjalnych stylizacjach Kate. Nie mogło go zabraknąć podczas wizyty pary książęcej w Irlandii, bowiem właśnie zielona barwa związana jest z postacią świętego Patryka, na cześć którego obchodzone są tam uroczystości państwowe. Kreacja Middleton została doceniona przez znawców mody i okrzyknięta "suknią dekady". 

Przypomnijmy jednak inną zachowaną w podobnych odcieniach elegancką stylizację członkini rodziny królewskiej. W 2012 roku Kate brała udział w koncercie Our Greatest Team Rises. Na wydarzeniu zaprezentowała się w sukni autorstwa Jenny Packham.

Księżna Kate Księżna Kate East News

Kate Middleton na rozdaniu nagród Tusk Conservation

Błyszcząca i zdobiona cekinami faktura to rzadko spotykany element w stylizacjach żony księcia Williama. Kate zazwyczaj stawia na prostotę i minimalizm, dlatego wybór mieniącej się sukni wieczorowej był szeroko komentowany w 2013 roku na łamach światowej prasy. Ta kreacja na długo pozostanie w pamięci sympatyków księżnej Cambridge. 

Księżna Kate Księżna Kate East News

Księżna Cambridge na 72. rozdaniu nagród BAFTA

Gala wręczenia nagród BAFTA to brytyjski odpowiednik amerykańskiej nocy oscarowej, a Kate Middleton jest honorowym gościem uroczystości. W 2019 roku księżna pojawiła się na wydarzeniu w zwiewnej sukience maxi na jedno ramię. 

Księżna Kate Księżna Kate East News

Kate Middleton podczas wizyty w Henry Fawcett Children's Centre

Casualowe stylizacje księżnej również zasługują na uznanie krytyków i znawców mody. Stylowa fioletowa bluzka marki Gucci z oryginalnym wiązaniem u szyi przyciągnęła uwagę fotoreporterów, którzy towarzyszyli Kate podczas wizyty w londyńskim ośrodku dla dzieci im. Henry'ego Fawcetta. 

Księżna Kate Księżna Kate East News

Księżna Cambridge podczas wyścigów konnych Royal Ascot Racecourse

Żona księcia Williama jest miłośniczką topowych marek premium. W 2016 roku oczarowała uczestników królewskich wyścigów konnych kremową koronkową kreacją Dolce & Gabbana. Stylizację dopełniał dużych rozmiarów kwiecisty toczek.

Księżna Kate Księżna Kate East News

Księżna Kate z wizytą w Irlandii Północnej

W szafie Middleton bez problemu znajdziemy także wiele stylowych, a zarazem klasycznych płaszczy. Odcienie błękitu idealnie komponują się z brązowymi długimi włosami, dlatego podczas wizyty w Irlandii księżna postawiła na niebieskie okrycie wierzchnie marki Mulberry. 

Księżna Kate Księżna Kate East News

Książę William z żoną na rozdaniu nagród BAFTA 2020

Kilka miesięcy temu para książęca zaszczyciła swoją obecnością organizatorów kolejnej gali wręczenia brytyjskich nagród filmowych. Kate zaskoczyła wówczas opinię publiczną, bowiem pojawiła się w sukni projektu Alexandra McQueena, którą miała na sobie w 2012 roku na Diamentowym Jubileuszu w Azji Południowo-Wschodniej. W ten sposób dołączyła do gwiazd promujących walkę z kryzysem klimatycznym.

Księżna Kate Księżna Kate East News

Kate Middleton w Nowej Zelandii

Księżna Cambridge wzięła sobie do serca uświadamianie obywateli o krytycznej sytuacji klimatycznej. Udowadnia, że w trosce o planetę każde wystąpienie publiczne nie musi wiązać się z przygotowywaniem nowej stylizacji. W tej oryginalnej czerwonej kreacji, którą miała na sobie w 2014 roku, pojawiła się także kilka lat później na innym wydarzeniu wagi państwowej. 

Suknia ślubna księżnej Kate Suknia ślubna księżnej Kate East News

Suknia ślubna księżnej Kate

W zestawieniu nie możemy pominąć najbardziej wyjątkowej i jedynej w swoim rodzaju kreacji. Mowa oczywiście o sukni ślubnej Kate, która została zaprojektowana przez Alexandra McQueena. 

Księżna Kate Księżna Kate Instagram/ @gosiabaczynska_official

Para książęca podczas wizyty w Polsce

Na koniec wisienka na torcie, czyli polski akcent w szafie członkini rodziny królewskiej. Kiedy Kate i William odwiedzili Polskę w 2017 roku, znana rodzima projektantka została poproszona o wybranie kreacji dla brytyjskiej księżnej. Mowa o Gosi Baczyńskiej i jej dziele - jedwabnej białej koktajlowej sukience z czarnymi przeszyciami i botanicznymi haftami.