Gosia Baczyńska

Gosia Baczyńska

Gosia Baczyńska to polska projektantka mody, która zalicza się do grona najpopularniejszych projektantów w Polsce. Od lat aktywnie rozwija swoją karierę w Polsce, a także poza granicami naszego kraju. Jej kreacje noszą największe polskie gwiazdy na najważniejszych branżowych imprezach oraz prywatnie.
Imię i nazwisko: Gosia Baczyńska
Data urodzenia: 13 sierpnia 1965r.
Miejsce urodzenia: Kępno
Zawód: projektantka mody
Instagram: @gosiabaczynska_official
Facebook: facebook.com/GosiaBaczynskaOfficial

Gosia Baczyńska - początki kariery

Gosia Baczyńska przyszła na świat w sierpniu 1965 roku w Kępnie. Od dziecka interesowała się modą, choć w czasach panującego komunizmu w Polsce nie było to łatwe. W wieku dwunastu lat podjęła pierwszą próbę krawiecką. Na starej maszynie uszyła żakiet, stosując się do wskazówek ze starej rosyjskiej gazety o szyciu. Zachęcona sukcesem zaczęła szyć ubrania dla siebie, dla swojej siostry oraz matki. Jaka sama wspomina w wywiadach, dzięki szyciu oryginalnych i niebanalnych ubrań mogła wyrazić swoją artystyczną naturę oraz ukryć wrodzoną nieśmiałość.
W 1991 roku przerwała studia na Akademii Sztuk Pięknych i wyjechała do Londynu. Podjęła tam pracę jako krawcowa. Firma, w której pracowała zajmowała się obsługą brytyjskich projektantów mody. Po powrocie do kraju Baczyńska otworzyła firmę i stworzyła swoją pierwszą kolekcję.

Gosia Baczyńska - rozwój kariery

Początki nie były łatwe. Polska ciągle podnosiła się z ciężkich czasów i zawód projektanta mody nie istniał w Polsce. Były problemy z dobrej jakości materiałami. Niemniej jednak Baczyńskiej stale udawało się iść na przód. W 2000 roku miał miejsce pokaz jej pierwszej kolekcji, który zakończył się sukcesem. Grono klientów Baczyńskiej stale się powiększało i dołączały do niego coraz ważniejsze klientki. Obecnie ubierają się u niej milionerki, celebrytki, gwiazdy świata filmu i mody oraz inne kobiety, które cenią jakość ubrań, ich nietuzinkowość, szlachetne materiały i idealne cięcie.

gosia baczyńska

Więcej o:

gosia baczyńska

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.