Mama Beyonce uczciła 12. rocznicę ślubu córki na Instagramie. Małżeństwo gwiazd ma za sobą kilka kryzysów. Przypominamy je

Beyonce i Jay-Z świętowali ostatnio 12. rocznicę ślubu. Na przestrzeni lat para gwiazd dorobiła się statusu power couple. Zakochanych nie ominęły jednak poważne kryzysy. Swego czasu ich domniemany rozwód był bardzo gorącym tematem.
Ślub Beyonce i Jay'a Z Ślub Beyonce i Jay'a Z Instagram/mstinalawson

Rocznica ślubu

Z okazji 12. rocznicy ślubu Beyonce i Jaya-Z mama piosenkarki, Tina Knowles, wrzuciła na swój profil na Instagramie niepublikowane do tej pory zdjęcie z ceremonii. 66-latka skorzystała z okazji i przypomniała światu, że to ona zaprojektowała suknię swojej córki. Ładna?

Beyonce i Jay-Z Beyonce i Jay-Z East News

Nieśmiałe początki

Beyonce i Jay-Z poznali się pod koniec lat 90. Wokalistka była wówczas jeszcze nastolatką. Kilka lat później nagrali pierwszy kawałek w duecie - "'03 Bonnie & Clyde". W związku z promocją piosenki zaczęli wspólnie pojawiać się w mediach. Dementowali jednak wszelkie plotki dotyczące ich miłości.

Jesteśmy tylko przyjaciółmi - podkreślał raper w wywiadzie dla "Playboya".
Beyonce i Jay-Z Beyonce i Jay-Z East News

Pierwsza ścianka

W 2004 roku para po raz pierwszy zapozowała na czerwonym dywanie. Tym samym muzycy potwierdzili, że są razem. Okazją była gala MTV Video Music Awards. Beyonce i Jay-Z niemal od razu stali się jedną z ulubionych par amerykańskiego show-biznesu.

Jay-Z i Rihanna Jay-Z i Rihanna East News

Romans Jaya-Z z Rihanną

W 2005 roku media rozpisywały się o rzekomym romansie Jaya-Z i jego nowej podopiecznej, Rihanny. Dekadę później autor książki "Becoming Beyoncé" wyznał, że plotki te były spreparowane celowo, aby zapewnić popularność debiutującej dopiero RiRi.

W międzyczasie na nowej płycie Beyonce znalazły się piosenki "Ring the Alarm" i "Resentment", które zdaniem fanów nawiązywały do niewierności jej partnera.

Beyonce i Jay-z Beyonce i Jay-z East News

Gorące uczucie

Plotki o romansie Jaya-Z ucichły. Raper i wokalistka dalej umacniali swój status power couple.

Beyonce i Jay-Z Beyonce i Jay-Z East News

Ślub z dala od mediów

4 kwietnia 2008 roku Beyonce i Jay-Z pobrali się podczas prywatnej ceremonii w mieszkaniu rapera. Zdjęcia ze ślubu nie przedostały się do gazet. Para pokazała jednak fragmenty nagrań z uroczystości podczas występów w ramach wspólnej trasy koncertowej "On The Run".

Rihanna i Jay-Z Rihanna i Jay-Z East News

Plotki

Po narodzinach pierwszego dziecka pary, córki Blue Ivy, nad związkiem Beyonce i Jaya-Z znów pojawiły się ciemne chmury. W mediach zaroiło się od plotek, jakoby raper miał potajemnie spotykać się z Ritą Orą. W międzyczasie belgijska modelka Claudia Scheelen wyznała publicznie, że Jay-Z stawiał jej drinki w klubie nocnym. Podczas rozmowy miał ani razu nie wspomnieć o żonie i córce.

W swoich piosenkach "Jelous" i "Mine" Beyonce potwierdziła, że ona i Jay-Z mają za sobą trudne chwile. Czy rzeczywiście chodziło o niewierność rapera? Tego nie wiadomo.

Beyonce i Jay-Z Beyonce i Jay-Z East News

Met Gala

W 2014 roku Beyonce i Jay-Z pojawili się razem na Met Gali. Tydzień później do sieci trafiło nagranie z windy, na którym widać, jak siostra wokalistki zaczyna bić jej męża. Co ciekawe, Bey stała tuż obok nich i wydawała się niewzruszona całą sytuacją. Fani i media zaczęli wówczas spekulować, że Solange była zła na rapera za to, że zdradza jej siostrę.

Niedługo potem para wystosowała oficjalne oświadczenie.

Kochamy się, a przede wszystkim jesteśmy rodziną. Zostawiliśmy to za sobą i mamy nadzieję, że wszyscy zrobią to samo.

Jay-Z and Beyonce leave the after party for the 2014 MET Gala at the Boom Boom Room in New York City.  Pictured: Jay-Z and Beyonce Knowles
East News

Mimo wszystko bójka po Met Gali zostawiła sporą rysę na perfekcyjnym wizerunku małżeństwa.

Beyonce i Jay-Z Beyonce i Jay-Z East News

Domniemany rozwód

Kilka miesięcy później na łamach amerykańskiego portalu Page Six pojawiła się seria artykułów mówiących o tym, że małżeństwo Beyonce i Jaya-Z zawisło na włosku. Według źródeł jedynym spoiwem ich relacji była wtedy wspólna trasa koncertowa. Tuż po jej zakończeniu mieli się rzekomo rozwieść. Tak się jednak nie stało.

Rok później wokalistka została wyróżniona nagrodą Video Vanguard Award. W swojej przemowie wyznała miłość mężowi. Doniesienia o planowanym rozwodzie nieco ucichły.

Beyonce i Jay-Z Beyonce i Jay-Z East News

Prawda w piosenkach

Beyonce i Jay-Z nie mają w zwyczaju opowiadać w wywiadach o swoim życiu prywatnym. W ich piosenkach nie brakuje jednak odniesień do pożycia małżeńskiego. W 2016 roku diwa wydała album "Lemonade", który odbił się szerokim echem głównie za sprawą fragmentów sugerujących, że raper ją zdradzał. Gwiazda przywołała między innymi "Becky z dobrą fryzurą". Fani do dziś spekulują, że chodziło o Ritę Orę lub Rachel Roy - bliską koleżankę Kim Kardashian. Obie zaprzeczyły.

Beyonce Beyonce Instagram/beyonce

Dzieci

W 2017 roku rodzina Carterów ponownie się powiększyła. Beyonce urodziła bliźniaki - Rumi i Sir. W międzyczasie Jay-Z wydał album "4:44", na którym rapował o kryzysie w małżeństwie.

Najtrudniejsze jest zobaczenie bólu, który spowodowałeś na czyjejś twarzy, a następnie poradzenie sobie ze sobą - powiedział w jednym z wywiadów.
Beyonce i Jay-Z Beyonce i Jay-Z East News

Wszystko jest miłością

Dwa lata temu małżeństwo wydało wspólną płytę zatytułowaną "Everything Is Love" (z ang. "Wszystko jest miłością"). Tym samym dali światu do zrozumienia, że pomimo wielu trudności cały czas kochają się i wspierają nawzajem. Niech tak już będzie zawsze!

Więcej o: