Odeta Moro ma w dowodzie wpisane inne imię. Nigdy się tym nie chwaliła. Zdradziła ją informacja na sądowej wokandzie

Sporo gwiazd posługuje się pseudonimami artystycznymi. Jednak część z nich zdecydowała się także na zmiany imion i nazwisk. Powody były różne. Konflikt z rodzicami, wyzwiska w szkole, chęć zrobienia kariery za granicą. Zobaczcie, jak naprawdę nazywają się ulubieńcy milionów Polaków.
Odeta Moro Odeta Moro KAPIF.pl

Odeta Moro

Odeta Moro rozwiodła się z Michałem Figruskim pięć lat temu. Jednak para od półtora roku walczyła w sądzie. Chodziło o obniżenie alimentów, które dziennikarz płaci na dziecko. Sprawa zakończyła się kompromisem, a była para doszła do porozumienia. W dniu rozprawy w sądzie pojawili się też paparazzi. Udało się im zrobić zdjęcie wokandy. Ku naszemu zdziwieniu Odeta ma na imię. Inga. Nazywa się dokładnie Odeta Inga Moro-Figurska.

Patryk Vega Patryk Vega Fot. Tomasz Pietrzyk / Agencja Gazeta

Patryk Vega

Jeden z najbardziej popularnych obecnie polskich reżyserów przed laty nazywał się zupełnie inaczej. Patryk Vega to tak naprawdę Patryk Krzemieniecki. Dlaczego zatem zmienił nazwisko? Wszystko przez trudne dzieciństwo.

Nie identyfikowałem się z moim prawdziwym nazwiskiem, bo nie było przy mnie ojca. A myślałem, że w wieku 20 lat dostanę Oscara i uznałem, że Vega dobrze brzmi po angielsku - tłumaczył w rozmowie z 'VIVĄ'.
aKonferencja prasowa w Warszawie tworcow filmu  Zimna Wojna ' w sprawie nominacji filmu do Oskara aKonferencja prasowa w Warszawie tworcow filmu Zimna Wojna ' w sprawie nominacji filmu do Oskara Fot. Dawid Zuchowicz / Agencja Gazeta

Borys Szyc

Również Borys nie najlepiej wspominał swoje dzieciństwo. Aktor nigdy nie miał dobrych kontaktów ze swoim ojcem. Dlatego postanowił zmienić nazwisko, by odciąć się od przeszłości. Borys Szyc to tak naprawdę Borys Michalak.

Kayah w programie Agaty Młynarskiej 'Świat się kręci ' Kayah w programie Agaty Młynarskiej 'Świat się kręci ' Fot. Julia Mafalda / Agencja Gazeta

Kayah

Kayah od ponad 20 lat jest jedną z największych gwiazd polskiego rynku muzycznego. Jednak mało kto wie, jak piosenkarka nazywa się naprawdę. Kiedy schodzi ze sceny i musi załatwić sprawy w urzędzie, posługuje się swoimi prawdziwymi danymi. Wokalistka i szefowa wytwórni Kayax nazywa się Katarzyna Magdalena Szczot.

Olivier Janiak Olivier Janiak Instagram/olivierjaniak

Olivier Janiak

Znany prezenter telewizyjny i konferansjer w dowodzie jest Piotrem Michałem. W jednym z wywiadów przyznał, że Olivierem stał się z... przypadku. Będąc na studiach, pracował w jednym z wrocławskich pubów. Niestety, czterech innych barmanów miało tak samo na imię. Jego koleżanka stwierdziła, że najwyższy czas coś z tym zrobić i napisała mu na wizytówce Olivier.

Ludzi to kręciło, było bardziej zapamiętywalne i tak zostało. Dziś nawet moja mama nie mówi na mnie Piotr' - opowiadał Janiak w programie '20m2 Łukasza'.
Martyna Wojciechowska Martyna Wojciechowska Instagram.com/ martyna.world

Martyna Wojciechowska

Również podróżniczka zdecydowała się zmienić imię. Mimo że po urodzeniu była Martą, wszyscy zwracali się do niej - Martyna. W jednym z wywiadów wspominała, że bardziej utożsamia się z tym imieniem.

Myślę, że imię zawiera pewną energię, determinując to, kim jesteśmy w życiu. Po latach dowiedziałam się, że Marta pochodzi z języka aramejskiego i oznacza piastunkę ogniska domowego, a Martyna pochodzi z łaciny i odnosi się do boga wojny. To drugie imię chyba po prostu lepiej oddaje mój charakter - tłumaczyła Wojciechowska w wywiadzie dla czasopisma 'Miasto Kobiet'.

Niedawno Wojciechowska poinformowała na Facebooku, że oficjalnie zmieniła imię.

Zamieniłam 'opiekunkę ogniska domowego' na 'wojowniczkę'. To imię wybrało mnie wiele lat temu, jeszcze kiedy byłam dzieckiem, a teraz, po 45 latach postanowiłam to nareszcie sformalizować! Co za ulga! - wyjaśniła Martyna.
Wojciech Modest Amaro Wojciech Modest Amaro KAPIF.pl

Wojciech Modest Amaro

Wojciech Modest Amaro przejął nazwisko od swojej żony. Dawniej nazywał się Wojciech Basiura. Najwyraźniej egzotycznie brzmiące nazwisko było bardziej medialne i łatwiej zapamiętywalne za granicą.

Medialne nazwisko pożyczył sobie od żony. Byłej żony. Tych zresztą miał więcej! Naliczyłem, że teraz ma trzecią żonę. Od jednej podobno wziął nazwisko Amaro - mówi dwutygodnikowi 'Show' kucharz, który przed laty pracował z szefem kuchni.
Gosia Andrzejewicz Gosia Andrzejewicz Kapif

Gosia Andrzejewicz

Gosia Andrzejewicz przed laty miała wpisane w dowodzie inne nazwisko. Nazywała się Andrzejczuk. Trudno powiedzieć, dlaczego zdecydowała się na zmianę.

Weronika Marczuk Weronika Marczuk Eastnews

Weronika Marczuk

Zanim była żona Cezarego Pazury przyjechała do Polski, mieszkała na Ukrainie. Tam urodziła się jako Ołena. Jednak po przyjeździe do naszego kraju zdecydowała się zmienić imię na Weronika.

Izabela Miko na premierze filmu 'The Spy Who Dumped Me' Izabela Miko na premierze filmu 'The Spy Who Dumped Me' fot. Agencja forum gwiazdy

Izabella Miko

Izabella Miko tak naprawdę na nazwisko Mikołajczak. Jednak aktorka marząc o karierze w Hollywood zdecydowała się zmienić nazwisko na znacznie łatwiejsze i bardziej medialne.

Zygmunt Solorz-Żak Zygmunt Solorz-Żak Fot. Tomasz Stańczak / Agencja Gazeta

Zygmunt Solorz-Żak

Mało kto wie, ale jeden z najbogatszych Polaków i założyciel Polsatu przed laty nazywał się Zygmunt Józef Krok. Nazwisko Solorz przyjął po ślubie z Iloną Solorz. Później zdecydował się dołączyć człon Żak od nazwiska drugiej żony, Małgorzaty Żak.

Dorota Chotecka Dorota Chotecka KAPIF.pl

Dorota Chotecka

Gdy rozpoczęła studia na wydziale aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi postanowiła zmienić dane personalne. Pragnęła, by jej nazwisko nie było obiektem żartów. Dorota Chotecka od tego czasu nosi nazwisko panieńskie matki. Po ojcu nazywała się Kapusta.

Viola Kołakowska Viola Kołakowska AKPA

Viola Kołakowska

Również Viola Kołakowska przed laty zmieniła nazwisko. Dawniej nazywała się Kołek.

Maciej Maleńczuk Maciej Maleńczuk KAPIF.pl

Maciej Maleńczuk

Maciej Maleńczuk w dowodzie ma wpisane imię Mirosław.

Ewa Sonnet Ewa Sonnet Insatgram.com/ real.ewa.sonnet

Ewa Sonnet

Była piosenkarka i modelka erotyczna posługuje się bardziej medialnym nazwiskiem. Ewa Sonnet to tak naprawdę Beata Kornelia Dąbrowska.

Violetta Arlak Violetta Arlak KAPIF

Violetta Arlak

Violetta Arlak skróciła sobie nazwisko o dwie litery. Gwiazda 'Rancza' w młodości nazywała się Zmarlak.

Maryla Rodowicz

Mało kto wie, ale prawdziwe imię Maryli Rodowicz to Maria Antonina.

Magda Femme Magda Femme KAPIF.pl

Magda Femme

Magda Femme to pseudonim artystyczny. W rzeczywistości była wokalistka Ich Troje ma na nazwisko Pokora.

Ramona Rey, Koncert 'Artyści przeciw nienawiści' Ramona Rey, Koncert 'Artyści przeciw nienawiści' KAPIF.pl

Ramona Rey

Również Ramona Rey posługuje się pseudonimem. Piosenkarka tak naprawdę nazywa się Katarzyna Alina Okońska.

Donatan na 7. urodzinach Karolinki Donatan na 7. urodzinach Karolinki JAGODA GOROL

Donatan

Znany producent i twórca hitu 'My Słowianie' jest kojarzony wyłącznie jako Donatan. Warto jednak wspomnieć, że w dowodzie ma wpisane inne dane. Pełne dane muzyka to Witold Czamara.

Cleo Cleo KAPIF.pl

Cleo

Natomiast Cleo, która zawdzięcza swoją karierę Donatanowi, nazywa się Joanna Klepko.

Marika Marika Instagram / Marika

Marika

Marika w rzeczywistości nazywa się Marta Kossakowska.