Po góralsku u Krupińskiej, po hiszpańsku u Dody. Obie miały piękne uroczystości, ale ŚLUB ROKU mógł być tylko jeden

W 2018 roku mieliśmy wysyp gwiazdorskich ślubów: sakramentalne "tak" powiedzieli sobie m.in. Doda i Emil Stępień czy też Paulina Krupińska i Sebastian Karpiel-Bułecka. Nie ma jednak wątpliwości, że ta najbardziej spektakularna uroczystość należała do Meghan Markle i księcia Harry'ego.
Meghan Markle i Książę Harry Meghan Markle i Książę Harry AP

Meghan Markle i książę Harry

19 maja 2018 roku oczy całego świata były skierowane w stronę Wielkiej Brytanii. To właśnie wtedy Meghan Markle poślubiła księcia Harry'ego. Do ołtarza poprowadził ją książę Karol, który zastępował nieobecnego na uroczystości ojca aktorki.

Już kilka miesięcy przed ceremonią pojawiła się giełda nazwisk projektantów, którzy mieli uszyć suknię dla przyszłej księżnej Sussex. Ostatecznie wybór padł na dom mody Givenchy.

Wybranka księcia Harry'ego miała na głowie pięciometrowy welon, który pełnił symboliczną rolę. Znalazły się na nim ręcznie wyszyte hafty oznaczające rośliny ze wszystkich krajów Brytyjskiej Wspólnoty Narodów. Na specjalne życzenie Meghan pojawiły się tam również jej dwa ulubione kwiaty -  maczek kalifornijski oraz zimokwiat.

Ślub Harry
Twitter

W pamięci wszystkich zapadło również płomienne kazanie, które wygłosił Michael Curry, charyzmatyczny amerykański biskup kościoła episkopalnego.

Na zamku Windsor pojawiło się mnóstwo gwiazd. W centrum uwagi byli przede wszystkim George Clooney z żoną Amal Clooney, Victoria i David Beckham, Oprah Winfrey i Serena Williams. 

Amal, George Clooney, Victoria, David Beckham
AP

Kiedy firma Bridebook zdecydowała się podliczyć koszt uroczystości, okazało się, że ślub Meghan i Harry'ego kosztował 32 miliony funtów i był jednym z najdroższych w historii.

Paulina Krupińska i Sebastian Karpiel-Bułecka Paulina Krupińska i Sebastian Karpiel-Bułecka Instagram

Paulina Krupińska i Sebastian Karpiel-Bułecka

26 lipca 2018 roku Paulina Krupińska i Sebastian Karpiel-Bułecka powiedzieli sobie sakramentalne 'tak'. Była miss i wokalista Zakopower przez lata unikali tematu ślubu i chronili swoje życie prywatne. Kiedy Krupińska pochwaliła się w mediach społecznościowych zdjęciem z obrączkami, w internecie zawrzało. Gdy znajomi pary zaczęli publikować na Instagramie kolejne zdjęcia z wesela, stało się oczywistym, że była to jedna z najładniejszych ceremonii ostatnich lat.

Paulina Krupińska i Sebastian Karpiel-Bułecka
Instagram.com/pkrupinska

Księżniczka Eugenia i Jack Brooksbank Księżniczka Eugenia i Jack Brooksbank AP

Księżniczka Eugenia i Jack Brooksbank

Księżniczka Eugenia, wnuczka królowej Elżbiety II i kuzynka książąt Williama i Harry'ego, wyszła za mąż 12 października 2018 roku. Jej wybrankiem został Jack Brooksbank. Choć mówiło się, że ślub księżniczki Eugenii ma mieć podobny rozmach do ślubu księcia Harry'ego i Meghan Markle, nie cieszył się on aż tak dużym zainteresowaniem.

Warto podkreślić, że Eugenia, która przez lata była nazywana jedną z najmniej urodziwych księżniczek, tego dnia wyglądała obłędnie. Tłoczona w kwiatowe wzory suknia dodała jej uroku. Jednak największą uwagę zwracał promienny uśmiech księżniczki, którym obdarzała ukochanego przez całą ceremonię.

ślub księżniczki Eugenii
Danny Lawson

W trakcie uroczystości nie brakowało wzruszających momentów. 'Ave Maria' w wykonaniu Andrei Bocellego poruszyło miliony widzów na całym świecie.

Zakochani opuścili Zamek Winsdor w karecie, towarzyszyły im dźwięki dud, na których grali muzycy z 2. Batalionu Królewskiego Pułku oraz oklaski i okrzyki wiwatujących gości.

Dorota Rabczewska i Emil Stępień Dorota Rabczewska i Emil Stępień Instagram

Dorota Rabczewska i Emil Stępień

Ślub Doroty Rabczewskiej był chyba największym zaskoczeniem 2018 roku. 14 kwietnia piosenkarka niespodziewanie opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcie przedstawiające dwie dłonie z obrączkami.

-Kochani, z radosnym sercem informuję Was jako pierwsza: wyszłam za mąż. Pierwszy raz w życiu mogę powiedzieć, że osoba, której oddałam serce i zaufałam w tej życiowej decyzji, to jednocześnie moj ukochany i przyjaciel. Ta mieszanka stała się możliwa dzięki temu, że rosła w sile z dala od mediów... Ale teraz już mogę wykrzyczeć to całą piersią!!!! KOCHAM GO!' - napisała na swoim facebookowym profilu.

Doda wzięła ślub
Instagram.com/dodaqueen/

Na początku Doda nie napisała, kto jest jej wybrankiem. Jednak nikt nie miał wątpliwości, że chodzi o Emila Stępnia, z którym była związana od kilku miesięcy.

Co ciekawe, kilka dni później okazało się, wokalistka wzięła łącznie trzy śluby. Najpierw złożyła przysięgę małżeńską w rodzinnym Ciechanowie. Kolejne śluby Dody i Emila odbyły się w hiszpańskiej Marbelli. Ceremonie zaślubin poprowadzili księża z zakonu z Sandomierza.


Screen z Instagram.com/ dodaqueen

Doda i Emil Stępień
Instagram.com/dodaqueen

Agnieszka Kaczorowska i Maciej Pela Agnieszka Kaczorowska i Maciej Pela Instagram

Agnieszka Kaczorowska i Maciej Pela

Ślub Agnieszki Kaczorowskiej i Macieja Peli był długo wyczekiwany. Tancerka przez lata nie miała szczęścia w miłości. Jednak ostatecznie znalazła spokój u boku tancerza, z którym przyjaźniła się od lat.

Agnieszka Kaczorowska, Maciej Pela
Instagram.com/ agakaczor

Co ciekawe, para zaręczyła się zaledwie po sześciu miesiącach znajomości. Pela oświadczył się Agnieszce i nie miał wątpliwości, że chce z nią spędzić resztę swoich dni.

Bajkowa ceremonia odbyła się w Toskanii. Piękna panna młoda miała trzy suknie ślubne zaprojektowane przez Violę Piekut. We wszystkich wyglądała zjawiskowo.

Agnieszka Kaczorowska
Plotek Exclusive

Agnieszka Kaczorowska
Plotek Exclusive

Agnieszka Kaczorowska
Plotek Exclusive

Joanna Krupa i Douglas Nunes Joanna Krupa i Douglas Nunes Instagram

Joanna Krupa i Douglas Nunes

Związek Joanny Krupy z Douglasem Nunesem to historia wzlotów i upadków. Były zaręczyny, było też chwilowe rozstanie. Jednak uczucie modelki do amerykańskiego producenta okazało się na tyle silne, że para zdecydowała się na ślub.


fot.Agencja Forum Gwiazdy

Joanna Krupa
Instagram/joannakrupa


Przygotowania do ceremonii były utrzymywane w tajemnicy. 4 sierpnia 2018 roku wszystko stało się jasne. Gwiazda TVN i amerykański biznesmen pobrali się w kościele św. Piotra i Pawła w Krakowie.

Wśród zaproszonych gości pojawiło się wiele gwiazd, m.in Dawid Woliński, Joanna Jabłczyńska i siostra modelki, Marta. Celebrytka postawiła na skromną, białą suknię z dekoltem i odkrytymi ramionami

Dominika Gwit i Wojciech Dunaszewski Dominika Gwit i Wojciech Dunaszewski Instagram

Dominika Gwit i Wojciech Dunaszewski

Choć od początku roku plotkowano o tym, że Dominika Gwit planuje ślub, sakramentalne 'tak' wypowiedziała dopiero 7 lipca. Gwiazda znalazła szczęście u boku Wojciecha Dunaszewskiego.

Co ciekawe, jako pierwszy wygadał się Leszek Stanek, który zamieścił na InstaStory zdjęcia z wesela. Niestety, na żadnym z nich nie było widać pary młodej. Kilka godzin później sama Dominika podzieliła się radosną nowiną, publikując fotografie z tego pięknego dnia. Poinformowała też fanów, że zmieniła nazwisko na dwuczłonowe: Dominika Gwit-Dunaszewska.

Aktorka zaprezentowała się w tradycyjnej białej sukni z koronkowym dekoltem i rękawami, lekko rozkloszowanym dołem i długim trenem. Zamiast welonu wybrała wianek ze świeżych kwiatów. Trzeba przyznać, że Dominika wyglądała obłędnie.

Dominika Gwit wzięła ślub. Zdjęcia z wesela pokazał Filip Bobek
Instagram.com/filip_bobek

Dominika Gwit wzięła ślub. Zdjęcia z wesela pokazał Filip Bobek
Instagram.com/filip_bobek

Marta Kaczyńska i Piotr Zieliński Marta Kaczyńska i Piotr Zieliński East News

Marta Kaczyńska i Piotr Zieliński

28 lipca 2018 roku Marta Kaczyńska poślubiła swojego narzeczonego, Piotra Zielińskiego. Choć początkowo zapowiadali, że planują pobrać się w kościele, ostatecznie zdecydowali się na ślub cywilny w Pałacu Ślubów na Starym Mieście w Warszawie.

Niestety, Kaczyńska nie dostała na czas papierów unieważniających jej pierwszy ślub kościelny z Piotrem Smuniewskim. Narzeczeni nie chcieli przekładać na później ceremonii. Córka Marii i Lecha Kaczyńskich szła do ołtarza w zaawansowanej ciąży. Miejmy nadzieję, że to małżeństwo przetrwa próbę czasu. W końcu do trzech razy sztuka.

Hugh Grant i Annie Eberstein Hugh Grant i Annie Eberstein FORUM

Hugh Grant i Annie Eberstein

Jeden z najbardziej znanych kawalerów, Hugh Grant, w wieku 57 lat postanowił się ustatkować. Amant brytyjskiego kina powiedział 'tak' swojej wieloletniej partnerce, 39-letniej szwedzkiej producentce telewizyjnej, Annie Eberstein. Uroczystość odbyła się w maju w Londynie i miała bardzo skromny charakter.

O ile aktor postawił na ciemny, klasyczny garnitur, o tyle strój jego żony odbiega stylem od ślubnych standardów. Eberstein w tym wyjątkowym dniu założyła białą spódnicę mini, błękitną koszulę i granatowe buty na słomkowej koturnie. Włosy miała związane w luźny kok.

Priyanka Chopra i Nick Jonas Priyanka Chopra i Nick Jonas East News/Instagram

Priyanka Chopra i Nick Jonas

Nick i Priyanka pobrali się na początku grudnia, o czym poinformowali swoich fanów w mediach społecznościowych. Uroczystości zaślubin były niezwykłe. Ze względu na odmienne religie zakochani wzięli aż dwa śluby.


screen Instagram/@nickjonas


screen Instagram/@nickjonas


Muzyk słynnego zespołu Jonas Brothers oraz indyjska aktorka po raz pierwszy sakramentalne 'tak' powiedzieli sobie w Umaid Bhawan Palace w Dźodhpur w Radżastanie. Uroczystości te miały charakter chrześcijański, a w ceremonii wzięła udział najbliższa rodzina oraz przyjaciele pary. Co ciekawe, ślubu nowożeńcom udzielił sam ojciec Jonasa, który jest pastorem.

Następnie w niedzielę Nick Jonas i Priyanka Chopra ponownie stanęli na ślubnym kobiercu, by sformalizować swoje małżeństwo również w obrządku hinduskim. Na weselu nie zabrakło tradycyjnych strojów, a panna młoda zatańczyła również hinduski taniec, za którego choreografię odpowiada słynny, bollywoodzki tancerz, Ganesh Hegde.

Uroczystości ślubne trwały dwa dni, a pokoje zostały zarezerwowane dla 300 gości. Co więcej, amerykańskie media donoszą, że organizacja dwóch ceremonii miała kosztować młodą parę 461 tys. dol.

Indian Bollywood actress Priyanka Chopra (L) and US musician Nick Jonas, who were recently married, look at each other as they pose for a picture during a reception in Mumbai, India, on December 19, 2018. - Bollywood actress Priyanka Chopra and American singer Nick Jonas hosted an extravagant concert on December 2, 2019, for their star-studded wedding guests as the couple tied the knot at a lavish Indian palace. (Photo by Sujit Jaiswal / AFP)
SUJIT JAISWAL/ East News

Priyanka Chopra
Instagram.com/ priyankachopra

Priyanka Chopra
Instagram.com/ priyankachopra