Jacek zmasakrował filet z kurczaka, Rysiek-zabójca, zemsta Bożenki. Te sceny z "Klanu" stały się kultowe

Widzieliście suchą wodę albo wkurzonego Ryśka? Czy Agnieszka Kaczorowska sceną zemsty zasłużyła na Oscara? Zobaczcie niezapomniane sceny z "Klanu", które przysporzyły widzom i internautom najwięcej uciechy.
Klan Klan Screen z TVP

Oskarowa rola: Jacek masakruje tłuczkiem filet z kurczaka. Czy przebije 'suchą wodę' i śmierć Ryśka?

Widzieliście suchą wodę albo wkurzonego Ryśka? Czy Agnieszka Kaczorowska sceną zemsty zasłużyła na Oscara? Zobaczcie niezapomniane sceny z 'Klanu', które przysporzyły widzom i internautom najwięcej uciechy. Zaczynamy od najnowszej, bez mała oscarowej roli Jacka, który zrobił miazgę z fileta z kurczaka. A potem już jedziemy bez trzymanki z innymi scenami, równie mocnymi.

Nie była to może teksańska masakra piłą mechaniczną, ale biednemu filetowi z kurczaka potężnie się dostało za kłopoty życiowe Jacka.

Jak w robocie się jakoś układa, to natychmiast się boję, że z rodziną coś nie tak. Wrażenie mam, że ktoś bardzo mnie nie lubi i ma mnie gdzieś. Udało ci się, wygrałeś? To masz - powiedział do biednego fileta i przywalił mu tłuczkiem. - Za karę. Nigdy nie może być chwili spokoju. Jak nie z jednej strony to z drugiej. Cholerny, złośliwy los. Jak długo można to znosić? - snuł swój pełny żalu monolog i coraz bardziej zawzięcie tłukł filet.

Tak wyglądała rodzina, która była świadkiem tej dramatycznej sceny:

KlanScreen z TVP

Rodzina jakoś to wytrzymała, filet nie. Zostały z niego tylko strzępy.

KlanScreen z TVP

Najlepiej zresztą, jak przeżyjecie to sami. Uwaga, dla osób o mocnych nerwach!

Klan Klan Screen z TVP

Scena akcji

Patryk Vega może się uczyć, jak robić sceny, w których leje się krew. Steven Seagal też mógłby podpatrzeć, jak eksperci od choreografii tworzą sceny walki wręcz. A wszystko w niespełna półminutowej scenie, gdzie mamy i wzniosłą scenę duchową, i zamach, i obezwładnienie przeciwnika i mnóstwo czerwonej farby udającej krew.

Widzowie poczuli się usatysfakcjonowani.

Czekałam na to jak na Boże Narodzenie - pisze internautka na YouTubie.
Oni kręcą to dla beki - czytamy inny komentarz.
W 'Klanie' ciągle jakieś awantury i śmierć. Niech hejtSTOP powstrzyma propagowanie kultury przemocy w mediach publicznych! - pisali.

Jeżeli szukacie akcji mrożących krew w żyłach, nie znajdziecie niczego lepszego.

Agnieszka Kaczorowska, Konrad Darocha. Agnieszka Kaczorowska, Konrad Darocha. Screen Youtube.com

Bożenka traci dziewictwo

Samej sceny utraty dziewictwa z oczywistych względów nie zobaczyliśmy, ale to, co się wydarzyło potem, już tak - i było to, przepraszamy za brzydkie słowo, słodkie.

Miałaś mi za złe... - tak zaczyna się dialog porywający niczym wiosenny zefirek.
... że złamałam słowo i z tobą... to mogę mieć za złe tylko sobie.
Nie pomogłem ci wytrwać, wręcz przeciwnie.
Sama tego chciałam. Pomyślałam, że jeżeli chcę być z tobą na zawsze, to będzie mi to wybaczone.

Obejrzyjmy to jeszcze raz. I aż ciśnie się na usta: dobrze, że Rysiek tego nie dożył.

Klan Klan Screen z TVP

Śmierć Ryśka

A skoro już o Ryśku mowa... scenarzyści postarali się. Jego śmierć nie była tak groteskowa, jak śmierć Hanki Mostowiak z 'M jak miłość', pokonanej przez tekturowe pudła, ale spektakularności nie sposób jej odmówić. To bodaj najsłynniejszy odcinek 'Klanu', który obejrzała rekordowa liczba widzów, bo aż ponad 4 miliony.

Po tym wyczynie scenarzyści zapewne żałują, że nie mają w zapasie więcej Ryśków.

W tej sytuacji zwrot 'przeżyjmy to jeszcze raz' nabiera nowego znaczenia.

Klan Klan Screen z TVP

Zemsta Bożenki

Zemsta ponoć najlepiej smakuje na zimno, a jej smak bez wątpienia poznała Edyta Herbuś, która jak długa rozciągnęła się na zimnym lodzie, popchnięta przez Agnieszkę Kaczorowską.

Zostaw nas wreszcie w spokoju, odwal się od naszego życia - powiedziała jej Kaczorowska.

Aż dziw, że te słowa nie stały się częścią popkultury jak słynne 'Bo to zła kobieta była', 'Wszystkie Ryśki to fajne chłopy' czy 'Kierunek wschód! Tam musi być jakaś cywilizacja'.

Obejrzyjcie scenę i powiedzcie: kreacja Kaczorowskiej na miarę Oscara?

Klan Klan Screen z TVP

Cisza ma być!

Rysiek był postacią, przyznajmy to wprost, poczciwą, ale dość safandułowatą. Dlatego moment, w którym widzimy go naprawdę wkurzonego, ze wszech miar ma prawo przejść do historii serialu. A z równowagi wyprowadziła go huczna impreza urządzona przez Olę.

Cisza ma być! To nie dyskoteka! - wrzasnął na imprezowiczów zniecierpliwiony Rysiek.

Niby wszystkie Ryśki to fajne chłopy, ale z Ryśkami się nie zadziera. Zwłaszcza o pierwszej w nocy.

Klan Klan Screen z Dailymotion.com/Underek

Rysiek w agencji towarzyskiej

Spokojnie, to nie to, o czym myślicie: jest gorzej, niż myślicie. Rysiek nie poszedł tam skorzystać z usług prostytutki, wręcz przeciwnie. Ratując dziewczynę zastrzelił alfonsa, a pozostałych zastraszył bronią. Nieźle, jak na taksówkarza!

Uciekaj! Zabiję... zabiję... zabiję! - palec pod budkę, kto spodziewał się takich słów po dobrodusznym Ryśku. A jednak. Poniżej dowód, że nie rzucał słów na wiatr.

KlanScreen Dailimotion.com/Underek

Całą dramatyczną scenę odbicia prostytutki z łap gangsterów obejrzycie tutaj.

Klan Klan Screen z TVP

Michał kontra pająk

Jeżeli ktoś pomyślał, że żona Michała właśnie przestraszyła się pająka to dowodzi, że nieobca jest mu znajomość psychiki... scenarzystów. Bo i w istocie, ten wyraz przerażenia nie jest efektem zobaczenia zwłok ludzkich albo czegoś jeszcze gorszego, ale straszliwego, włochatego stwora mierzącego sobie nie więcej, niż kilka centymetrów.

Na wszelki wypadek rodzina Michała ewakuowała się z mieszkania, a on sam bohatersko schwytał potwora w... no to po prostu musicie zobaczyć.

Klan Klan Screen z TVP

Więcej gazu, pudernice!

Widzieliście kiedyś prawdziwych bandziorów? Na ulicy takich nie spotkacie, więc jeżeli chcecie ich poznać, nie od rzeczy będzie zerknąć na poniższy film. Prawdziwe bandziory zajmują się wrzucaniem puszek do śmietników (!) i nazywaniem kobiet w średnim wieku 'starymi pudernicami'.

Określenie było mocno na wyrost, a Izabela Trojanowska atakująca gałęzią bandziora to widok zapadający w pamięć na długo.

KlanScreen z TVP

Klan Klan Screen z TVP

Mycie rąk bez wody

Co tu komentować? Po prostu zerknijcie na poniższy film instruktażowy. Kluczowy moment znajdziecie w 20. sekundzie. Ekolodzy będą zachwyceni.

Swoją drogą, widzieliście kiedyś odcinek, w którym ktoś przynajmniej raz nie myje rąk? Legenda głosi, że kiedyś powstał taki.

Klan Klan Screen z TVP

Sucha herbata

Była sucha woda, czas na suchą herbatę. Można wręcz pomyśleć, że na planie 'Klanu' w ogóle nie ma wody, a całe to ustawiczne mycie rąk przez bohaterów, to tylko pic na... wodę?

Klan Klan Screen z TVP

Bohater drugiego planu

Był wypadek i Bożenka spóźniła się na maturę. Ale nie, nie ona miała wypadek, ona go tylko widziała.

Obok nas potrącili pieszego i później biegłam przez park i skręciłam nogę - tłumaczyła potem mamie w gabinecie lekarskim całą tę zawiłą sytuację.

Każdy, kto choć raz w życiu zdawał maturę wie, jakie to przeżycie, więc nawet ją rozumiemy (Bożenkę, nie maturę, choć maturę również). Zobaczcie jednak osieroconego z nagła pacjenta Grażyny Lubicz. Jego też rozumiemy - i nawet mu współczujemy, bardziej, niż Bożence.