Rodzina Polańskiego padła ofiarą szaleńca. O Dodzie nie wiedzieliśmy, że... Poznajcie tragedie gwiazd i ich skrywane sekrety

Żona Romana Polańskiego była jedną z ofiar zbiorowego morderstwa, dokonanego przez sektę Charlesa Mansona w 1969 roku. Inny gwiazdor zszokował wyznaniem, że jego ojciec był płatnym mordercą. Poznajcie wielkie rodzinne tragedie oraz mocno skrywane sekrety znanych gwiazd z Polski i z zagranicy
Roman Polański Roman Polański GRZEGORZ CELEJEWSKI/Agencja Wyborcza.pl

Roman Polański i zabójstwo jego ciężarnej żony

W nocy z 8 na 9 sierpnia 1969 roku do kalifornijskiej willi Romana Polańskiego i jego będącej w 9. miesiącu ciąży żony wpadli członkowie sekty Charlesa Mansona. Ciało Tate z przywiązanym do szyi sznurem odnalazła następnego dnia w bawialni pokojówka. Oprócz żony reżysera z rąk bandy Masona zginęli wszyscy, którzy przebywali tego wieczoru w willi w Beverly Hills. W sumie były to cztery osoby.

Sharon Tate
AP/Agencja Gazeta

Magda Gessler, Mirosław Ikonowicz Magda Gessler, Mirosław Ikonowicz East News

Magda Gessler: Nie powinnam się urodzić

O życiu klanu Gesslerów sporo wiadomo, ale tę informację o Magdzie Gessler poznaliśmy dopiero niedawno, gdy wraz z ojcem, Mirosławem Ikonowiczem, udzieliła wywiadu 'VIVIE!'. Restauratorka opowiedziała w nim, że jej narodziny były 'cudem' ze względu na zły stan zdrowia matki.

Lekarze namawiali matkę Magdy Gessler na usunięcie ciąży, jednak ona zdecydowała się zaryzykować życiem i zdrowiem, ale urodzić dziecko. Szczegóły podał jej ojciec.

Mojej żonie, Oldze, odnowiła się gruźlica. Przed przyjściem Magdy na świat leczyła się w sanatorium w Zakopanem, lekarze zdecydowali o operacji oddzielenia opłucnej od płuc. Olga się bała, że narkoza zaszkodzi dziecku, i nalegała na operację bez uśpienia. Zniosła to bez żadnej skargi - powiedział Mirosław Ikonowicz.
Nie powinnam się była urodzić - mówiła Magda Gessler.
Poświęciła się dla mnie - dodała Magda Gessler.

y14.04.2012 Warszawa N/z Magda Gessler z bratem Piotr Ikonowicz , ojciec Miroslaw Ikonowicz  fot Witold Rozbicki/REPORTERRozbicki/REPORTER / REPORTER

Katarzyna Grochola i Dorota Szelągowska Katarzyna Grochola i Dorota Szelągowska KAPIF.pl

Dorota Szelągowska: Mój ojczym był pedofilem

Dorota Szelągowska, córka Katarzyny Grocholi, rok temu udzieliła Magdzie Mołek szokującego wywiadu, w którym opowiedziała o swoim trudnym dzieciństwie. W programie 'W roli głównej' nazwała swojego ojczyma alkoholikiem i pedofilem.

Miałam wychowanie z mamą, babcią i to był trudny czas. Bardzo. Działy się różne złe rzeczy. Ale nie oddałabym tego, ponieważ to mnie zbudowało. Jakbym mogła cofnąć czas, jakbyś powiedziała: 'Hej, możesz cofnąć czas. Nie będziesz miała ojczyma alkoholika, który był pedofilem. Nie będziesz miała rozwodu rodziców, nie będziesz miała różnych rzeczy, ucieczek z matką z domu, bo ojczym postanawia zrobić coś złego...' - nie oddałabym tego za nic - powiedziała.

Zarzuciła również matce, że w trudnych okresach niewystarczająco ją wspierała.

Myślę, że nie dostałam tyle wsparcia w dzieciństwie, ile powinnam była dostać. Ale to dlatego, że moja mama miała raka, moja mama umierała. Moi rodzice się rozwiedli. Miała własne problemy. Myślę, że dała mi tyle miłości, ile była w stanie. Ale to chyba nie było wystarczająco - mówiła.

Katarzyna Grochola skomentowała te słowa w rozmowie z 'Twoim imperium'. Pisarka nie zachowała żalu i dobrze mówiła o córce.

Śmieci zamiatane pod dywan śmierdzą. My naprawdę musiałyśmy uciekać z domu, w którym była przemoc. Ale moja córka wyrosła na odważną kobietę, która, chociaż sama nie była molestowana, mówi o trudnych sprawach. Trzeba współczuć i pochylić się nad tymi, którzy nie mogą wyjść z tego tak, jak nam się to udało. Przemoc i nadużycia mają miejsce tam, gdzie wszyscy udają, że nic się nie dzieje.

1Szelagowska Dorota, Grochola Katarzyna 2011-05-30KAPIF.pl

Katarzyna Grochola i Dorota SzelągowskaKAPIF.pl

Will Smith i Jada Smith Will Smith i Jada Smith Koi Sojer / PR Photos / Koi Sojer / PR Photos

Will Smith: żyję w otwartym małżeństwie

Will Smith jest od prawie 20 lat mężem tej samej kobiety, Jady Smith. Małżeństwo doczekało się trójki dzieci. Sekret ich długiego związku jest nieoczywisty i możliwe, że dla wielu osób trudny do zaakceptowania. Tym bardziej, że co jakiś czas spekulowano o problematycznej wierności hollywoodzkiego gwiazdora.

W 2008 roku aktor udzielił magazynowi 'Daily Mail' głośnego wywiadu w którym wyznał w końcu, że zdrada nie jest zakazana w jego małżeństwie.

Nie unikniesz tego, co jest naturalne. Będziesz podobał się innym. W naszej przysiędze małżeńskiej nie było słów: 'Będę unikać wszystkich innych'. Powiedzieliśmy sobie: 'Nigdy nie dowiesz się po fakcie'.  Jeśli do tego dojdzie, możesz powiedzieć  'Słuchaj, potrzebuję uprawiać z kimś seks. Nie zrobię tego, jeśli się na to nie zgodzisz, ale proszę, zgódź się - powiedział.

Jada Smith nie wprost, ale potwierdziła słowa męża, choć z jej słów trudno wywnioskować, żeby była entuzjastką tej filozofii życiowej.

Wszyscy pytają mnie, jak sobie radzę z byciem żoną tak wielkiej gwiazdy, jaką jest Will. Zawsze mówiłam Willowi: Możesz robić, co chcesz tak długo, dopóki patrzysz w lustro i uważasz, że postępujesz przyzwoicie. Jestem jego partnerką, ale on jest wolnym człowiekiem. To on musi zadecydować, kim chce być, ja nie zrobię tego za niego. I vice versa - powiedziała w wywiadzie dla serwisu 'Huffingtonpost'.

Actor Will Smith and his wife Jada Pinkett Smith arrive at the 2014 Vanity Fair Oscars Party in West Hollywood, California March 2, 2014. REUTERS/Danny Moloshok (UNITED STATES TAGS: ENTERTAINMENT) (OSCARS-PARTIES)REUTERS/DANNY MOLOSHOK

Jada Smith i Will SmithPr Photos

Woody Allen i Mia Farrow z dziećmi Woody Allen i Mia Farrow z dziećmi Internet

Dylan Farrow i molestowanie seksualne

Dylan Farrow to 31-letnia adoptowana córka Woody'ego Allena i Mii Farrow. W 2014 roku na łamach pisma 'New York Times' opublikowała szokujący list otwarty, w którym oskarżyła reżysera o molestowanie seksualne.

Jaki jest twój ulubiony film Woody Allena? Zanim odpowiesz, powinieneś wiedzieć: kiedy miałam 7 lat, wziął mnie za rękę i zaprowadził do ciemnego pokoju na strychu. Kazał mi położyć się na brzuchu i bawić kolejką elektryczną brata i wtedy wykorzystał seksualnie. Cały czas do mnie mówił - szeptał, że jestem dobrą dziewczynką, że to będzie nasza tajemnica. Obiecał, że zabierze mnie do Paryża i będę gwiazdą w jego filmach. Wpatrywałam się w pociąg jeżdżący wokół strychu, próbując nie myśleć o tym, co się dzieje. Do tej pory nie mogę patrzeć na takie zabawki.

Z listu wynikało, że Woody Allen molestował ja wielokrotnie, a przeżycia trwale odcisnęły się na jej psychice. Dylan przyznała, że zaczęła mieć kłopoty z jedzeniem, unikała mężczyzn, bała się dotyku. Pojawiły się pierwsze samookaleczenia. I kiedy akurat Allen otrzymał kolejną nominację do Oscara, Dylan postanowiła przerwać milczenie.

Nie będę więcej milczeć, zrobię to dla innych ofiar, żeby wiedziały, że one też nie muszą milczeć - wyjaśniła Farrow.

Dylan Farrow, Mia Farrow, Soony-Yi PrevinEast News

Miley Cyrus Miley Cyrus David Gabber / PRPhotos.com / David Gabber / PRPhotos.com

Miley Cyrus i tajemniczy brat

W 2012 roku dowiedzieliśmy się, że Miley Cyrus ma jeszcze jednego brata. Przypomnijmy, że dotąd wiedzieliśmy o Trace, Brandi, Braisonie i Noahu, a tymczasem okazało się, że piosenkarka ma jeszcze brata Christophera, który jest od niej starszy o niecałe 8 miesięcy. Jak to możliwe?

Christopher Cody Cyrus to syn Billy'ego Ray Cyrusa i Kristin Luckey, kelnerki z Karoliny. Chłopak urodził się, kiedy żona muzyka country była jeszcze w ciąży z Miley.

Przyrodnie rodzeństwo raczej nie utrzymuje ze sobą kontaktów. Widzieli się kilka razy i choć mówią o sobie z sympatią, najwyraźniej nie są zainteresowani zacieśnieniem więzów.

Ona prywatnie nie gra supergwiazdy. Jest normalną nastolatką, która lubi zabawę i potrafi śmiać się z siebie - cytuje jego wypowiedź brytyjski 'The Mirror'.

Miley CyrusPRPhotos.com / PRPhotos.com

Leighton Meester Leighton Meester MJ Photos / PRPhotos.com / MJ Photos / PRPhotos.com

Leighton Meester i kłopoty z matką

Leighton Meester od samego początku nie miała łatwo. Jej matka, Constance, w 1995 roku została aresztowana za przemyt narkotyków z Jamajki do USA. Jak się okazało, była wtedy w ciąży. Urodziła córeczkę w czasie, gdy odsiadywała wyrok.

Kiedy Leighton stała się znana, Constance zaczęła wyciągać od niej pieniądze. Aktorka obiecała, że będzie przesyłać miesięcznie 7500 dolarów na leczenie chorego brata. Jej matka przywłaszczała sobie pieniądze i wydawała je na operacje plastyczne, botoks i przedłużanie włosów. Sprawa stała się znana, kiedy Leighton odmówiła finansowania zabiegów matki pod przykryciem opieki nad bratem. Wtedy ta publicznie oskarżyła ją o złamanie umowy. Twierdziła, że córka dodatkowo obiecała jej 10 tysięcy miesięcznie na jej potrzeby.

Sąd jednak nie uznał tego roszczenia i orzekł, że takiego porozumienia nigdy nie było. Podobnie jak odrzucił pozew Constance o 3 miliony odszkodowania za 'poświęcenie własnego szczęścia' dla wspierania kariery córki.

Leighton MeesterJanet Mayer / PRPhotos.com / Janet Mayer / PRPhotos.com

Woody Harrelson Woody Harrelson Pr Photos

Woody Harrelson i ojciec: płatny morderca

Pamiętacie film 'Urodzeni mordercy'? Główną rolę męską, jeżdżącego po Stanach i mordującego ludzi Mickey'a Knoxa, zagrał Woody Harrelson. Zagrał świetnie, ale naprawdę interesująco robi się, kiedy dowiemy się, że jego ojcem był najprawdziwszy płatny morderca. Z oczywistych powodów aktor nie był skłonny do rozmawiania o tym, zwłaszcza z mediami. W 2012 roku jednak opowiedział nieco o swoim ojcu.

Miałem może z 11 czy 12 lat, kiedy usłyszałem jego nazwisko w samochodowym radiu. Siedziałem w aucie i czekałem na panią, która pomagała mamie odbierając mnie ze szkoły. I słyszę, jak mówią o Charlesie V Harrelsonie i jego procesie o morderstwo, bla bla bla, a ja siedzę i myślę sobie, że to przecież nie może być Charles V Harrelson, to znaczy mój ojciec. To było nie do pojęcia. Potem ta pani wsiadła do samochodu, spojrzała na moją twarz i zrozumiała, że coś jest nie tak. To była bardzo miła pani - wspominał w rozmowie z 'The Guardian'.

Charles Harrelson został schwytany i osadzony w więzieniu. 4 lipca 1995 roku, wraz z dwoma innymi więźniami, usiłował uciec na wolność. Strażnicy oddali strzały ostrzegawcze i uciekinierzy poddali się. 15 marca 2007 roku Harrelson został znaleziony martwy w celi. Lekarz orzekł, że śmierć nastąpiła w wyniku zawału serca będącego następstwem ciężkiej choroby wieńcowej.

Charles V. HarrelsonBILL HABER (AP Photo/Bill Haber, File)

Mariah Carey Mariah Carey PRN / PRPhotos.com / PRN / PRPhotos.com

Dzieciństwo Mariah Carey

Sporo wiemy o załamaniu, jakie Mariach Carey przeszła na początku kariery, a także o jej późniejszych perypetiach. Piosenkarka długo jednak z niechęcią odnosiła się do wspominania najwcześniejszych lat swojego życia.

Nic dziwnego. Jej rodzice rozwiedli się, kiedy miała 3 lata. Od tego czasu tułała się z matką do 12 roku życia zmieniając miejsce zamieszkania aż 13 razy. Na szczęście matka dość wcześnie dostrzegła talent córki, i pomimo biedy, zapewniała jej lekcje śpiewu.

Czy byłoby lepiej, gdyby moi rodzice zostali ze sobą? W żadnym razie. Byli ze sobą nieszczęśliwi, ale z perspektywy czasu trawa zawsze wydaje się bardziej zielona. Czuję, że w pewnym sensie miałam świetne dzieciństwo i to niesamowite, że mogę tak powiedzieć. Ale z drugiej strony czuję, że nie miałam, ponieważ byłam woźną i w pewnym sensie wciąż nią jestem, a zaczęło się to na długo przed tym, kiedy zdobyłam jakiekolwiek środki finansowe - mówiła w rozmowie z 'Huffington Post'.

Obecnie majątek gwiazdy szacuje się na przeszło 240 milionów dolarów.

Mariah CareyPRPhotos.com / PRPhotos.com

Jack Nicholson Jack Nicholson Andrew Evans / PR Photos / Andrew Evans / PR Photos

Jack Nicholson: siostra okazała się matką

Życie Jacka Nicholsona mocno się zatrzęsło, kiedy dowiedział się, że kobieta, którą bierze za swoją siostrę, jest w rzeczywistości kimś innym.

Rewelację jako pierwszy ujawnił dziennikarz 'The Times', który przeprowadził wnikliwe śledztwo i odkrył skomplikowane powiązania rodzinne Jacka Nicholsona. I w ten sposób rodzinna tajemnica gwiazdora ujrzała światło dzienne.

Potem i sam aktor przestał ukrywać to przed światem.

W wieku 8 lat odkryłem, że moja starsza przybrana siostra jest w rzeczywistości moją matką - napisał potem Jack Nicholsona w artykule dedykowanym magazynowi 'Indenpendent'.

Jack NicholsonSTPR / PRPhotos.com / STPR / PRPhotos.com

Charlize Theron Charlize Theron David Gabber / PRPhotos.com / David Gabber / PRPhotos.com

Charlize Theron widziała zabójstwo ojca

Charlize Theron ma w swoim życiu dramatyczny, mroczny epizod, który starannie pomija w rozmowach o sobie. W końcu jednak przełamała milczenie i w tej sprawie. Otóż jako 15-latka była świadkiem, jak jej matka zabija z zimną krwią ojca. Aktorka tak naprawdę nigdy do końca nie przepracowała tego wydarzenia.

To naprawdę niezwykłe, co taka trauma może zrobić dziecku zwłaszcza, gdy wszyscy spodziewają się, że będzie mówić o tym - wyznała w końcu gwiazda.

Matka aktorki zmuszona była zastrzelić ojca w samoobronie. Zdarzyło się to, kiedy po raz kolejny przyszedł do domu pijany i groził rodzinie bronią. Władze RPA, skąd pochodzi Theron i gdzie wtedy mieszkała z rodziną, uniewinniły matkę. Theron przez wiele lat trzymała ten dramat w tajemnicy. Pierwszy raz opowiedziała o nim w 2004 roku w wywiadzie dla Diane Sawyer z 'Us Weekly'.

Charlize TheronDavid Gabber / PRPhotos.com / David Gabber / PRPhotos.com

Sofia Vergara Sofia Vergara David Gabber / PRPhotos.com / David Gabber / PRPhotos.com

Sofia Vergara i tajemnice jej braci

Sofia Vergara to kolejna gwiazda, która niezbyt chętnie opowiada o swojej przeszłości. Aktorka urodziła się w Kolumbii w rodzinie hodowcy bydła i gospodyni. Miała piątkę rodzeństwa, ale w 1998 roku jest starszy brat, Rafael, został zastrzelony na ulicy w Bogocie.

Po latach aktorka przyznała, że brat liczył się z tym, że może spotkać go coś złego.

Pochodzimy z zamożnej rodziny, więc wiedział, że może zostać porwany. Zawsze miał wokół siebie ochroniarzy. Pewnego dnia wyszedł jednak sam i został zastrzelony. Byłam zrozpaczona - powiedziała Vergara w rozmowie z 'New York Post'.

Potem kolejny z jej braci został złapany na przemycie narkotyków i deportowany do Kolumbii. Miał na sumieniu także napad z bronią.

Sofia VergaraDavid Gabber / PRPhotos.com / David Gabber / PRPhotos.com

doda, paweł rabczewski doda, paweł rabczewski fot. KAPIF

Doda i przyrodnia siostra

W 2012 roku dowiedzieliśmy się, że Doda posiada przyrodnią siostrę. Sąd w Ciechanowie uznał 13-letnią wówczas Paulinę za córkę taty Dody, Pawła Rabczewskiego, i zasądził alimenty w wysokości 500 zł. Przyznał jej także prawo do posługiwania się nazwiskiem ojca - pisała wtedy 'Rewia'.

Niedługo potem o Paulinie zrobiło się głośno, nastolatka udzielała się bowiem w mediach i opowiadała o trudnej relacji (czy raczej jej braku) z przyrodnią siostrą. Nie życzyła sobie od niej żadnej pomocy.

Nie chcę żadnego kontaktu i nie oczekuję od niej żadnych pieniędzy, niech sobie żyje tak jak zdecydowała. Ja się od tej rodziny odcinam. Nie interesuje mnie w ogóle. Nie powinna mi pomagać, bo i po co? To są jej pieniądze i ja ich nie chcę. Ja sobie jakoś poradzę w życiu - mówiła w programie 'Na językach'.

scan z scan z

Anna Czartoryska-Niemczycka i Michał Niemczycki Anna Czartoryska-Niemczycka i Michał Niemczycki KAPIF.pl

Michał Niemczycki i kłopoty z prawem

Dzisiaj Michał Niemczycki to kochający mąż i ojciec, a także szanowany biznesmen. Jego biografia skrywa jednak pewien wstydliwy epizod z czasów, kiedy studiował w USA: siedział aż 2 lata w amerykańskim więzieniu, o czym było głośno w 2006 r.

Podczas studiów szkole filmowej UCLA w Kalifornii policja przyłapała go na handlu i przemycie narkotykami - informowała wtedy 'Rewia'. Michał odsiadywał wyrok w zachodniej Wirginii w więzieniu o złagodzonym rygorze: miał do dyspozycji pokój z telewizorem i łazienką. Mógł także przechadzać się po kampusie i korzystać z siłowni i sauny.

Doświadczenie więzienne podobno wiele go nauczyło i zmieniło jego priorytety życiowe:

Dostał lekcję pokory, dużo go to nauczyło. Bardzo się zmienił. Myśli o życiu bardzo poważnie - powiedziała w wywiadzie dla 'VIVY!' jego matka, Katarzyna Frank-Niemczycka.

Anna Czartoryska-Niemczycka i Michał NiemczyckiKAPIF.pl

Claudia Cardinale Claudia Cardinale fot. Marcin Wojciechowski / Agencja Wyborcza.pl

Claudia Cardinale i tajemnica przed synem

Włoska ikona kina, Claudia Cardinale, również miała skomplikowane życie rodzinnie: przez lata ukrywała przed własnym synem, że jest jego matką. Aktorka wychowała się w Tunezji, tam została zgwałcona. Jej syna wychowywała matka Claudii.

Udało się jej także wprowadzić w błąd wytwórnię firmową - dzięki temu mogła robić karierę. Gwiazda dbała jednak o swojego synka, Patrizia. Zabierała go ze sobą na turnee, a kiedy związała się z włoskim reżyserem, Pasqualem Squitierim, przygarnęła syna do wspólnego domu. Aktorka wyznała swojemu synowi prawdę dopiero, gdy ten miał 19 lat.

Claudia CardinaleFot. RDA/Collections CSFF/Forum

Nicole Kidman Nicole Kidman Lisa Holte / PRPhotos.com / Lisa Holte / PRPhotos.com

Nicole Kidman poroniła

W 2007 r. Nicole Kidman zaskoczyła media wyznaniem, że w trakcie małżeństwa z Tomem Cruisem dwukrotnie poroniła. Pierwszy raz kilka miesięcy po ślubie z Tomem Cruisem, który odbył się w 1990 r. To doświadczenie miało znaczący wpływ na to, że para adoptowała dwójkę dzieci:

Od momentu kiedy ja i Tom zostaliśmy małżeństwem, chciałam mieć dziecko. Straciliśmy dziecko tak wcześnie, więc przeżycie było wyjątkowo dotkliwie. Stąd wziął się pomysł adopcji Belli [Isabelli] - powiedziała aktorka w rozmowie z 'Vanity Fair'.

Do drugiego poronienia doszło w 2001 roku, miesiąc po tym, jak Tom Cruise złożył pozew o rozwód. Aktorka bardzo pragnęła mieć biologiczne dziecko:

Pragnę go. Myślę, że byłoby to bardzo przykre, gdybym nie mogła już go mieć - mówiła w wywiadzie.

PHOTO: EAST NEWS/SIPA PRESS  PARIS: TOM CRUISE & NICOLE KIDMAN AT EAST NEWS/VILLARD/SIPA

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.