Janusz Dzięcioł pracuje w pomocy społecznej, Monika Sewioło wyjechała za granicę. Gwiazdy "Big Brothera" dzisiaj

W tym roku mija 15 lat odkąd zobaczyliśmy 1. edycję "Big Brothera". To w niej wyłoniły się największe gwiazdy programu: Manuela Michalak, Monika Sewioło czy Małgorzata Maier. Zobacz, co u nich słychać i czym się obecnie zajmują.
Janusz Dzięcioł Janusz Dzięcioł East News

Janusz Dzięcioł

Janusz Dzięcioł był najstarszym i najspokojniejszym uczestnikiem 1. edycji "Big Brothera". Paradoksalnie, zaskarbił sobie ogromną sympatię nie tylko pozostałych lokatorów domu Wielkiego Brata, ale i widzów. Skromny strażnik miejski ze Świecia zwyciężył i szybko stał się gwiazdą mediów. Na fali popularności poszedł w politykę. Z ramienia PO w 2005 roku startował do Senatu (bezskutecznie), a 2 lata później z sukcesem wszedł do parlamentu - i to na dwie kadencje. Jako poseł był dokładnie taki, jak w programie: był spokojny, nie rzucał się w oczy, nie błyszczał. Potem bezskutecznie starał się o fotel prezydenta Grudziądza.

W 2012 roku uczestnicy spotkali się w programie "DD TVN". Dzięcioł, pytany o to, czym się obecnie zajmuje, powiedział:

Mnie trudno szukać nowych dróg. 10 lat temu wdepnąłem w politykę i dziś walczę w niej o przetrwanie.

W styczniu Janusz Dzięcioł udzielił wywiadu "Gazecie Pomorskiej", z którego dowiedzieliśmy się, że właśnie podjął pracę w pomocy społecznej w Świeciu.

Trzeba być poważnym. Do emerytury zostało mi pięć lat, to kawałek czasu. Zamierzam go spędzić w świeckiej opiece społecznej - mówił.

Janusz Dzięcioł ma obecnie 62 lata.

Janusz DzięciołSŁAWOMIR KAMIŃSKI/ Agencja Gazeta

Manuela Michalak Manuela Michalak East News

Manuela Michalak (Jabłońska)

Właściwie Manuela Jabłońska, bo w 2002 roku wyszła za mąż za Tomasza Jabłońskiego, ale nie sprzeciwia się, kiedy jest nazywana panieńskim nazwiskiem, pod którym zdobyła popularność.

Mogą nawet mówić Manuela Gretkowska z Marsa, oby tylko nazwiska nie przekręcali. Lubię, jak się wokół coś dzieje. Najbardziej na świecie lubię występować w telewizji - mówiła szczerze w jednym z wywiadów.

Charyzmatyczna, przebojowa, z charakterystycznym śmiechem. W programie zajęła 2. miejsce.

Na fali popularności zagrała w kilku filmach, otrzymała też własny program w TVN: "Maraton uśmiechu". W 2013 roku miała epizod z "Wawa non stop" - paradokumentalnym serialu pokazującym życie kilku młodych osób w wynajętym domu. Kiedy telewizja o niej zapomniała, zajęła się handlem paramedykamentami i otworzyła salon fryzjerski i prowadzi go do dzisiaj.

23.08.2015 Warszawa Na planie programu Dzien Dobry TVN N/z  Manuela Michalak fot. Tomasz Urbanek/DDTVN/East NewsEast News

16.02.2015 Warszawa Na planie programu Dzien Dobry TVN N/z  Manuela Michalak fot. Tomasz Urbanek/DDTVN/East NewsTOMASZ URBANEK/ East news

Małgorzata Maier Małgorzata Maier East News/ Facebook/Małgorzata Maier

Małgorzata Maier

Drobna blondynka z charakterystycznym znamieniem na policzku. W "Big Brotherze" wykreowana na czarny charakter. Małgorzata Maier zajęła w programie 3. miejsce. Od razu pojawiła się ogromna popularność. Dla dziewczyny z Sosnowca to był szok. Nie radziła sobie z tym zainteresowaniem.

Siedziałam sobie w knajpie, jadłam obiad, podnoszę wzrok, a tu ktoś już kuca przy mnie i pstryka fotkę. Sytuacja nie do zniesienia! Nie potrafiłam tego zaakceptować - opowiadała po latach w rozmowie z Kobieta.onet.pl.

Telewizja wykorzystała jej popularność i podarowała jej dwa programy: "Ikea - dom pełen pomysłów", a potem "Kto was tak urządził". Prowadziła je krótko i bez powodzenia. Jako jedna z nielicznych żałowała udziału w programie.

Wiodłam naprawdę superżycie, a po programie odwróciło się do góry nogami i stanęło na głowie - mówiła.

Obecnie Małgorzata Maier mieszka na warszawskich Włochach, sprzedaje własne obrazy, szyje ubrania i prowadzi blog modowy (ostatni wpis jest z listopada ubiegłego roku). Zawodowo jest specjalistką od wizerunku. Otwiera właśnie sklep z własnoręcznie szytą i malowaną odzieżą.

Małgorzata MaierScreen z Małgorzatamaier.pl

Małgorzata MaierScreen z Małgorzatamaier.pl

Małgorzata MaierScreen z Małgorzatamaier.pl

Alicja Walczak Alicja Walczak East News

Alicja Walczak

Alicja Walczak, kiedy brała udział w 1. edycji "Big Brothera", była już dojrzałą kobietą. Uwodziła wspaniałą figurą i czarnymi włosami okalającymi piękną twarz. Po programie kariery w show-biznesie nie zrobiła, za to zdecydowała się uzupełnić wykształcenie.

Dla mnie to okres nauki, przemiany, poszukiwań, podróży. Skończyłam trzy fakultety, dokończyłam studia politologiczne, później dziennikarstwo, a teraz obroniłam się na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku - mówiła rok temu w "Dzień dobry TVN".

Przyznała też, że napisała książkę "Piękno duszy", dla której szukała wtedy wydawcy. Jak się wydaje, nie udało się go znaleźć do dzisiaj.

Alicja Walczak w 2015 rokuKAMIL PIKLIKIEWICZ/ East News

Monika Sewioło Monika Sewioło East News/ Kapif

Monika Sewioło

Monika Sewioło to bodaj najseksowniejsza uczestniczka 1. edycji show "Big Brother". Była wtedy piękną 24-letnią blondynką, której marzyła się kariera w show-biznesie.

Monika Sewioło w 2001 rokuSTEIN/REPORTER/ East News

Najsłynniejsza scena "Big Brothera"? Monika Sewioło bierze prysznic, a Piotr "Gulczas" Gulczyński i Klaudiusz Sevkovic rozstawili krzesła i oglądają show w jej wykonaniu.

Na rok przed "Big Brotherem" poślubiła starszego o 4 lata Jerzego Sewioło, z którym w związku małżeńskim wytrwała do 2003 roku.

Monika była moją pierwszą, młodzieńczą miłością. I tak już zostało. Moja żona jest po góralsku harda, ambitna, inteligentna, pracowita. Nasz pokoik z kuchnią lśni czystością, przed wyjściem do pracy mam przygotowane kanapki, po powrocie - z uśmiechem podany obiad - mówił w rozmowie z Onetem Jerzy Sewioło.

Monika Sewioło w 2002, konferencja prasowa Kapif

Choć w programie zajęła zaledwie 14. miejsce, zyskała ogromną popularność, którą starała się wykorzystać do zrobienia kariery. Nagrała piosenkę "Urodziłam się, aby grać" oraz podjęła współpracę z zespołem Nietykalni, z którym zrealizowała album "Wiatr".

Prawdziwą furorę zrobił jednak numer "Playboya" z półnagą Sewioło na okładce.

Monika SewiołoPlayboy, 2001

Potem jednak zainteresowanie gwiazdką osłabło, a ona sama wyjechała zagranicę, tym samym ostatecznie znikając z oczu ostatnim swoim fanom. W czerwcu Monika Sewioło pojawiła się na imprezie "Samochód roku Playboya", gdzie spotkał ją nasz reporter.

Największy szał był chyba przez pierwsze dwa lata, a potem wróciłam już do normalnego, codziennego życia - powiedziała nam.

 

Okazało się, że od kilku lat mieszka zagranicą. Dwa lata mieszkała na Sardynii, półtora roku na Karaibach, a potem była Szwajcaria. Często bywa w domu i myśli o tym, żeby stworzyć jakiś projekt z inną uczestniczką programu, Małgorzatą Maier, z którą łączy ją przyjaźń.

Chciałabym zrobić coś fajnego. Może z Gosią Maier, która teraz zmienia swoje życie i swój profil zawodowy, będzie otwierać sklep z odzieżą, którą sama projektuje i maluje. Może coś razem wymyślimy. To nie są moje klimaty, ale Gosia ma tak wielki talent i fajne pomysły - to jest to, czego mi brakuje: pomysłów. Nie chęci do robienia czegoś, do pracy, ja po prostu jestem mało kreatywna - powiedziała.

Monika SewiołoKAPIF.PL

Klaudiusz Sevković Klaudiusz Sevković East News

Klaudiusz Sevković

Łysy, postawny i dobroduszny. Takim go zapamiętaliśmy z programu "Big Brother", w którym zajął 5. miejsce. Popularność przełożyła się na oferty telewizyjne i niedługo potem mogliśmy oglądać go w programie kulinarnym "Wielka niespodzianka Klaudiusza". Przede wszystkim jednak dał się poznać jako sprzedawca w słynnych "Telezakupach Mango", gdzie wraz z Joanną Bartel nawet przez kwadrans zachwalał produkty reklamując jednocześnie ich działanie.

W 2006 roku został radnym Chorzowa i w tym czasie wszedł w spór sądowy z dziennikarzem Dlachorzowa.pl, który zasugerował, że Sevković naruszył przepisy antykorupcyjne. W tekście znalazło się zdanie: "Jak wynika z oświadczenia majątkowego Sevkovicia, prawdopodobnie nie pobiera za to wynagrodzenia. Piszemy 'prawdopodobnie', bo nie wiemy, za jakie 'dzieła' Sevkovic zarobił aż 275 tys. zł".

Rzecz w tym, że Sevković zarobił... 275 zł. Spór wygrał, a sąd zobowiązał dziennikarza do zaprzestania pisania o zarobkach radnego i przeproszenia go. Obecnie Klaudiusz Sevković pracuje w Silesia Business&Life Golf Cup w Chorzowie.

 

Klaudiusz Sevković w 2015 rokuKAMIL PIKLIKIEWICZ/ East News

Piotr Gulczyński Piotr Gulczyński East News

Piotr Gulczyński

Piotr "Gulczas" Gulczyński, jeden z najbardziej medialnych uczestników show. Przystojny, z krótkimi włosami i w czarnej skórzanej kurtce przywodził na myśl jakiegoś easy ridera, za którym tęskniły dziewczyny.

 

Piotr Gulczyński w 2001 rokuSTEIN/REPORTER/ East News

 

To on zainspirował Jerzego Gruzę, żeby film z udziałem bohaterów "Big Brothera" zatytułować "Gulczas, a jak myślisz...". Potem wystąpił jeszcze w kilku filmach (bądźmy szczerzy, nie najwyższych lotów), a także sygnował swoim wizerunkiem piwo Gulczas i Gulczas Mocny. Zniknęło z rynku po kilku tygodniach.

 

Piotr Gulczyński w 2001reoku, Gulczas, a jak mylisz - konferencja prasowaKAPIF.pl

 

Mało kto wie, że Piotr Gulczyński jest szwagrem piosenkarki Małgorzaty Ostrowskiej. Jest rozwiedziony, prywatnie przyjaźni się z innym uczestnikiem show, Klaudiuszem Sevkoviciem.

Z Klaudiuszem jesteśmy razem od 14 lat. Mogę zawsze na niego liczyć, on na mnie. Mamy stały kontakt. Może nie spotykamy się tak często, jak kiedyś, ale zawsze do siebie dzwonimy albo piszemy. Jest fajnie - mówił rok temu w programie "DD TVN".

 

Piotr Gulczyński w 2015 rokuKAMIL PIKLIKIEWICZ/ East News

Piotr Lato Piotr Lato East News/ Facebook.com/Piotr Lato

Piotr Lato

Piotr "Picia" Lato złamał niejedno damskie serce. Przystojniak z rozmarzonym wzrokiem i nieodłącznym atrybutem w postaci gitary był jednym z najbardziej lubianych uczestników show. Dom Wielkiego Brata opuścił, ponieważ złamał regulamin. Po programie próbował swoich sił w branży muzycznej. Początkującym muzykiem zaopiekował się Zbigniew Hołdys, który podarował mu gitarę i wprowadził w świat muzyki profesjonalnej.

Musiałem podzielić czas na wchodzenie w muzykę i normalną pracę, więc przez jakiś czas żyłem w takim mentalnym rozkroku. Na szczęście zawsze byłem cierpliwy, a tak długa droga dała mi dużą siłę. Bo, kto wytrwałby przy muzyce trzynaście lat bez wymiernych efektów? - mówił w wywiadzie dla Onetu.

Występu w "Big Brotherze" nie żałuje, wręcz przeciwnie. Uważa, że sporo się wtedy nauczył.

Ale to wynika chyba z tego, że ja nie traktowałem programu "Big Brother" jako przepustki dokądkolwiek, wówczas byłem stuprocentowym idealistą. To było ekscytujące doświadczenie, które miało mnie otworzyć. Byłem dwudziestolatkiem w trakcie rozmaitych życiowych dylematów, jednym z nich był fakt posiadania gitary, ale braku odwagi, by zagrać cokolwiek nawet przed rodziną - tłumaczył.

W ubiegłym roku nagrał piosenkę "Sicario" i zapowiadał nową płytę. Na razie jednak coś o niej cicho.

 

uFot. Kamil Piklikiewicz/DDTVN/East News Warszawa, 23.11.2015 Na planie programu Dzien Dobry TVN  N/Z: Piotr LatoEast News

uFot. Kamil Piklikiewicz/DDTVN/East News Warszawa, 23.11.2015 Na planie programu Dzien Dobry TVN  N/Z: Piotr LatoEast News

Sebastian Florek Sebastian Florek Agencja Wyborcza.pl/ Screen z 'Gazeta Olsztyńska'

Sebastian Florek

Sebastian Florek prawdopodobnie jako jedyny z uczestników miał konkretny cel w dostaniu się do domu Wielkiego Brata. Popularność, jaką zdobył w programie wykorzystał do przeniknięcia w świat polityki. W 2001 roku marzącemu o karierze politycznej celebrycie udało się wejść do Sejmu z ramienia SLD.

Sebastian Florek w 2004 rokuTOMASZ WASZCZUK/ Agencja Gazeta

 

Posłem był jednak niezbyt aktywnym, choć zasiadał w Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz w Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa. Kiedy skończyła się jego kadencja, SLD zrezygnowało z jego "usług", więc polityk zgłosił się do Samoobrony, ale i ta partia nie chciała go w swoich szeregach.

Po rozbracie z polityką Sebastian Florek wszedł w agrobiznes, i to z niemałym sukcesem. Zajął się hodowlą krów i uprawą wierzby energetycznej. Kiedy kupił rębak Albach Diamant za 600 tysięcy euro, mówił potem w wywiadzie:

Ponieważ wiem, że jeśli nie będę inwestował w najnowocześniejszy sprzęt, to mogę wypaść z rynku - tłumaczył.

W swojej wsi Dorotowo prowadzi również gospodarstwo agroturystyczne. Ma dwóch synów: Maćka i Mikołaja.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.