"Top Model" nie jest dla modelek? Z kilku edycji tylko garstka NAPRAWDĘ robi karierę

Tydzień temu wystartowała kolejna edycja show "Top Model". Program często krytykowany jest za kreowanie obrazu świata mody niemającego wiele wspólnego z rzeczywistością oraz obiecywanie kariery młodym dziewczynom, które tak naprawdę mają na to nikłe szanse. Okazuje się, że udział w programie dla sporej części jego uczestniczek faktycznie otworzył drzwi do wielkiej kariery. Zobaczcie jak wiedzie się tym, którym faktycznie udało się zwojować świat mody.
Magda Roman Magda Roman East News/ Facebook.com/D'VISION

Magda Roman

Magda Roman wystąpiła w drugiej edycji show. Z programem pożegnała się szybko, bo... odmówiła udziału w rozbieranej sesji. W karierze modelki jej to nie przeszkodziło. Wręcz przeciwnie. Jako jedyna z uczestniczek trafiła na models.com. W rozmowie z "Dzień Dobry TVN" wyznała, że ani przez moment nie żałowała swojej decyzji.

Kiedy wyszłam, telefon zaczął dzwonić od razu. Zaczęło się bardzo dużo dziać. Miałam kilka sesji: do Vivy, Glamour, byłam w Hiszpanii na sesji do magazynu Telva. (to bardzo elitarny hiszpański magazyn, porównywany do Vogue'a - przyp. Plotek.pl)

Magda RomanFacebook.com

Renata Kurczab Renata Kurczab X-news/Materiały prasowe Mohito

Renata Kurczab

Renata Kurczab, choć odpadła tuż przed finałem (zajęła 4. miejsce w 3. edycji), i tak odnosi sukcesy jako modelka. Jej Facebook pęka w szwach od coraz to nowych zdjęć z kolejnych sesji czy kampanii.

Renata KurczabKampania Renaty Kurczab dla Dior/Mat. prasowe

Zdjęcia Kurczab można oglądać we wziętych modowych czasopismach takich jak np. "Marie Claire" czy "Harper's Bazaar". Zrobiła też edytorial autorstwa Marcina Tyszki do hiszpańskiego magazynu "Telva", a także podpisała kontakt z Diorem.

Kurczab jeździ na kontrakty po całym świecie. Ostatnio była w Dubaju. Modelka pracowała dla takich marek jak Chanel, Dior, Simple czy Deni Cler.

 

fot.D'Vision/Harper's Bazaar Dubaifot.D'Vision/Harper's Bazaar Dubai

Michalina Strabel Michalina Strabel X-news TVN/ Marie Claire Arabia

Michalina Strabel

Michalina Strabel w ostatniej edycji "Tom Model" nie zdołała dojść do finału, ale i jej po przygodzie z show TVN-u wiodło się bardzo dobrze. Zaczęło się od okładki we francuskim "Elle", a potem było tylko lepiej. W maju Michalina Strabel uczestniczyła w sesji dla "Marie Claire Arabia.

Michalina StrabelElle

Michalina Strabel w 'Marie Claire Arabia'Facebook.com/Michalina Strabel

 

Michalina Strabel w 'Marie Claire Arabia'Facebook.com/Michalina Strabel

Kasia Smolińska Kasia Smolińska X-news TVN/ Vogue Japan

Kasia Smolińska

Katarzyna Smolińska brała udział w pierwszej edycji programu "Top Model" emitowanej w 2010 roku. Zajęła wysokie, czwarte miejsce i choć była ulubienicą jurorów, odpadła tuż przed finałem. W świecie modelingu wciąż radzi sobie wyśmienicie. Jej największy sukces to okładka japońskiej edycji magazynu "Vogue".

 

 

Kasia SmolińskaVogue

Osi Ugonoh Osi Ugonoh X-news/ TVN / mat. prasowe fot. Lukasz Pukowiec Photography

Osi Ugonoh

Osi Ugonoh to dowód na to, że zwyciężczyni "Top Model" też może osiągnąć sporo w świecie mody. Modelka regularnie pojawia się na pokazach w Polsce, niedawno "przeszła" również na pokazie marki Calzedonia w Weronie. Do swoich kampanii zatrudniały ją takie marki jak Apart, Triumph, Mohito czy TALLY WEiJL.

Osi UgonohFlesz Trendy

Zuza Kołodziejczyk Zuza Kołodziejczyk X-news/ TVN/ Materiały prasowe Galeria Krakowska

Zuza Kołodziejczyk

Równie dobrze radzi sobie zwyciężczyni trzeciej edycji "Top Model". Do współpracy zaprosiła ją Galeria Krakowska, została również "twarzą" marki Reebok.

Zuza Kołodziejczyk Łukasz Ziętek

Zuza KołodziejczykMateriały prasowe Galeria Krakowska

 

Zuza KołodziejczykFacebook.com/Zuza Kołodziejczyk

Zuzanna KołodziejczykFacebook.com/Zuzanna Kołodziejczyk

Olga Kaczyńska Olga Kaczyńska Kapif/ Louis Vuitton

Olga Kaczyńska

Zwyciężczyni drugiej edycji programu nie była faworytką jurorów, którzy często wytykali jej zbyt pełny owal twarzy. Kaczyńska zdobyła jednak sympatię widzów, a po zakończeniu programu świat mody o niej nie zapomniał. Modelka pracuje głównie w Dubaju, a za swój największy sukces może uznać angaż do edytorialu słynnej marki Louis Vuitton. Olga Kaczyńska

Luxury

Paulina Papierska Paulina Papierska Esotiq/Avanti

Paulina Papierska

Zwycięstwo Papierskiej w pierwszej edycji "Top Model" wzbudziło wiele kontrowersji. Zdaniem wielu, modelka wygrała nie dzięki predyspozycjom do pracy w zawodzie, a opowiadaniem na wizji o swojej trudnej sytuacji życiowym i regularnemu zalewaniu się łzami. Faktycznie, po zakończeniu programu słuch o Papierskiej zaginął, ale w ostatnim czasie przypomniała o sobie paromi udanymi sesjami. Podpisała kontrakt z marką Wibo i Esotiq.

Ania Piszczałka Ania Piszczałka East News/ Kapif

Ania Piszczałka

Ania Piszczałka zajęła trzecie miejsce w pierwszej edycji programu. Tuż po jego zakończeniu, to o jej sukcesach mówiło się najwięcej. W branży świetnie radzi sobie do tej pory. Brała udział w pokazach czołówki polskich projektantów (Zień, Baczyńska), pojawiała się również na wybiegach w Mediolanie.

Anna PiszczałkaWBF/Marek Kudelski

Mateusz Jarzębiak Mateusz Jarzębiak X-news/ TVN/Youtube.com/Algida

Mateusz Jarzębiak

Od poprzedniej edycji do programu zgłaszać mogą się również modele. Przystojny góral i ulubieniec Joanny Krupy dotarł do samego finału. Tak jak jego była dziewczyna, Olga Kaczyńska, karierę robi głównie za granicą. Ostatnio oglądać mogliśmy go w tureckiej reklamie lodów.