Jacek Łągwa miał operację mózgu, Justyna Majkowska została nauczycielką. Oto losy członków Ich Troje

Historia Ich Troje to nie tylko Michał Wiśniewski i jego włosy, bo na sukces zespołu pracowało wiele osób. Oto krótki przegląd tych, którzy tworzyli jedną barwniejszych grup w polskiej muzyce rozrywkowej.
Michał Wiśniewski, Magda Femme, Ich Troje w 2002 i 2001 roku Michał Wiśniewski, Magda Femme, Ich Troje w 2002 i 2001 roku AKPA

Ich Troje, czyli muzyka 'bez granic'

Ich Troje są na polskiej scenie muzycznej już dwie dekady, choć pierwsze 5-6 lat było o nich cicho. Tworzył go na początku trójkąt: Michał Wiśniewski, Jacek Łągwa i Magda Femme. Po nagraniu czterech płyt zmieniła się wokalistka. To właśnie z Justyną Majkowską grupa stworzyła największy swój przebój "Powiedz". Doceniła go publiczność festiwalu w Opolu, pismo "Popcorn" przyznało grupie nagrodę Mikrofon Roku a mocno promowała telewizyjna Dwójka. Zespół dwukrotnie startował w konkursie "Eurowizja", czego pamiątką jest słynny polsko-niemiecki przebój "Keine Grenzen".

29.05.2002 OPOLE 39 KRAJOWY FESTIWAL PIOSENKI POLSKIEJ AMFITEATR OPOLSKI ICH TROJE FOT. RAFAL MIELNIK / AGENCJA GAZETAAgencja Gazeta

Burzliwe życie Wiśniewskiego w reality show "Jestem jaki jestem" przez kilka miesięcy pokazywała stacja TVN. Także kolorowe gazety odkryły dla siebie artystę z kolorowymi włosami a jego rozstanie, rozwód i późniejsza publiczna wojna z Magdą Femme zapewniły tabloidom materiału na lata. Gdy ona sugerowała, że "zmyśla chorobę" w celu promowania się, on mówił, że "zabiła swojego ojca". Magda atakowała, że Michał zaraża wirusem HIV, Michał odparowywał cios i na Facebooku pisał, że była żona w lesbijskim związku z Anną Komornicką miała "córkę z probówki". Jeszcze w 2013 roku gwiazdor "Ich Troje" w programie "20 m2 Łukasza" kpił, że "gdyby nie był pod wpływem LSD, nigdy nie wziąłby z nią ślubu".

Nie bierz więcej narkotyków, bo znów wydasz majątek na kolejne śluby... i nie dziel się LSD, bo po tym każdy jest w stanie przyjąć oświadczyny - skomentowała Femme.

Michał Wiśniewski, Mgda Femme w 2001 rokuAKPA

Przytyk do liczby ślubów musiał być bolesny, bo Wiśniewski jest trzykrotnym rozwodnikiem. Ma też dwójkę dzieci z drugą żoną (Mandaryna, była tancerka "Ich Troje") i kolejną dwójkę z trzecią (Anna Świątczak, była wokalistka "Ich Troje"). Aktualnie związany jest z córką Apoloniusza Tajnera, prezesa Polskiego Związku Narciarskiego, Dominiką Tajner-Wiśniewską.

Michał Wiśniewski, Dominika Tajner-WiśniewskaKapif

Wiśniewski z Łągwą i aktualną wokalistką Martą Milan zapraszają do hotelu w Bieszczadach na jubileuszowy koncert na 20-lecie istnienia zespołu. Nagrany tam materiał trafić ma na płytę blu-ray.

Jacek Łągwa w 2002 i 2015 roku Jacek Łągwa w 2002 i 2015 roku AKPA/ Facebook.com/Michał Wiśniewski Unoficial

Jacek Łągwa

Gdy Jacek Łągwa założył z Wiśniewskim "Ich Troje" miał już doświadczenie muzyczne zdobyte w zespołach Tamarlane i Varius Manx. To on poszedł z Wiśniewskim do klubu karaoke i wyłowił pierwszą wokalistkę. Łągwa przez 20 lat budowania i odbudowywania zespołu wkładał równie dużo serca i pracy, co lider zespołu. Gdy w którymś momencie grupa przestała odnosić sukcesy, osobiste i finansowe problemy miał lider, tabloidy szukały też problemów u drugiego faceta w zespole. "Rozwiódł się", "chorował", "zdobył nową miłość", a nawet "zbankrutował". Było wszystko, nie zawsze rzetelnie.

Ja bankrutem? A to dobre! Klub muzyczny nie jest moim jedynym źródłem utrzymania. I wcale nie splajtował! Wciąż działa. Jesienią zeszłego roku zmieniono tylko nazwę z High School Club ma Honey Bunny - mówił "Twojemu Imperium" w 2010 roku.

Jacek Łągwa, Justyna Majkowska, Michał Wiśniewski w 2002 rokuAKPA

Wytłumaczył wówczas, że pieniądze inwestuje w nieruchomości i zaprzeczył, jakoby pokłócił się z Wiśniewskim. W istocie wspierał go i gdy ten miał kłopoty finansowe, przekonywał w mediach, że sam zespół ma się dobrze.

To są dwie różne sprawy. Zespół nie ma problemów, a nasi fani na pewno się od nas nie odwrócą. W ogóle nie ma takiej możliwości. Trzeba umieć oddzielić sprawy prywatne od służbowych. Poza tym Michał to bardzo silny facet. Stawi czoła wszystkiemu i na pewno sobie z tym poradzi - wyznał muzyk w rozmowie z "Faktem".

Jacek Łągwa, Marta Milan, Michał Wiśniewski, Ich TrojeFacebook.com/Michał Wiśniewski Unoficial

Jacek Łągwa z żoną w 2002 roku i obecnie Jacek Łągwa z żoną w 2002 roku i obecnie VIVA!/ Facebook.com/Marta Milam

Jacek Łągwa

Jego świat runął gdy żona odeszła z facetem, który był "przyjacielem domu". Jacek Łągwa czuł się samotny i bardzo cierpiał. Długo miał nadzieję, że żona Dorota się opamięta i doceni 19 lat wspólnego życia. Bolesnym zrządzeniem losu kochankowie mieli zamieszkać w tym samym bloku co Łągwa. On jednak przystał na rozwód, podzielił się majątkiem i cierpiał w milczeniu. Poświęcił się opiece nad córkami: Małgosią i Olą. Teraz się wszystko odmieniło - czytamy w "Fakcie". Jacek poznał śliczną blondynkę, Karolinę.

Poznaliśmy się przypadkowo, nie swatał nas nikt ze wspólnych znajomych. Ale teraz już wiem, że nie jest to zwykła towarzyska znajomość.

Wtedy świat załamał mu się ponownie.

Jacek miał krwiaka mózgu. Kropka. Nie pisałem o tym, modliłem się tylko, aby z tego wyszedł. Totalne zaskoczenie dla wszystkich. Nic nie jest ważne w takim momencie. Rodzice Jacka i jego miłość Karolina czuwali nad nim non stop. Łódzcy lekarze stanęli na wysokości zadania i poddali Jacka operacji, która w piątek zakończyła się sukcesem - napisał na blogu Michał Wiśniewski.

Wyzdrowiał, zajął się muzyką i nową kobietą w swoim życiu. Próbował rozwijać się równolegle jako samodzielny artysta. W 2009 roku wyszła jego solowa płyta. Nadal u boku Michała Wiśniewskiego zaczyna trzecią dekadę z Ich Troje.

Jacek Łągwa, Marta Milan, Michał Wiśniewski, Ich TrojeFacebook.com/Marta Milan

Justyna Majkowska w 2002 i 2015 roku Justyna Majkowska w 2002 i 2015 roku Agencja Gazeta/ East News

Justyna Majkowska

Przez dwa lata była wokalistką supergrupy Ich Troje, debiutując na płycie "Ad.4". Ma piękny głos, którego nigdy nie musiała szkolić. Przez jakiś czas była związana z tancerzem z zespołu, Błażejem Szychowskim (późniejszym chłopakiem Dody). Obecnie jest szczęśliwą mamą i żoną Jarosława Miśkiewicza. Na Uniwersytecie Opolskim ukończyła pedagogikę, zajmowała się dziećmi z niepełnosprawnością umysłową. Po zakończeniu współpracy z zespołem skupiła się na życiu prywatnym, wychowywaniu synka Ignasia i karierze solowej. Wciąż koncertuje.

W 2001 roku decyzja o przyjęciu zastępstwa za Magdę Femme nie przyszła jej wcale łatwo, a w każdym razie nie przyjęła tego ze specjalnym entuzjazmem, przynajmniej z początku.

Mnie długo trzeba było namawiać, żebym spotkała się z panem Wiśniewskim. Pojechałam w końcu, ociągając się. Założyłam najgorsze ciuszki, zawiązałam na głowie chustkę, żeby wyglądać jak Marysia ze wsi i zaśpiewałam bardzo przeciętnie. Wyszło tak, że już mnie nie puścili - wspominała to w wywiadzie dla portalu Kobieta.onet.pl. Wywiad odbył się w 2003 roku, kiedy Majkowska powoli szykowała się już do odejścia z zespołu.

W tym samym wywiadzie wspomina, jak wyglądał "układ sił" w zespole.

Kiedy trafiłam do zespołu, Michał powiedział: "Słuchaj, Justysiu, żeby była jasność, demokracji w zespole nie ma, ja podejmuję decyzję". Powiedziałam, że to świetnie. Nie udźwignęłabym odpowiedzialności, która na nim spoczywa.

Justyna Majkowska w 2014 rokuEast News

Justyna Majkowska w 2002 roku, Michał Wiśniewski, Jacek Łągwa czyli Ich Troje w 2002 rokuAgencja Gazeta

Justyna Majkowska w 2002 rokuAKPA

Justyna Majkowska w 2002 i 2015 roku Justyna Majkowska w 2002 i 2015 roku Agencja Gazeta/ Kapif

Justyna Majkowska

Ze wspominanym już nieśmiertelnym przebojem Ich Troje, "Keine Grenzen" zespół pojechał w 2003 roku do Rygi na festiwal Eurowizji, gdzie po brawurowym (i widowiskowym) występie zajął 7. miejsce. Piosenkę zdążyła jeszcze zaśpiewać przed opuszczeniem zespołu właśnie Justyna Majkowska.

Te dwa lata spędzone w zespole były naprawdę super. Wspominam je z dużym sentymentem. Brakowało mi tylko czasu na życie prywatne. Jestem z natury domatorką, bardzo rodzinną osobą, a przez ten czas prowadziłam życie na walizkach - mówiła kilka lat temu w wywiadzie dla "Dnia Rzeszowa".

Zanim zawrócił w głowie Dodzie, rozkochał w sobie Justynę Majkowską. Błażej Szychowski był wtedy tancerzem w zespole Ich Troje, Majkowska straciła dla niego głowę. Planowali ślub, wspólne życie, a nawet pozowali razem do okładki "VIVY" z 2002 roku. Ale nie wyszło.

Ich Troje z partnerami w 2002 rokuVIVA!

Po odejściu z zespołu i rozstaniu z partnerem Justyna Majkowska wróciła do rodzinnej Zduńskiej Woli. Tam obroniła pracę magisterską na wydziale Pedagogiki Specjalnej i podjęła pracę z dziećmi z niepełnosprawnością umysłową.

Na 10-lecie jej dawnego zespołu wróciła, tak jak pierwsza wokalistka, zagrać specjalny koncert Ich Troje + One Dwie. Niewiele wcześniej wyszła za 28-letniego wtedy Jarosława Miśkiewicza, osobę z jej rodzinnego miasta i spoza branży rozrywkowej. Niedługo potem Majkowska dowiedziała się, że jest w ciąży. Wychowywanie syna i praca nie sprawiły, że straciła miłość do śpiewania.

Justyna Majkowska z synemFacebook.com/Justyna Majkowska

Najpierw próbowała reaktywować swój dawny zespół Erato, potem, w listopadzie 2011 roku wydała solową płytę "Zakochana od jutra". W kolejnym roku zaśpiewała religijne piosenki z Małgorzatą Kożuchowską i Pawłem Królikowskim na płycie "By starczyło czasu na miłość". Nadal występuje, choć jak pisze na własnej stronie internetowej, "zrezygnowała z blasku fleszy i jest szczęśliwa". Weźmie udział w beskidzkim koncercie na 20-lecie Ich Troje.

Magda Femme, Justyna Majkowska, Anna Świątczak w 2006 rokuKapif

8.06.2001 OPOLE 38 KRAJOWY FESTIWAL PIOSENKI POLSKIEJ KONCERT PREMIER KASIA KOWALSKA W OBJECIACH WOKALISTY ICH TROJE                       FOT. RAFAL MIELNIK / AGENCJA GAZETAAgencja Gazeta

8.06.2001 OPOLE 38 KRAJOWY FESTIWAL PIOSENKI POLSKIEJ KONCERT PREMIER KASIA KOWALSKA W OBJECIACH WOKALISTY ICH TROJE FOT. RAFAL MIELNIK / AGENCJA GAZETA PLYTA OPOLE NR 011Agencja Gazeta

Justyna Majkowska, Michał Wiśniewski Jacek Łągwa, Ich Troje w 2001 rokuAgencja Gazeta

Magda Femme w 2001 i 2015 roku Magda Femme w 2001 i 2015 roku AKPA/ Kapif

Magda Femme

Magda Femme, czyli Magdalena Pokora, tak jak jej następczyni w Ich Troje pochodzi ze Zduńskiej Woli.Swoje mieszkanie pokazała w MTV Cribs, wyszła za rapera o pseudonimie "Syn Prezydenta", a o jej wojnie medialnej z byłym mężem można pisać podręczniki sztuki wojennej. Ale to już później. W 1995 roku Pokora miała 24 lata i w barze z karaoke śpiewała piosenki Edyty Górniak. Tak dobrze, że Michał Wiśniewski i Jacek Łągwa zaproponowali jej współpracę. Wokalistką w Ich Troje była do 2001 roku i odeszła przed największymi sukcesami. O tym, że przez większość czasu była żoną Michała zdradziła trzy lata później, w słynnym wywiadzie dla pisma "VIVA!" (który był reakcją na wywiad Wiśniewskiego i jego ówczesnej żony, Mandaryny dla "Gali"). On wygadywał o swojej byłej straszne rzeczy, ona nie została mu dłużna.

Kiedy w 1996 roku braliśmy ślub, od razu mi oświadczył: "Nie przyznajesz się, że jesteś moją żoną, bo te wszystkie piszczące fanki na moich koncertach będą rozczarowane, przestaną się we mnie zakochiwać i będziemy mniej popularni. To byłby błąd marketingowy - mówiła.

Michał Wiśniewski, Magda Femme w 2001 rokuAKPA

Tłumaczyła się naiwnością i zakochaniem, a o Michale mówiła: "bazuje na jednym haśle: biedne dziecko z domu dziecka". Także o tym, że z zespołu nie odeszła, a została wyrzucona. Choć jej rodzice sprzedali mieszkanie, by dać młodym na rozwój zespołu. I o tym, że zabrał jej karty kredytowe i telefon, a jeszcze w trakcie ich małżeństwa pozwalał Mandarynie zapraszać koleżanki na grilla do jej domu. Opisując swoje życie z Wiśniewskim w "VIVA!" od kilku lat robiła już solową karierę. Teksty na jej pierwszą płytę, "Empiryzm" napisali m.in. Lech Janerka i Adam Nowak z zespołu Raz, Dwa, Trzy. Utwory z kolejnej święciły triumfy w telewizji publicznej.

Przy kolejnych projektach współpracowała z Iwoną Węgrowską i kilkoma raperami. W ten sposób poznała Michała Zawidzkiego, swojego obecnego partnera. Wspólnie opiekują się jej kilkuletnia córką Nel. Ojciec dziewczynki nie jest znany. Michał Wiśniewski sugerował, że poczęto je metodą in vitro. W 2014 roku Femme na Facebooku zapowiedziała ślub z młodszym od niej o 16 lat Zawadzkim. Ostatnio odmieniona pojawiła się na prezentacji kolekcji torebek Sarbiny Pilewicz. Skróciła włosy i przefarbowała je na blond.

Magda Femme w 2015 rokuKapif

Anna Żeńca (Świątczak) w 2006 i 2015 roku Anna Żeńca (Świątczak) w 2006 i 2015 roku Kapif/ Screen z Youtube.com

Anna Żeńca (Świątczak)

Anna Katarzyna Magdalena Żeńca, z domu Świątczak, znana też jako Aniqa w 1992 roku debiutowała na kontynuacji festiwalu piosenki radzieckiej ("Słowiańskim Bazarze"). Później śpiewała w punkowej kapeli Kurki Z Jednej Dziurki, chórki na płytach Piaska, Kai Paschalskiej i Natalii Kukulskiej. W końcu trafiła do Ich Troje . Od 2014 roku koncertuje z mężem, byłym perkusistą Ich Troje, Michałem Żeńcą. Według tygodnika "Na Żywo" do ślubu poszła w czarnej sukni, a sakramentu udzielił im protestancki duchowny. Ostatnio przeżyła religijne nawrócenie i (podobnie jak słynna Frytka z "Big Brothera") wstąpiła do wspólnoty Warszawskiego Kościoła Chrystusowego.

Byłam zmiażdżona akceptacją Boga. Uleczył coś, co wydawało mi się, że już nigdy nie zostanie uleczone. Bóg pomimo tego, że Go zostawiłam, jest dla mnie dobry, akceptuje mnie. On ma plany na moje życie. To cudowne, że mogę pokazywać moim dzieciom prawdziwego Boga - Boga drugiej, trzeciej i piątej szansy. On nigdy nie przestaje nas kochać. Bóg stworzył nową mnie i dał mi nowe życie - przekonuje Anna.

W wideo do kampanii "Jestem Drugi" wspomina o swoim małżeństwie z Wiśniewskim i wspólnych dzieciach.

Miałam bogatego męża, wielki dom. Ta dziura gdzieś pozostała nadal, chyba jednak nieco głębiej schowana. I ta świadomość, że Bóg patrzy na mnie, jak go ranię, jak nie szanuję swojego męża. Po 6 latach moje małżeństwo się rozpadło i to znowu była moja decyzja. Znowu zostałam sama, tyle że z córkami i bagażem potwornych doświadczeń duchowych.

Michał Wiśniewski, Anna Świątczak w 2009 rokuKapif

Anna Wiśniewska z córkami w 2011 rokuKapif

Michał Wiśniewski, Justyna Panfilewicz w 2013 i w 2015 roku Michał Wiśniewski, Justyna Panfilewicz w 2013 i w 2015 roku AKPA/ Kapif

Justyna Panfilewicz

Justyna Panfilewicz w 2011 roku wystąpiła w drużynie Michała Wiśniewskiego w "Bitwie na głosy". Po zakończeniu programu dołączyła do Ich Troje. Dwa lata później śpiewała w grupie Patrycji Markowskiej w show "The Voice of Poland", ale niestety odpadła w ćwierćfinale. Obecnie pracuje nad swoim pierwszym solowym albumem.

Rozstanie z Ich Troje było raczej chłodne. Michał Wiśniewski przyznał, że o decyzji Panfilewicz dowiedział się z Facebooka.

Odkąd dołączyłam do zespołu Ich Troje, nie podjął on żadnych konkretnych planów koncertowych i wydawniczych. Wystarczająco się już naczekałam. Wystarczająco dużo poświęciłam, doświadczyłam i przemilczałam - wyjaśnia powody odejścia na swoim profilu. - Z dniem dzisiejszym opuszczam szeregi zespołu Ich Troje. Życzę Michałowi i Jackowi powodzenia w karierach solowych jak i innych planach życiowych i muzycznych! Wszystkiego najlepszego!

Ostatnio można jej było posłuchać na 52. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W duecie z Mariuszem Wawrzyńczykiem zwyciężyła w konkursie SuperDebiutów. Otrzymała statuetkę, czek na 15 tys. zł, nagrodę im. Anny Jantar i wspólne wakacje.

Mariuszem Wawrzyńczak, Justyna PanfilewiczKapif

 

Marta Milan Marta Milan Facebook.com/Marta Milan

Marta Milan

Drobna brunetka to od 2 lat nowa wokalistka Ich Troje. Po problemach komunikacyjnych z polsko-norweską wokalistką Jeanette Vik i nagłym odejściu Justyny Panfilewicz na scenie obok Michała Wiśniewskiego i Jacka Łągwy pojawiła się Marta Milan. To było jej drugie podejście do tej pracy, bo już w 2010 roku brała udział w castingu na wokalistkę grupy.

Na papierze jej doświadczenie jest imponujące. Po Szkole Estradowej im. Anny German w Białymstoku trafiła do Stanów Zjednoczonych. Tam ukończyła słynną szkołę aktorską Lee Strasberga. Śpiewu uczyła się na Florydzie pod okiem Beth Cohen (współpracowała m.in. z Barbrą Streisand, Barrym Gibbe, Pink czy Julio Iglesiasem). Swój pierwszy większy sukces, podobnie jak Magda Femme, zawdzięcza karaoke. Milan wygrała w USA show muzyczne "Karaoke Idol USA 2009". Gdy za pierwszym razem nie dostała się do Ich Troje wróciła za ocean i zaczęła grać w przedstawieniach na Broadwayu i kilku filmach. Dwie wokalistki później trafiła w końcu do wymarzonego zespołu.

W sierpniu można ją było zobaczyć na festiwalu Disco pod Gwiazdami - Zielona Góra 2015. Czas wolny od koncertów spędza w rodzinnych stronach lub ze znajomymi w Miami.

Marta MilanFacebook.com/Marta Milan

Marta Milan, Michał WiśniewskiFacebook.com/Marta Milan