Bronisław Komorowski na działce, a Andrzej Duda z nadwagą. Stare zdjęcia kandydatów to prawdziwe perełki

Najnowsze sondaże pokazują, że na kilka dni przed drugą turą wyborów prezydenckich wciąż wiele osób nie wie, na kogo głosować. Być może w podjęciu decyzji pomogą Wam zdjęcia z przeszłości obu kandydatów?
Andrzej Duda i Bronisław Komorowski w młodości Andrzej Duda i Bronisław Komorowski w młodości Screen z Facebook.com/vogulepoland/Fot. Andrzej Friszke/FOTONOVA

Andrzej Duda i Bronisław Komorowski

Zdjęcie z młodości Andrzeja Dudy, które kilka dni temu wypłynęło w internecie, uświadamia, jak bardzo zmienili się przez lata dwaj kandydaci na prezydenta.

Andrzej DudaScreen z Facebook.com/vogulepoland

Gdy wykonano tę fotografię, przyszły polityk miał około 20 lat. Mniej więcej w tym samym wieku był Bronisław Komorowski, gdy powstało poniższe zdjęcie.

Bronisław KomorowskiFot. Andrzej Friszke/FOTONOVA

Fotografię datuje się na 1978 rok. Prezydent RP pozuje na terenie Uniwersytetu Warszawskiego w skórzanej kurtce swojego ojca, Zygmunta Komorowskiego z czasów walk partyzanckich podczas II wojny światowej.

Andrzej Duda w dzieciństwie Andrzej Duda w dzieciństwie Laski Diffusion / EAST NEWS

Andrzej Duda

Fotografię wykonano w latach 70.

Bronisław Komorowski w 1990.Murzasichle Bronisław Komorowski w 1990.Murzasichle Fot. Joanna Jackowska/FOTONOVA

Bronisław Komorowski

W 1990 roku niespełna 40-letni Bronisław Komorowski odwiedził Murzasichle. W tym właśnie roku zaczął pełnić funkcję cywilnego wiceministra obrony narodowej ds. wychowawczo-społecznych.

Andrzej Duda w 2007 Andrzej Duda w 2007 Dabkowski/REPORTER / /REPORTER

Andrzej Duda

Kamieniem milowym w karierze Andrzeja Dudy była rok 2006. Wtedy to został podsekretarzem stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości. Tam został dostrzeżony przez Lecha Kaczyńskiego i już w 2007 roku młody, 35-letni polityk został zaangażowany jako podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta.

Bronisław Komorowski w 1994 Bronisław Komorowski w 1994 IWANCZUK/REPORTER / /EAST NEWS

Bronisław Komorowski

Bronisław Komorowski w politykę był zaangażowany już od czasów studenckich, jednak popularność i szeroka rozpoznawalność przyszła wraz ze zdobyciem przez niego mandatu poselskiego. Tutaj Bronisław Komorowski na sejmowym korytarzu w 1994 roku.

Jolanta Pieńkowska i Bronisław Komorowski w 2006 Jolanta Pieńkowska i Bronisław Komorowski w 2006 Fotek/REPORTER / REPORTER

Bronisław Komorowski

Nie bez przyczyny wspominamy o popularności Bronisława Komorowskiego, bowiem lata 90. z całą pewnością można ocenić jako początek ogromnej sympatii do niego. Jeżeli dziś kogoś szokują Komorowscy w "DD TVN" czy u Kuby Wojewódzkiego, warto wspomnieć, że tego typu wystąpienia to dla nich nie pierwszyzna.

Anna Komorowska w Anna Komorowska w "Twoim Stylu" z lat 90.

W latach 90., podobnie jak Tuskowie czy Cimoszewiczowie, także i Komorowscy często gościli na łamach prasy. I to nie tylko poważnych dzienników politycznych, lecz także pism z półki dziś określanej jako"lifestyle'owa". Przyszła para prezydencka nieraz opowiadała o swojej rodzinie, sposobach na wychowanie, organizację świąt. Zaprosiła nawet fotografa z "Pani" do swojego domu.

Dom Anny i Bronisława Komorowskich w Skan z 'Pani' 1996/ Dom Anny i Bronisława Komorowskich

Andrzej Duda w 2007 Andrzej Duda w 2007 EN

Andrzej Duda

Tak Andrzej Duda wyglądał na początku swojej pracy w Kancelarii Prezydenta. Polityk od tego momentu zaczął być znacznie bardziej aktywny medialnie.

PHOTO: JAN BIELECKI ? EAST NEWS  WARSZAWA  10.10.2008  KONFERENCJA NT. POWOLANIA RADY GABINETOWEJ PRZEZ PREZYDENTA LECHA KACZYNSKIEGO Z UDZIALEM SZEFA KANCELARII PREZYDENTA PIOTRA KOWNACKIEGO, PODSEKRETARZA STANU ANDRZEJA DUDE I MARIUSZ HANDZLIKA  N/Z: ANDRZEJ DUDAJAN BIELECKI / EAST NEWS

Bronisław Komorowski w 2006 Bronisław Komorowski w 2006 EN

Bronisław Komorowski

Obecność Bronisława Komorowskiego w mediach, wraz z początkiem nowego milenium, nieco osłabła. Przyszły prezydent ciągle jednak angażował się politycznie, ale i nie tylko. W 2006 roku rozbawił widzów Teatru Groteska swoim występem w "6. Reality Szopka Szoł - Krajobraz po Bitwie", w reżyserii Adolfa Weltschka.

Bronisław Komorowski w 2004Bronisław Komorowski w 2004/Kapif

Anna Komorowska Anna Komorowska EN

Anna Komorowska

Komorowski wrócił do mediów na szeroką skalę z początkiem jego pierwszej kampanii prezydenckiej w 2010 roku. Wraz z żoną nie stronili od publicznych wystąpień, ale też nie wahali się pokazać swojego nieco bardziej swobodnego wizerunku. Zdjęcia na działce w Budzie Ruskiej, z żoną, na rowerze, czy nawet w trakcie wynoszenia śmieci przez wielu były odebrane jako wyrachowane zagranie pod publiczkę. Znając jednak sposób, w jaki Komorowscy prezentowali się mediach 20 lat wcześniej, nie można być zdziwionym.

Bronisław KomorowskiEN

Bronisław Komorowski z córką w 2010Bronisław Komorowski z córką w 2010/Kapif