Ten przystojniak to książę z polskimi korzeniami. Jest fotografem, o którego biją się największe gwiazdy

Fotografował największych: Julię Roberts, Mirandę Kerr, Anję Rubik, Demi Moore, Scarlett Johansson i wiele innych. O tym, że w jego żyłach płynie krew książąt polskich, dowiedział się po latach. Właśnie wydał książkę "Listy do Młodego Księcia", dedykowane swoim synom. Kim jest zabójczo przystojny fotograf z polskimi korzeniami, o którego biją się największe gwiazdy?
Alexi Lubomirski Alexi Lubomirski Screen z Instagram.com/Alexi Lubomirski

Alexi Lubomirski

Podobno jest najprzystojniejszym polskim księciem i jeżeli spojrzeć na jego uśmiechniętą twarz o regularnych, ostro zarysowanych i zdecydowanie męskich rysach, trudno mu znaleźć konkurencję. Świetnie wygląda zarówno w sportowej koszuli jak i w eleganckich i zapewne drogich garniturach. Mówi się, że smoking leży na kimś dobrze dopiero w trzecim pokoleniu i jeżeli o to chodzi, to elegancję nasz bohater rzeczywiście ma "we krwi". Mowa o Alexim Lubomirskim, z "tego" rodu książąt Lubomirskich. Właśnie opublikował książkę "Listy do Młodego Księcia". Napisał ją w oparciu o własne doświadczenia i, jak przyznaje, ta książka w jakiś sposób również "pisała" jego.

Jeśli ja sam zrobiłem wszystko, co jest w tej książce, będę dużo lepszym człowiekiem dla niego. Więc to również książka dla mnie - opowiada.

Jak to często bywa, książka powstała przez przypadek. Pierwotnie był to rzeczywiście list, który fotograf napisał do swoich synów, Leona i Sole Luki.

"Listy do Młodego Księcia" są formą zapisków (jedna na stronę) "ojca do syna" z różnymi wyjątkowymi poradami, z miłością, dotyczących dobrych manier i dobrego ducha - czytamy na stronie "Romy The Bunnies".

Całkowity dochód ze sprzedaży książki zostanie przeznaczony dla "Concern Worldwide" - pozarządowej organizacji humanitarnej pracującej na rzecz zmniejszenia cierpienia i ostatecznego wyeliminowania ubóstwa w najbiedniejszych krajach świata.

To jego druga pozycja książkowa, choć pierwsza zaangażowana społecznie. W ubiegłym roku przystojny książę o polskich korzeniach wydał album "Decade" w którym zostały pomieszczone  portrety i zdjęcia fashion, popełnione przez niego w latach 2003-2013.

Alexi LubomirskiScreen z Facebook.com/Alexi Lubomirski

Alexi LubomirskiScreen z Instagram.com/Alexi Lubomirski

Alexi Lubomirski Alexi Lubomirski Screen z Instagram.com/Alexi Lubomirski

Rodzice

Alexi Lubomirski urodził się w 1975 roku w Anglii. Jego matka była Peruwianką, a ojciec Polakiem. Kiedy był dzieckiem, jego rodzice rozstali się. Alexi zamieszkał z matką, która w trosce o spokojne dorastanie syna, nie zdradzała mu jego arystokratycznego pochodzenia. Jako siedmiolatek przeniósł się z matką i ojczymem do Botswany. To właśnie ojczym, gdy miał 11 lat, podarował mu pierwszy aparat fotograficzny. I choć z początku młodego Lubomirskiego uwiodło malarstwo, które nawet zaczął studiować, w końcu wrócił do fotografii. Na poniższym zdjęciu widzimy jego matkę i ojczyma, Johna.

Alexi LubomirskiScreen z Instagram.com/Alexi Lubomirski

W biografii księcia-fotografa czytamy, że jako nastolatek dorabiał sobie do kieszonkowego imając różnych prac dorywczych.

Podczas młodzieńczych lat spędzonych w Oxfordzie, Lubomirski pracował w weekendy jako ogrodnik i barman, a zarobione pieniądze odkładał na podróż. Fotografią zainteresował się na poważnie podczas podróży do Peru, którą przedsięwziął w trakcie rocznej przerwy w studiach.

Biologicznego ojca Władysława poznał po ukończeniu szkoły. Ojciec fotografa był pierwszym z pokolenia książąt, który w wyniku przemian ustrojowych musiał nauczyć się żyć w nowej rzeczywistości jako potomek arystokraty. Przystosowanie się było trudne.

Mój ojciec usiłował mnie tego nauczyć, ale było to trudne, ponieważ uczył mnie tego, co było w starym świecie, a ja już żyłem w nowym - opowiadał fotograf w rozmowie z portalem Milkmade.com. - Zatem, kiedy już miałem własnego syna, zacząłem rozumieć własnego ojca, to co robił i zacząłem się zastanawiać, jak mogę pomóc synowi, żeby miał łatwiej, niż ja próbując pogodzić przeszłość z teraźniejszością.

Alexi Lubomirski na swoim profilu na Instagramie opublikował zdjęcie dziadka, Marcina Lubomirskiego.

Alexi LubomirskiScreen z Instagram.com/Alexi Lubomirski

Na Instagramie znajdziemy również wspólne zdjęcie z mamą, zrobione na wybrzeżu Miami.

Ostatni dzień w Miami. Krótki rejs po morzu z mamą przed śniadaniem.

Alexi LubomirskiScreen z Instagram.com/Alexi Lubomirski

Alexi Lubomirski Alexi Lubomirski Screen z Instagram.com/Alexi Lubomirski

Buty

Kiedy już wiedział, że jego powołaniem jest robienie zdjęć, postanowił nauczyć się tego u najlepszych. Jego wybór padł na Mario Testino, wybitnego peruwiańskiego fotografa mody, który akurat poszukiwał asystenta. Anegdota głosi, że mistrz zwrócił uwagę na Lubomirskiego nie tyle ze względu na jego prace, co... buty. To właśnie eleganckie obuwie miało zapewnić przyszłemu fotografowi gwiazd 4-letnie terminowanie u Peruwiańczyka. Fotografować na własny rachunek zaczął, zanim jeszcze dobiegł końca staż u Testino.

Alexi LubomirskiScreen z Intagram.com/Alexi Lubomirski

Alexi LubomirskiScreen z Instagram.com/Alexi Lubomirski

Giada Lubomirski i Alexi Lubomirski Giada Lubomirski i Alexi Lubomirski Screen z Facebook.com/Giada Lubomirski

Rodzina

Alexi Lubomirski od 2009 roku jest żonaty z Giadą Lubomirski, pół Kubanką i pół Włoszką. Jednak ślub wzięli w Polsce i to w miejscu niezwykle ważnym dla Lubomirskich, bo na zamku w Wiśniczu. Na ślubie, jak czytamy na stronie agencji, która zorganizowała uroczystość, bawiło się ponad 100 gości z całego świata, między innymi z USA, Kanady, Wielkiej Brytanii i Francji.

Ceremonia ślubna odbyła się na terenie zamku. To było wyzwanie stworzyć kościół w obrębie całkowicie pustej przestrzeni. Zaaranżowaliśmy ołtarz, krzesła, kwiaty, świeczki i duży krzyż, który był wyświetlony przy pomocy projektora. Po ceremonii wszyscy przenieśli się na dziedziniec zamkowy, gdzie odbywało się przyjęcie - czytamy na stronie Weddingsinpoland.co.uk.

Żona Alexiego, z domu Giada Torri, jest wziętą stylistką i designerką. Z jej profilu na portalu Linkedin.com dowiadujemy się, że pod swoją opieką miała między innymi Lenny'ego Kravitza. Współpracowała również z Jill Stuart. Obecnie skupia się na tworzeniu filmów dokumentalnych.

Giada Lubomirski chętnie dzieli się na Facebooku rodzinnymi zdjęciami. Widzimy na nich głównie beztroski relaks z dziećmi, Leonem i Sole Luką.

Jedną z rzeczy, które mnie cieszą bardziej, niż cokolwiek innego, są zabawy z Sole Luką na podłodze. Bawimy się w "Supermana", on wykorzystuje mój brzuch jako trampolinę, łaskoczemy się i przytulamy. Nigdy nie widziałem tyle szczęścia na raz, co w takich momentach. Jest to strasznie absorbujące - zwierzał się w rozmowie z portalem Romyandthebunnies.com.

Giada LubomirskiScreen z Facebook.com/Giada Lubomirski

Jednak praca fotografa zmusza Alexiego do nieustannych podróży. Życie na walizkach to między innymi wizyty we Włoszech, Wielkiej Brytanii i Puerto Rico. Sole Luka został ochrzczony w Rzymie - i to przez tego samego kapłana, który lata temu chrzcił Giadę! Alexi w jednym z wywiadów mówi, jakim dobrodziejstwem w podróży z dziećmi jest iPad.

Zawsze należy mieć torbę pełną nowych zabawek, które są stopniowo "wydawane" co 3 godziny. To samo z nowymi aplikacjami na iPada. Jest absolutnie konieczne, żeby utrzymywać je w tajemnicy! Należy też mówić o podróży tak często, jak to możliwe, żeby dzieci się przyzwyczaiły do tej myśli - czytamy w tym samym wywiadzie jego praktyczne porady.

Jak widać, Alexi Lubomirski osiągnął mistrzostwo w umiejętnym zagospodarowywaniu dzieciom czasu i w domu i w podróży!

Giada LubomirskiScreen z Facebook.com/Giada Lubomirski

Alexi LubomirskiScreen z Facebook.com/Giada Lubomirski

 


Alexi Lubomirski i Jacquetta Wheeler Alexi Lubomirski i Jacquetta Wheeler East News

Alexi Lubomirski i Jacquetta Wheeler

Zanim znalazł szczęście u boku żony, Alexi Lubomirski spotykał się przez kilka lat z brytyjską supermodelką, Jacquettą Wheeler. Związek definitywnie zakończy się w 2007 roku. Nie wydaje się, żeby którekolwiek z nich żałowało rozstania. Alexi, jak widzieliśmy, ma szczęśliwą, kochającą się rodzinę. Jego była partnerka jest natomiast gotowa na nowy związek.

Jestem bardzo szczęśliwa jako singielka. Z ręką na sercu, nie czuję już potrzeby, żeby pogrążać się w kolejnych związkach, żeby wypełnić pustkę, ale mimo to, gdzieś tam w planach jest małżeństwo i rodzina. Kiedy spotkam właściwego mężczyznę, na co jestem gotowa, a nie byłam jeszcze kilka lat temu - mówiła w ubiegłym roku Wheeler w rozmowie z Dailymail.co.uk.

Jacquetta WheelerPr Photos

 

 

Jacquetta WheelerPr Photos

 

Scarlett Johansson Scarlett Johansson Harper's Bazaar

Okładki

Lista gwiazd, z którymi współpracował Alexi Lubomirski, budzi respekt. Przed jego obiektywami stawały takie gwiazdy, jak Anne Hathaway, Beyonce, Cate Blanchett, Demi Moore, Scarlett Johansson, Sarah Jessica Parker, Catherine Zeta-Jones oraz... świnka Piggy i żaba Kermit. Pełna lista gwiazd, które fotografował Alexi Lubomirski liczy sobie kilkadziesiąt nazwisk z absolutnego topu i znajduje się tutaj. Imponuje nie tylko możliwość współpracy z najbardziej gorącymi nazwiskami Hollywood, ale także to, że większość sesji fotograficznych kończyła się okładką autorstwa Lubomirskiego. Do współpracy z Harper's Bazaar zaprosiła go Katie Grand i to w tym magazynie miał najwięcej okładkowych sesji.

Anne HathawayHarper's Bazaar

BeyonceHarper's Bazaar

Cate BlanchettHarper's Bazaar

Demi MooreHarper's Bazaar

Catherine Zeta-JonesHarper's Bazaar

Alexi Lubomirski i Julia Roberts Alexi Lubomirski i Julia Roberts Screen z Instagram.com/Alexi Lubomirski i Julia Roberts

Sławy

Zgodnie z duchem czasu, Alexi Lubomirski robił sobie z pamiątkowe zdjęcia z gwiazdami z którymi współpracował. Takie pamiątki trafiały potem na jego profil na Instagramie.

Alexi Lubomirski i Miranda KerrScreen z Instagram.com/Alexi Lubomirski

Alexi Lubomirski, Jennifer AnistonScreen z Instagram.com/Alexi Lubomirski i Jennifer Aniston

Alexi Lubomirski, Sarah Jessica ParkerScreen z Instagram.com/Alexi Lubomirski i Sarah Jessica Parker