Podobno jest najprzystojniejszym polskim księciem i jeżeli spojrzeć na jego uśmiechniętą twarz o regularnych, ostro zarysowanych i zdecydowanie męskich rysach, trudno mu znaleźć konkurencję. Świetnie wygląda zarówno w sportowej koszuli jak i w eleganckich i zapewne drogich garniturach. Mówi się, że smoking leży na kimś dobrze dopiero w trzecim pokoleniu i jeżeli o to chodzi, to elegancję nasz bohater rzeczywiście ma "we krwi". Mowa o Alexim Lubomirskim, z "tego" rodu książąt Lubomirskich. Właśnie opublikował książkę "Listy do Młodego Księcia". Napisał ją w oparciu o własne doświadczenia i, jak przyznaje, ta książka w jakiś sposób również "pisała" jego.
Jak to często bywa, książka powstała przez przypadek. Pierwotnie był to rzeczywiście list, który fotograf napisał do swoich synów, Leona i Sole Luki.
Całkowity dochód ze sprzedaży książki zostanie przeznaczony dla "Concern Worldwide" - pozarządowej organizacji humanitarnej pracującej na rzecz zmniejszenia cierpienia i ostatecznego wyeliminowania ubóstwa w najbiedniejszych krajach świata.
To jego druga pozycja książkowa, choć pierwsza zaangażowana społecznie. W ubiegłym roku przystojny książę o polskich korzeniach wydał album "Decade" w którym zostały pomieszczone portrety i zdjęcia fashion, popełnione przez niego w latach 2003-2013.
Screen z Facebook.com/Alexi Lubomirski
Screen z Instagram.com/Alexi Lubomirski
Alexi Lubomirski urodził się w 1975 roku w Anglii. Jego matka była Peruwianką, a ojciec Polakiem. Kiedy był dzieckiem, jego rodzice rozstali się. Alexi zamieszkał z matką, która w trosce o spokojne dorastanie syna, nie zdradzała mu jego arystokratycznego pochodzenia. Jako siedmiolatek przeniósł się z matką i ojczymem do Botswany. To właśnie ojczym, gdy miał 11 lat, podarował mu pierwszy aparat fotograficzny. I choć z początku młodego Lubomirskiego uwiodło malarstwo, które nawet zaczął studiować, w końcu wrócił do fotografii. Na poniższym zdjęciu widzimy jego matkę i ojczyma, Johna.
Screen z Instagram.com/Alexi Lubomirski
W biografii księcia-fotografa czytamy, że jako nastolatek dorabiał sobie do kieszonkowego imając różnych prac dorywczych.
Biologicznego ojca Władysława poznał po ukończeniu szkoły. Ojciec fotografa był pierwszym z pokolenia książąt, który w wyniku przemian ustrojowych musiał nauczyć się żyć w nowej rzeczywistości jako potomek arystokraty. Przystosowanie się było trudne.
Alexi Lubomirski na swoim profilu na Instagramie opublikował zdjęcie dziadka, Marcina Lubomirskiego.
Screen z Instagram.com/Alexi Lubomirski
Na Instagramie znajdziemy również wspólne zdjęcie z mamą, zrobione na wybrzeżu Miami.
Screen z Instagram.com/Alexi Lubomirski
Kiedy już wiedział, że jego powołaniem jest robienie zdjęć, postanowił nauczyć się tego u najlepszych. Jego wybór padł na Mario Testino, wybitnego peruwiańskiego fotografa mody, który akurat poszukiwał asystenta. Anegdota głosi, że mistrz zwrócił uwagę na Lubomirskiego nie tyle ze względu na jego prace, co... buty. To właśnie eleganckie obuwie miało zapewnić przyszłemu fotografowi gwiazd 4-letnie terminowanie u Peruwiańczyka. Fotografować na własny rachunek zaczął, zanim jeszcze dobiegł końca staż u Testino.
Screen z Intagram.com/Alexi Lubomirski
Screen z Instagram.com/Alexi Lubomirski
Alexi Lubomirski od 2009 roku jest żonaty z Giadą Lubomirski, pół Kubanką i pół Włoszką. Jednak ślub wzięli w Polsce i to w miejscu niezwykle ważnym dla Lubomirskich, bo na zamku w Wiśniczu. Na ślubie, jak czytamy na stronie agencji, która zorganizowała uroczystość, bawiło się ponad 100 gości z całego świata, między innymi z USA, Kanady, Wielkiej Brytanii i Francji.
Żona Alexiego, z domu Giada Torri, jest wziętą stylistką i designerką. Z jej profilu na portalu Linkedin.com dowiadujemy się, że pod swoją opieką miała między innymi Lenny'ego Kravitza. Współpracowała również z Jill Stuart. Obecnie skupia się na tworzeniu filmów dokumentalnych.
Giada Lubomirski chętnie dzieli się na Facebooku rodzinnymi zdjęciami. Widzimy na nich głównie beztroski relaks z dziećmi, Leonem i Sole Luką.
Screen z Facebook.com/Giada Lubomirski
Jednak praca fotografa zmusza Alexiego do nieustannych podróży. Życie na walizkach to między innymi wizyty we Włoszech, Wielkiej Brytanii i Puerto Rico. Sole Luka został ochrzczony w Rzymie - i to przez tego samego kapłana, który lata temu chrzcił Giadę! Alexi w jednym z wywiadów mówi, jakim dobrodziejstwem w podróży z dziećmi jest iPad.
Jak widać, Alexi Lubomirski osiągnął mistrzostwo w umiejętnym zagospodarowywaniu dzieciom czasu i w domu i w podróży!
Screen z Facebook.com/Giada Lubomirski
Screen z Facebook.com/Giada Lubomirski
Zanim znalazł szczęście u boku żony, Alexi Lubomirski spotykał się przez kilka lat z brytyjską supermodelką, Jacquettą Wheeler. Związek definitywnie zakończy się w 2007 roku. Nie wydaje się, żeby którekolwiek z nich żałowało rozstania. Alexi, jak widzieliśmy, ma szczęśliwą, kochającą się rodzinę. Jego była partnerka jest natomiast gotowa na nowy związek.
Pr Photos
Pr Photos
Lista gwiazd, z którymi współpracował Alexi Lubomirski, budzi respekt. Przed jego obiektywami stawały takie gwiazdy, jak Anne Hathaway, Beyonce, Cate Blanchett, Demi Moore, Scarlett Johansson, Sarah Jessica Parker, Catherine Zeta-Jones oraz... świnka Piggy i żaba Kermit. Pełna lista gwiazd, które fotografował Alexi Lubomirski liczy sobie kilkadziesiąt nazwisk z absolutnego topu i znajduje się tutaj. Imponuje nie tylko możliwość współpracy z najbardziej gorącymi nazwiskami Hollywood, ale także to, że większość sesji fotograficznych kończyła się okładką autorstwa Lubomirskiego. Do współpracy z Harper's Bazaar zaprosiła go Katie Grand i to w tym magazynie miał najwięcej okładkowych sesji.
Harper's Bazaar
Harper's Bazaar
Harper's Bazaar
Harper's Bazaar
Harper's Bazaar
Zgodnie z duchem czasu, Alexi Lubomirski robił sobie z pamiątkowe zdjęcia z gwiazdami z którymi współpracował. Takie pamiątki trafiały potem na jego profil na Instagramie.
Screen z Instagram.com/Alexi Lubomirski
Screen z Instagram.com/Alexi Lubomirski i Jennifer Aniston
Screen z Instagram.com/Alexi Lubomirski i Sarah Jessica Parker