Wiedzieliście, że Małgorzata Rozenek jest po dwóch rozwodach? A Katarzyna Dowbor po...

Czasami dowiadujemy się o tym dopiero po fakcie. W innych przypadkach rozwód jest głośniejszy niż sam związek. Często gwiazdy chętnie opowiadają o byłych partnerach i przeżyciach związanych z rozwodem. Kto ma za sobą nieudane związki?
Małgorzata Rozenek Małgorzata Rozenek WBF

Małgorzata Rozenek

Według "Życia na gorąco" Małgorzata Rozenek, gdy była na studiach prawniczych, zakochała się i wzięła ślub z prawnikiem o imieniu Łukasz. Małżeństwo trwało jednak bardzo krótko.

W 2003 roku rozpoczęła się historia miłosna z Jackiem Rozenkiem. Poznali się na imprezie u wspólnego znajomego, Piotra Adamczyka. Nie była to miłość od pierwszego wejrzenia, lecz od drugiego spotkania. Para szybko ze sobą zamieszkała i wzięła ślub. Małgorzata Rozenek w wywiadzie dla "Vivy" wspomniała moment, kiedy Jacek jej się oświadczył. Przyjechał na koniu, w ręku trzymał pierścionek...

To był kary koń. Poza tym przyjechał w czasie burzy, więc obawiałam się, że koń się spłoszy. Ale były to bardzo piękne, szczęśliwe lata.

Małgorzata RozenekKapif

Bardzo niedawno, bo w grudniu 2012 roku Jacek Rozenek zapewniał, że Małgorzata jest miłością jego życia:

Wiele lat szukałem takiej kobiety. Mam uczucie, jakbym po długiej męczącej podróży trafił wreszcie do domu. Z burzy, z zimna i deszczu do ciepłego, czystego, pachnącego domu. Krainy, gdzie na nic nie trzeba zasługiwać, gdzie po prostu dostaje się poczucie bezpieczeństwa. To się nazywa trafić na właściwą osobę.

Małgorzata Rozenek, Jacek RozenekKapif

Kością niezgody były podobno diametralnie różne plany na przyszłość, a kryzys w związku rzekomo pojawił się już 2 lata temu. Jako powód podano częste w takich przypadkach, niedopasowanie charakterów, bez orzekania o winie. Rozenkowie utrzymują przyjacielskie relacje i chcą dalej być ze sobą blisko, ze względu na dobro dzieci.

My naprawdę lubimy spędzać razem czas. Chcemy, żeby dzieci widziały obok siebie uśmiechniętych rodziców. My staramy się dbać o to, co dobre - powiedziała Małgorzata w wywiadzie.

Małgorzata Rozenek, Jacek RozenekKapif

 

Agata Młynarska Agata Młynarska Plotek Exclusive

Agata Młynarska

Agata Młynarska wyszła w tym roku za biznesmena Przemysława Schmidta. Dziennikarka jest dwukrotną rozwódką. Jej pierwszym mężem był doktor historii, Leszek Kieniewicz. Byli małżeństwem przez 10 lat. Mają dwóch synów, Tadeusza i Stanisława. Para adoptowała także dwie córki, Sylwię i Alicję. Drugim mężem był Jerzy Porębski. Małżeństwo trwało zaledwie rok. Młynarska nie traktuje rozwodów jako porażek.

Rozwód rodziców był dla Ciebie wstrząsem? - zapytała ją dziennikarka w "VIVIE!".
Nie. Oni zdecydowali o tym, kiedy sama byłam już po rozwodzie. To ja przetarłam chyba szlaki. Wiedziałam, że to jest ich dojrzała decyzja, i czułam, że szczęśliwsi będą, żyjąc oddzielnie. Miałam świadomość, że nie stracę kontaktu ani z tatą, ani z mamą. I tak się stało - zdradziła Młynarska.
Katarzyna Dowbor Katarzyna Dowbor Kapif

Katarzyna Dowbor

Katarzyna Dowbor jest trzykrotną rozwódką. Jej pierwszym mężem był  Piotr Dowbor. Gdy się poznali, był studentem III roku. Przyszła prezenterka urodziła syna Macieja, kiedy miała zaledwie 19 lat. Małżeństwo jednak nie przetrwało. Prawdziwe piekło na ziemi zgotował jej drugi mąż, dziennikarz Janusz Atlas. Prezenterka opowiedziała o małżeństwie z nim na łamach książki "Mężczyźni mojego życia".

Pierwsze dwa lata były idylliczne. Wszędzie razem i bardzo blisko siebie. Dopiero potem się okazało, że przez ten czas Janusz był zaszyty. Ja tego nie wiedziałam. W ogóle nie miałam pojęcia, że ma problem z alkoholem. Potem eksplodowało. Janusz po alkoholu robił się agresywny i nie panował nad sobą... W drugiej fazie naszego związku Janusz był zazwyczaj albo pijany, albo na kacu - pisze Dowbor.

Dowbor wypierała ze świadomości alkoholowe problemy męża. W końcu jednak zaczęła dojrzewać do rozstania.

Zabawna jest sprawa naszego rozwodu. Wojnę toczyliśmy przede wszystkim o naszego jamnika. To była suczka Felka. (... ) Capnęłam właśnie ją, kiedy wyszłam z naszego domu po tym, jak Janusz podniósł na mnie rękę. Kiedy mnie uderzył, wzięłam kilka drobiazgów, zabrałam Felkę pod pachę i wyszłam - wspomina Dowbor.

Rozwód nie był łatwy. Według Se.pl mąż bardzo go utrudniał. Najpierw zażądał zwrotu psa, potem na kolejnych rozprawach przekonywał sąd, że nadal czuje coś do żony. Przez półtora roku Dowbor nie mogła sfinalizować rozstania. Przełomem była nowa miłość Janusza Atlasa.

W tym czasie poznał Hannę Bakułę i zaczęła się między nimi love. W końcu zaczął przebąkiwać, że chce się z Hanką ożenić. I pewnego dnia odebrałam telefon. Dzwoni Bakuła: mam pytanie, ty chcesz tego rozwodu? Ja: jasne, że chcę. Ona: dobra, masz załatwione... Hanka oświadczyła Atlasowi, że za niego wyjdzie. Tylko że on był cały czas moim mężem. I podczas kolejnej rozprawy wreszcie zgodził się na rozwód - pisze Dowbor.

Katarzyna DowborKapif

Gdy przed sądem zapadła ostateczna decyzja, a Atlas poszedł oświadczyć się Bakule. Ta odrzuciła jednak jego względy. Wówczas ten rozzłościł się i rozbił doniczkę z kwiatem, który miał w rękach. Po tym zdarzeniu Atlas próbował wrócić do żony i unieważnić rozwód. Tak się jednak nie stało.

Jestem jej dozgonnie wdzięczna - napisała Dowbor o Bakule.

Dowbor trzeci raz wyszła za mąż za dziennikarza sportowego, Grzegorza Świątkiewicza. Byli razem przez 12 lat. Ten związek także nie przetrwał.

Trzy rozwody to moja osobista klęska. Nie trafiłam na faceta, który byłby ideałem. Za rozpad tych małżeństw oczywiście nie winię bezpośrednio telewizji, ale bez wątpienia niepewność jutra, nerwowość, dyspozycyjność - to wszystko wywarło piętno na moim życiu - mówiła w Film.interia.pl.

Dziennikarka, oprócz syna, ma 15-letnią córkę, Marysię - ze związku z redaktorem naczelnym "Polityki", Jerzym Baczyńskim.

Krzysztof Ibisz i Anna Zejdler Krzysztof Ibisz i Anna Zejdler Kapif

Krzysztof Ibisz

Krzysztof Ibisz rozwodził się dwa razy. Pierwszy raz powiedział "tak" Annie Zejdler-Ibisz. Rozwiedli się w 2004 roku, ale udało im się pozostać w świetnej komitywie.

Co roku widzimy się w święta u Ani w domu. Bardzo lubię jej rodziców, zresztą wciąż zwracam się do teściowej "mamo"! I to się nie zmieni. Przywożę prezenty zarówno mojemu synowi Maksowi, jak i Milence, córce Ani. Siedzimy, słuchamy kolęd, a potem muszę jechać do drugiego syna, Vincenta - mówił w rozmowie z "Party".

Jego słowa potwierdza pierwsza żona.

W taki wieczór możemy się tylko cieszyć z tego, że nam z Krzysztofem ułożyło się po rozwodzie.

Anna Nowa-Ibisz, Krzysztof IbiszKAPiF

Rozwodu nie wspomina zaś dobrze, druga żona Ibisza, Anna Nowak-Ibisz.

Rozwód jest jednym z najboleśniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Większym stresem jest tylko śmierć bliskiej osoby. I ja na pewno potrzebuję czasu, żeby sobie z tym poradzić. Nie zaliczam się do osób, które mogą z uśmiechem powiedzieć: rozwiodłam się i teraz rozpoczynam nowe, wspaniałe życie. Dla mnie rozwód był traumą. Staram się jednak pomaleńku, małymi kroczkami, stawać na nogi. Myślę, że aby spojrzeć na to, co się stało, z dystansem, potrzebuję jeszcze co najmniej roku - mówiła w rozmowie z Fakt.pl.
Małgorzata  Foremniak, Waldemar Dziki. Małgorzata Foremniak, Waldemar Dziki. Kapif

Małgorzata Foremniak

Małgorzata Foremniak rozwiodła się dwa razy. Jej pierwszym mężem był Tomasz Jędruszczak. Drugim Waldemar Dziki. Mimo że para od lat żyła w separacji, do rozwodu doszło dopiero w 2008 roku.

Mam za sobą trudne rozwody, naprawdę trudne...To był świadomy wybór, poza tym, choć z Waldkiem nie żyjemy razem, wciąż jesteśmy wielkimi przyjaciółmi, darzymy się szacunkiem - powiedziała magazynowi "Sukces".

Małgorzata Foremniak i Waldemar DzikiKapif

Marta Kaczyńska. Marta Kaczyńska. Kapif

Marta Kaczyńska

Marta Kaczyńska ma na koncie jeden rozwód - z Piotrem Smuniewskim. Para wzięła ślub w grudniu 2002 roku. Pięć miesięcy później na świat przyszła pierwsza córka Marty Kaczyńskiej, Ewa. Jak okazało się po kilku latach, Smuniewski nie jest jej biologicznym ojcem. Para rozwiodła się w 2006 roku. Drugim mężem Marty Kaczyńskiej w 2007 roku został Marcin Dubieniecki. 31 grudnia 2013 roku prawnik złożył pozew o rozwód, jednak 10 czerwca, na pierwszej rozprawie rozwodowej, wnioskował o zawieszenie procesu.

18.06.2011 KRAKOW , WAWEL . JAROSLAW KACZYNSKI , MARTA KACZYNSKA I MARCIN DUBIENIECKI I POSLOWIE WYCHODZA Z KRYPTY SREBRNYCH DZWONOW PO ZLOZENIU KWIATOW I MSZY PRZY GROBIE PREZYDENTA LECHA KACZYNSKIEGO NA WAWELU W 62 ROCZNICE JEGO URODZIN . FOT. KRZYSZTOF KAROLCZYK / AGENCJA GAZETA      Fot. Krzysztof Karolczyk / Agencja Gazeta

Zygmunt Solorz-Żak Zygmunt Solorz-Żak Kapif

Zygmunt Solorz

Swoją pierwszą żonę, Ślązaczkę Ilonę Solorz, poznał w 1983 roku w NRD. Ilona miała własną firmę, Solorz Import-Export, którą po ślubie zaczął prowadzić Zygmunt. To właśnie na handlu używanymi samochodami w firmie żony przyszły prezes Polsatu dorobił się majątku.  Ze związku z Iloną Solorz-Żak doczekał się syna, Tobiasa.

Drugą żoną Zygmunta Solorza była Małgorzata Żak, z którą ma syna i córkę. Pobrali się w tym samym roku, w którym zaczęła nadawać telewizja Polsat. Solorz uczynił swoją żonę prezesem powstałej w 1996 roku Fundacji Polsat. Małgorzata jest znaną działaczką społeczną, ma też na koncie mały epizod aktorski: zagrała rolę hrabiny Jacques w telewizyjnym serialu Polsatu "Trędowata".

Małżeństwo Solorza z Małgorzatą Żak nie przetrwało jednak próby czasu. Po 20 latach wystąpili o rozwód.

Pozew rozwodowy został złożony przez Zygmunta Solorza-Żaka. Termin pierwszej rozprawy wyznaczono na 18 maja - powiedziała w kwietniu 2013 roku w rozmowie z Plotek.pl Joanna Adamowicz z Sekcji Prasowej Sądu Okręgowego Warszawa-Praga.

Małgorzata Żak, Zygmunt Solorz-Żak

Hubert Urbański, Julia Chmielnik Hubert Urbański, Julia Chmielnik Kapif

Hubert Urbański

Zaledwie 3,5 roku trwało drugie małżeństwo Huberta Urbańskiego z Julią Chmielnik. Para rozwiodła się w 2013 roku. Pierwszą żoną dziennikarza była Urszula. Niewiele o niej wiadomo. Nie mieli ślubu kościelnego, a rozstanie poprzedziła wielomiesięczna separacja. W tym czasie Urszula zabrała swoje rzeczy i przeniosła się do nowego mieszkania, w którym wkrótce mieli zamieszkać. Wyprowadzając się, zabrała ze sobą obie córki, jakie ma z Urbańskim: Mariannę i Krystynę.

Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że na kryzys związku wpływ miało zbytnie zaangażowanie 35-letniego dziś Urbańskiego w pracę, które spowodowało, że dla rodziny praktycznie nie miał czasu - spekulował 12 lat temu portal Interia.pl

Hubert UrbańskiKapif

Paulina Młynarska Paulina Młynarska Kapif

Paulina Młynarska

Paulina Młynarska ma na swoim koncie cztery rozwody. Nie były to łatwe związki.

Byłam żoną alkoholików. Kilka razy odegrałam ten sam życiowy dramat. Zmieniali się tylko partnerzy. Byłam ciężko współuzależniona. Gdyby nie kilkuletnia terapia, byłabym nadal - pisała na Natemat.pl.

Z ostatnim mężem, Michaelem Moritzem, dziennikarzem radia PIN, rozeszła się w 2010 roku.

Paulina Młynarska i Michael MoritzKapif

Robert Gonera, Karolina Gonera. Robert Gonera, Karolina Gonera. KAPIF

Robert Gonera

W 2012 odbyła się pierwsza i zarazem ostatnia rozprawa rozwodowa Roberta Gonery i Karoliny Wolskiej, jego drugiej żony.

Jest już po wszystkim. Państwo Gonerowie otrzymali rozwód bez orzekania o winie - powiedział w rozmowie z Plotek.pl rzecznik wrocławskiego sądu, Marek Poteralski.

robert gonera, karolina wolskaKapif

Pierwszą żoną aktora była Jolanta Fraszyńska.

Jolanta FraszyńskaKapif

Katarzyna Figura

Katarzyna Figura była zamężna dwa razy. Pierwszy raz powiedziała "tak" Janowi Chmielewskiemu, z którym ma syna Aleksandra. Pozew o rozwód z drugim mężem Kaiem Schoenhalsem wpłynął do sądu w 2012 roku w atmosferze skandalu. Aktorka wyznała, że była poniżana, bita i latami ukrywałam prawdę.

Kai Schoenhals, kasia figuraKAPIF.PL/KAPIF

Monika Richardson Monika Richardson WBF

Monika Richardson

Monika Richardson była zamężna trzy razy. Pierwszym mężem był Will Richardson, mieszkający w Polsce dziennikarz i podróżnik. Drugim Szkot Jamie Malcolm, były pilot RAF i linii Virgin Atlantic.

Monika Richardson, Jamie MalcolmKAPIF

2 maja tego roku powiedziała "tak" Zbigniewowi Zamachowskiemu.

Monika Richardson, Zbigniew ZamachowskiKAPIF

Zbigniew Zamachowski, Aleksandra Justa Zbigniew Zamachowski, Aleksandra Justa Kapif

Zbigniew Zamachowski

Małżeństwo z Richardson to dla aktora, podobnie jak dla dziennikarki, trzeci zalegalizowany związek. Wcześniej aktor żonaty był z Anną Komornicka. Potem do 2012 roku był mężem Aleksandry Justy, z którą ma czworo dzieci: Marię, Antoniego, Bronisławę i Tadeusza.

Monika Richardson, Zbigniew ZamachowskiWBF

Doda, Radek Majdan. Doda, Radek Majdan. Kapif

Radek Majdan

Najgłośniejszym małżeństwem Radka Majdana było oczywiście to z Dodą, które zakończyło się po 3 latach, w 2008 roku.

Nie wszyscy wiedzą, że, zanim spotykał się z "Królową", był mężem projektantki Sylwii Majdan.

Sylwia MajdanSylwia Majdan/ FOT. CEZARY ASZKIELOWICZ / AGENCJA GAZETA

Michał Wiśniewski Michał Wiśniewski Kapif

Michał Wiśniewski

Michał Wiśniewski rozwodził się trzy razy. Jego pierwszą żoną była piosenkarka Magda Femme, drugą piosenkarka i tancerka Marta Mandrykiewicz szerzej znana jako Mandaryna, a trzecią żoną Anna Świątczak.

Magda FemmeMagda Femme/Fot.Kapif

MandarynaMandaryna/Fot.WBF

Ania Świątczak/ForumAnia Świątczak/Forum

30 czerwca 2012 roku ożenił się po raz czwarty. Jego wybranką jest córka Apoloniusza Tajnera, Dominika Tajner-Idzik.

Michał Wiśniewski, Dominika TajnerKapif

Olga Bończyk Olga Bończyk Kapif

Olga Bończyk

Olga Bończyk ma za sobą dwa rozwody. Pierwszy z aktorem Jackiem Bończykiem, po którym zachowała nazwisko.

2002 Olga Bonczyk i Jacek Bonczyk  fot. Michal Hetmanek/REPORTERREPORTER/Hetmanek/REPORTER

Potem przez 2 lata była żoną Tomasza Gorazdowskiego, dziennikarza radiowej Trójki.

Cezary Pazura Cezary Pazura Kapif

Cezary Pazura

Cezary Pazura rozwodził się dwa razy. Jego pierwszą żoną była Żaneta Pazura, z którą ma córkę Anastazję.

Miedzyzdroje, 07.1997. II Festiwal Gwiazd, n/z Cezary Pazura z owczesna zona Weronika Pazura (obecnie Weronika Marczuk). Fot. Darek Majewski / FORUMFORUM/Darek Majewski

Drugą Weronika Marczuk. Rozwiódł się z nią w 2007 roku. Trzy lata później wziął ślub z młodszą o 26 lat Edytą.

Edyta Pazura, Cezary PazuraKapif