Philip Seymour Hoffman: Unikał rozgłosu, a po mieście poruszał się na rowerze. Jaki był prywatnie

Ten genialny aktor wiódł życie z dala od blasku fleszy. Niewiele osób wiedziało, że od lat zmagał się z uzależnieniem.
Philip Seymour Hoffman Philip Seymour Hoffman 310PIX.COM/EAST NEWS/310pix.com

Philip Seymour Hoffman

Odszedł od nas Philip Seymour Hoffman. Zdobywca Oscara, genialny aktor i znakomity reżyser. Jego śmierć wstrząsnęła światem. Wspominają go media w każdym zakątku Ziemi, chociaż wcale nie był gwiazdą z pierwszych stron gazet. Zawsze bardzo skryty i skromny.  Aktor nie lubił życia w blasku fleszy. Nie łatwo mu też było pogodzić się z rosnącą popularnością.

Dużo o tym myślę. Z wiekiem staje się coraz mniej anonimowy. Myślę, że teraz jestem mniej anonimowy niż kiedyś - mówił w wywiadzie dla "Esquire" w 2012, czytamy w Edition.cnn.com.

Nawet o swoim nałogu opowiedział dopiero po wielu latach życia w abstynencji (Zobacz:Philip Seymour Hoffman w 2006 roku: Brałem wszystko, co wpadło mi w ręce. Podobało mi się). Niestety, dwa lata temu problemy powróciły i już go nie opuściły.

On naprawdę nie mógł przezwyciężyć nałogu, ale był bardzo dobry w ukrywaniu swojego stanu, tak żeby inni myśleli, że udało mu się wygrać z demonami - cytuje bliskiego znajomego zmarłego HollywoodLife.com.

65301, NEW YORK, NEW YORK - Sunday February 2, 2014. PHOTOS DATED Friday August 12, 2011. Oscar winning actor Philip Seymour Hoffman, seen with his girlfriend Mimi O'Donnell, has been found dead in a Manhattan apartment after an apparent drug overdose ORIGINAL CAPTION: Oscar winner Philip Seymour Hoffman strolls with his girlfriend Mimi O'Donnell in the West Village. Hoffman is reportedly set to star in a Broadway adaptation of "Death of a Salesman" next spring. Photograph: ?PACIFICCOASTNEWS.COM/EAST NEWS/PacificCoastNews.com

 

Także i tym razem robił to na tyle dobrze, że zmylił nawet swoich najbliższych.

Wdziałem go w zeszłym tygodniu. Był trzeźwy i czysty, taki normalny on - powiedział "Daily Mail" David Bar Katz, przyjaciel i współpracownik aktora. - Naprawdę myślałem, że ten rozdział jego życia jest już zamknięty.

021006_MSFL LOS ANGLES, CA - FEBRUARY 10: Philip Seymour Hoffman arrives at LAX. February 10, 2006 in Los Angles, California (Photo by Storms Media Group) People; Philip Seymour Hoffman Must call if interested Michael Storms Storms Media Group Inc. 305-632-3400 - Cell MikeStorm@aol.comBULLS/Storms Media Group

Philip Seymour Hoffman Philip Seymour Hoffman Kadr z

Debiut

Swoją pierwszą rolę Philip Seymour Hoffman dostał w 1991 roku. Zagrał wówczas epizod w serialu "Prawo i porządek". Jego kariera szybko zaczęła się rozwijać. Na swoim koncie ma wiele ról w prestiżowych produkcjach.

PHOTO: EAST NEWS/ALBUM  Titulo: BOOGIE NIGHTS / BOOGIE NIGHTS (1998)  Estrellas:REYNOLDS, BURT; MOORE, JULIANNE; HOFFMAN, PHILIP SEYMOUR; CHEADLE, DON; BAKER HALL, PHILIP; WHALBERG, MARK  Credito:NEW LINE CINEMA / Cortes??a Album  A?"o de la foto:1998EAST NEWS/NEW LINE CINEMA

W 2005 roku Hoffman otrzymał Oscara za rolę Trumana Capote. Gdy odbierał statuetkę, powiedział:

Jestem przytłoczony - mówił ze sceny. - Moja mama wychowała sama czworo dzieci i to ona zasługuje na gratulacje. To ona wzięła mnie na pierwszą sztukę. To ona zaraziła mnie swoją pasją. Mamo, bądź z siebie dumna, bo ja jestem z ciebie dumny.

Ojciec Hoffmana był sprzedawcą, a jego matka była sędzia w sądzie rodzinnym.

Best actor winner Philip Seymour Hoffman poses with his Oscar for his work in "Capote" at the 78th annual Academy Awards in Hollywood in this March 5, 2006, file photo.  Hoffman, who was found dead in his apartment in New York City on February 2, 2014, died of an apparent drug overdose, a New York city police source said. REUTERS/Mike Blake/Files (UNITED STATES - Tags: ENTERTAINMENT PROFILE OBITUARY)REUTERS/MIKE BLAKE

Philip Seymour Hoffman Philip Seymour Hoffman GETTY IMAGES/AFP/EAST NEWS/Bruce Glikas

Miłość

Przez 15 lat Hoffman żył w nieformalnym związku z projektantką kostiumów Mimi O'Donnell. Poznali się w 1999 roku na planie sztuki "In Arabia We'd All Be Kings", którą on reżyserował. Od razu się w sobie zakochali.

Mimi O'Donnell, Philip Seymour HoffmanEast News

Mimi O'Donnell, Philip Seymour HoffmanEast News

Philip Seymour Hoffman, rodzina Philip Seymour Hoffman, rodzina ?BULLS/?Adam Nemser-PHOTOlink.net

Rodzina

Najważniejszą rolą Hoffmana była rola ojca. Zdobywca Oscara i jego partnerka Mimi O'Donnell doczekali się trojga dzieci: 10-letniego syna Coopera Alexandra, 7-letniej córki Tallulah i 5-letniej córkę Willi. Przez całe życie aktor mieszkał z rodziną w Nowym Jorku.

Dla każdego, kto pracuje i ma dużo dzieci, jest niezwykłym wyzwaniem połączenie tych dwóch sfer - mówił w rozmowie z People. - Jednak za żadne skarby świata nie zamieniłbym się na nic innego. Kiedy stajesz się rodzicem, zaczynasz inaczej patrzeć też na swoich rodziców. Inaczej też patrzysz na dzieciństwo. To jest swoiste przebudzenie.

Philip Seymour Hoffman, Cooper Alexander Hoffman, Willa Hoffman and Tallulah Hoffman walk to school in NYC.  Pictured: Philip Seymour Hoffman, Cooper Alexander Hoffman, Willa Hoffman and Tallulah Hoffman SPLASH NEWS/EAST NEWS/ Splash News

Hoffman cenił prywatną sferę swojego życia. Podobno niedługo po odebraniu Oskara, jakby nigdy nic poszedł na spacer z dziećmi.

 

Wciąż pamiętam, dzień, kiedy otrzymał Oskara. Niedługo po tym odprowadził swoje dzieci do szkoły, a ludzie przybijali mu piątki. Wyglądało na to, że to, że sąsiedzi mu gratulowali, naprawdę wiele dla niego znaczyło - powiedziała w rozmowie z CNN Rose Arce, której córki chodziły do tej samej szkoły, do której uczęszczały dzieci aktora.
Philip Seymour Hoffman i jego syn Cooper Philip Seymour Hoffman i jego syn Cooper SPNY/?2011 RAMEY PHOTO 310-828-3445

Codzienne życie

Hoffmana trudno było spotkać w modnych klubach czy drogich restauracjach. Czas wolny wolał spędzać z dziećmi (np. na meczu baseballa z synem, czy grając w piłkę w parku) albo z przyjaciółmi na niekończących się rozmowach w kameralnych lokalach.

BAUER-GRIFFIN Philip Seymour Hoffman can't stop chatting while having lunch with friends at Bar Pitti in Soho. Job: 71031C7 October 30, 2007 NON EXCLUSIVE New York, New York www.bauergriffin.comMIKE DISCIULLO/BAUER-GRIFFIN/Mike DiSciullo

Jennifer Aniston, Justin Theruox, Philip Seymour Hoffman Jennifer Aniston, Justin Theruox, Philip Seymour Hoffman REUTERS/MARIO ANZUONI

Przyjaźń

Jednym z najbliższych przyjaciół Philipa Seymoura Hoffmana był Justin Theruox, narzeczony Jennifer Aniston. Choć przyjaźnili się ze sobą od wielu lat, media dowiedziały się o tym dopiero dwa lata temu. Ich spacer po ulicach Nowego Jorku opisał "Daily Mail".

Aktorzy spacerowali, rozmawiali i śmiali się. Nigdy nie nagłaśniali swojej przyjaźni. To zaskakujące, że Ci dwaj mężczyźni są przyjaciółmi od wielu lat - mogliśmy przeczytać w "Daily Mail".

82792, NEW YORK, NEW YORK - Thursday August 23, 2012. Justin Theroux and Philip Seymour Hoffman walk together after lunching at Bar Pitti in Greenwich Village. 'The Master' star walked his bike down the street while Jennifer Aniston's fiance walked next to him, incognito in a baseball cap and sunglasses. Photograph: ?PacificCoastNews.com **FEE MUST BE AGREED PRIOR TO USAGE** **E-TABLET/IPAD & MOBILE PHONE APP PUBLISHING REQUIRES ADDITIONAL FEES** LOS ANGELES OFFICE: 1 310 822 0419 LONDON OFFICE: +44 208 090 4079PACIFICCOASTNEWS.COM/EAST NEWS/PacificCoastNews.com

Przyjaciele odgrywali w życiu Hoffmana bardzo ważną rolę. Wspierali go w walce z nałogiem i razem świętowali jego sukcesy. Do grona najserdeczniejszych poza Theruox, należy także George Clooney.

George Clooney, Philip Seymour HoffmanEast News

Philip Hoffman Philip Hoffman JONATHAN SHENSA / PR PHOTOS/Jonathan Shensa / PR Photos

Uzależnienie

Hoffman brał narkotyki i nadużywał alkoholu w trakcie studiów.

To było wszystko, narkotyki, alkohol, tak. Brałem wszystko, co wpadło mi w ręce... i wszystko to mi się podobało - mówił 7 lat temu w programie "60 Minutes" na antenie CBS.

Po dyplomie zdecydował się zmienić swoje życie i poszedł na odwyk.

Poszedłem na odwyk, miałem wtedy 22 lata. Zacząłem bać się o swoje życie. To był powód, dla którego poszedłem się leczyć.

Hoffman problemy z narkotykami miał, zanim zdobył popularność i wielkie pieniądze.

Mam dużo współczucia dla tych młodych aktorów, którzy mają po 19 lat i nagle stają się i piękni, i sławni, i bogaci. Myślę sobie: "O mój Boże, ja już bym nie żył". Wiesz o czym mówię? Gdybym ja, mając 19 lat, był piękny, sławny i bogaty, to by się tak właśnie stało. Patrząc z perspektywy czasu na sobie, uważam, że gdybym wtedy miał takie pieniądze jak dziś, a co za tym idzie także i towar, to po prostu bym nie żył.

Philip Seymour HoffmanEast News

Przez 23 lata był "czysty", jednak kilka razy wcielał się w osobę uzależnioną, np. w "Nim diabeł dowie się, że nie żyjesz", zagrał uzależnionego od heroiny biznesmena.

W 2012 roku paparazzi przyłapali go, gdy przyjechał do kliniki odwykowej.

 Philip Seymour Hoffman Philip Seymour Hoffman FELIPE RAMALES,PACIFICCOASTNEWS/EAST NEWS/Felipe Ramales,PacificCoastNews

Rower

Większość osób, która dysponowałaby takimi pieniędzmi jak Hoffman, po mieście jeździłaby tylko najlepszymi limuzynami. Aktora rzadko można było jednak spotkać w luksusowym aucie. Gdy tylko mógł, podróżował rowerem. Paparazzi przyłapali go na rowerze także niedługo po tym, jak wyszedł z odwyku.

Aktor był w dobrej formie, kiedy jechał na rowerze ulicami Nowego Jorku - mogliśmy przeczytać w "Daily Mail".

Philip Seymour HoffmanEast News

Philip Seymour HoffmanEast News

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.