Lakieruje kaski kolegom, a jego narzeczona była Miss Internautów. Kim jest Jan Ziobro?

22-latek wygrał sobotnie zawody w Engelbergu. Na ten moment czekał od 2006 roku, czyli debiutu w zawodach Fis Cup w Einsiedeln. Jan Ziobro jest nie tylko bardzo dobrze rokującym skoczkiem, ale i optymistycznie nastawionym do życia człowiekiem z ciekawą pasją.
Jan Ziobro Jan Ziobro AG

Jan Ziobro

Jan Ziobro zainteresował media swoją osobą nie tylko z powodu bardzo dobrych skoków na konkursie w Engelbergu. Nie mniejszą uwagę przykuł napis na jego narcie: "Luz w d*pie."

Brakowało swobody, było dużo kombinowania i tak sobie napisałem na nartach: "Luz w d*pie". No i taka jest prawda. Napisałem to przed weekendem. Mieliśmy jeszcze jeden tekst "Luz w d*pie i nisko w progach, ale wykorzystał go Bartek Kłusek, a ja go udoskonaliłem i tak sobie napisałem - powiedział Jan Ziobro portalowi Sport.pl.

Jan Ziobro Jan Ziobro Marek Podmokły/AgencjaGazeta

Jan Ziobro

Swój pierwszy skok oddał w wieku 7 lat. Na skocznie zaprowadził go ojciec. Jak wspomina, odległość skoku wynosiła 7 metrów, a sam skok zakończył się niestety upadkiem.

Jan ZiobroAP

Jan Ziobro Jan Ziobro Screen z Facebook.com/JanZiobro

Jan Ziobro

Jan Ziobro pracował jako lakiernik. Obecnie coraz rzadziej pomaga w produkcji mebli w Syptkowicach w firmie "Meble Ziobro".

Janek sam też chętnie pomaga w produkcji mebli w Spytkowicach w firmie "Meble Ziobro".
- Mam swoją lakiernię. Poza tym, że jest to moja praca, to jest to także moje hobby. Zawsze podobało mi się takie "babranie". Kiedy na końcu jest fajny efekt, to czuję wielkie zadowolenie. Koledzy nie raz się ze mnie śmieją, że mam zboczenie zawodowe, bo często przyglądam się, jak są wykończone meble - śmiał się Ziobro.
http://eurosport.onet.pl/zimowe/skoki-narciarskie/jan-ziobro-lakiernik-na-dwoch-deskach-podbija-swiat/jp4p6
Mam swoją lakiernię. Poza tym, że jest to moja praca, to jest to także moje hobby. Zawsze podobało mi się takie "babranie". Kiedy na końcu jest fajny efekt, to czuję wielkie zadowolenie. Koledzy nie raz się ze mnie śmieją, że mam zboczenie zawodowe, bo często przyglądam się, jak są wykończone meble - powiedział z Eurosport.onet.pl.

Niedawno polakierował też kaski dla swoich kolegów, czym pochwalił się na Facebooku.

Angelika Kowalczyk Angelika Kowalczyk AG

Jan Ziobro

Jan Ziobro od 15 sierpnia jest zaręczony. Wybraną jego serca jest była Miss Internautów Małopolski 2011 roku, Angelika Kowalczyk.

Angelika KowalczykScreen z Facebook.com/JanZiobro

Jan Ziobro Jan Ziobro Screen z Facebook.com/JanZiobro

Jan Ziobro

Jan Ziobro 15 listopada 2012 roku miał wypadek na skoczni w Lillehammer.

Po lądowaniu, Janek wpadł w dziurę na zeskoku i się wywrócił. Ściągnęło go na bandę i to spowodowało najwięcej obrażeń. Został na miejscu opatrzony przez Łukasza Gębalę (fizjoterapeutę), po czym pojechał dla pewności na badania do szpitala i szycie rany. Nie było konieczności wzywania karetki. Zawodnik opuścił skocznię o własnych siłach - relacjonował Łukasz Kruczek dla Eurosport.onet.pl.

Skoczek dzielnie zniósł ból, jaki towarzyszył obrażeniom. Zdjęciami ze szpitala pochwalił się z fanami na Facebooku.

Jan ZiobroFacebook.com/JanZiobro