Poznajcie chrzestnych księcia George'a! Kim są, skąd pochodzą i co łączy ich z książęcą parą

Zaskoczeniem dla wszystkich rojalistów i fanów brytyjskiej rodziny królewskiej był fakt, że chrzestnymi małego księcia George'a nie zostało rodzeństwo książęcej pary. Wszyscy typowali bowiem, że Harry i Pipa będą ich pierwszym wyborem. Kate i William kolejny raz zaskoczyli. Nie wybrali swoich sióstr i braci, lecz aż siedmioro innych chrzestnych. Kim są?
Julia Samuel Julia Samuel BullsPix

Julia Samuel

Julia Samuel ma 54 lata i byłą bliską przyjaciółką zmarłej Diany, księżnej Walii. Jest matką czwórki dzieci. Mieszka w zachodnim Londynie ze swoim 23-letnim synem Benjaminem, który był chrześniakiem Diany. Samuel jest psychoterapeutką i doradcą w Szpitalu Świętej Marii w londyńskim Paddington, gdzie pomaga rodzinom, które straciły dziecko.

Jest jednym z założycieli Child Bereavement UK - fundacji charytatywnej pomagającej rodzicom, którzy stracili dziecko, jak również dzieciom, które straciły mamę lub tatę. Pomaga ona uporać im się z żałobą. Książę William jest jedynym z głównych darczyńców i patronów fundacji.

Julia, z domu Guiness, jest żoną biznesmena, 60-letniego Michaela Samuela. Siostra Julii w młodości była dziewczyną księcia Karola.

Julia Samuel, książę WilliamBullsPix

Zara Phillips Zara Phillips BullsPix

Zara Tindall

Zara jest 32-letnią kuzynką księcia Williama. Poślubiła zawodowego gracza rugby, Mike'a Tindalla, a ich wspólne dziecko przyjdzie na świat na początku przyszłego roku. Zara jako jedyna z wszystkich siedmiorga chrzestnych jest członkiem rodziny królewskiej.

Zara jest podobno ulubienicą królowej Elżbiety, ale nie tylko. Brytyjczycy kochają ją za jej przyziemność, normalność, towarzyskość. Najlepiej czuje się bowiem w parze brudnych dżinsów na koniu. Jest również zdobywczynią srebrnego medalu na olimpiadzie w Londynie 2012 za drużynowe jeździectwo konne.

Zara PhillipsEastNews

Za Tindalla wyszła w 2011 roku i przyjęła jego nazwisko. W sprawach zawodowych posługuje się jednak panieńskim nazwiskiem - Phillips.

Britain's Zara Phillips (R) and her husband Mike Tindall leave St. Mary's church after attending the annual Christmas service on the Royal Estate at Sandringham in Norfolk, eastern England December 25, 2012. REUTERS/Toby Melville (BRITAIN - Tags: ROYALS SOCIETY)REUTERS/TOBY MELVILLE

William van Cutsem William van Cutsem EastNews

William van Cutsem

Żadna królewska impreza nie może odbyć się bez członków jego katolickiej rodziny. William jest najmłodszym z czterech synów Hugh i Emilie van Cutsemów.

Ojciec Williama był bliskim przyjacielem księcia Walii, kiedy pobierali nauki w Ampleforth. Tę uczelnię ukończył również William. William jest również jedynym katolickim chrzestnym księcia George'a.

W maju tego roku William poślubił Rosie Ruck-Keene w Ewelme. Książę William, który ponoć spotykał się z Rosie w 2007 roku, kiedy na krótko rozstał się z Kate, uczestniczył w ceremonii ślubnej wraz ze swoją żoną, która była wtedy w zaawansowanej ciąży.

William van Cutsem, Rosie Ruck-KeeneEastNews

Jamie Lowther-Pinkerton Jamie Lowther-Pinkerton EastNews

Jamie Lowther-Pinkerton

Jamie Lowther-Pinkerton to 52-letni były major SAS, który był osobistym sekretarzem Williama i Harry'ego od 2005 roku. Był przez te lata ich wiernym powiernikiem i zawsze służył pomocą. Jest żonaty, ma czworo dzieci i mieszka w dość starej plebanii w Suffolk.

Hugh Grosvenor Hugh Grosvenor BullsPix

Hugh Grosvenor

Hugh Grosvenor jest synem i dziedzicem księcia Westminsteru, jednego z najbogatszych ludzi w Wielkiej Brytanii. Ma zaledwie 22 lata, jest więc najmłodszym chrzestnym księcia George'a.

Hugh studiuje na uniwersytecie w Newcastle. W zeszłym roku urządził w posiadłości swoich rodziców w Eaton Hall, niedaleko Chester, huczną imprezę z okazji swoich 21. urodzin. Wśród gości znalazł się książę Harry, a koszt przyjęcia szacowano na kilka milionów funtów.

Emilia Jardine-Paterson Emilia Jardine-Paterson BullsPix

Emilia Jardine-Paterson

Emilia, z domu d'Erlanger, pochodzi z Tiverton, w hrabstwie Devon. Księcia Williama poznała, gdy miała 19 lat. Z księżną Kate przyjaźni się jeszcze dłużej, ponieważ obie uczęszczały do prywatnego college'u Marlborough. Emilia jest bardzo bliska księżnej Kate. To z nią Kate udała się na wczasy na Ibizie, gdy w 2007 roku rozstała się z Williamem.

Jest utalentowaną dekoratorką wnętrz i mówi się, że to ona pomogła książęcej parze w renowacji ich apartamentu w Kensington Palace. Dekorowała także sypialnię księcia George'a.

Jej mężem jest David Jardine-Paterson, który również będzie dziś na chrzcinach księcia. Jest on dziedzicem potężnej szkockiej rodziny będącej właścicielem gruntów.

Oliver Baker Oliver Baker BullsPix

Oliver Baker

Oliver Baker, dla przyjaciół Ollie, jest jednym z najbliższych przyjaciół książęcej pary. 31-latek wszedł do ich kręgu zaufanych osób, kiedy studiowali razem na Uniwersytecie St. Andrews.

Oliver Baker, książę William, księżna KateBullsPix

Więcej o:
Komentarze (5)
Poznajcie chrzestnych księcia George'a! Kim są, skąd pochodzą i co łączy ich z książęcą parą
Zaloguj się
 • mila_lejdi

  Oceniono 25 razy 19

  "Najlepiej czuje się bowiem w parze brudnych dżinsów na koniu. Jest również zdobywczynią srebrnego medalu na olimpiadzie w Londynie 2012 za drużynowe jeździectwo konne."
  Jest aktualną mistrzynią świata w WKKW i drużynowo wicemistrzynią olimpijską także w WKKW czyli Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego. To raz. Dwa - najlepiej czuje się w parze brudnych dżinsów? No to życzę Wam redachtorki przejażdżki konnej w dżinsach. Tylko zaopatrzcie się zawczasu w lód do okładania obtartego krocza.

  "... i mieszka w dość starej plebanii w Suffolk" Dość starej czyli jakiej? Dwudziestoletniej, stuletniej, a może jeszcze bardziej "starej"?

  "... a koszt przyjęcia szacowano na kilka milionów funtów." Wiecie drogie dzieci po ile funt dziś stoi? Nie, to sprawdźcie, później przeliczcie, a na końcu zastanówcie się co napisaliście.

  "Jest on dziedzicem potężnej szkockiej rodziny będącej właścicielem gruntów." Tego to już nawet nie wiem, jak skomentować.

  Won do podstawówki, a właściwie do klas nauczania początkowego, a dopiero później zacznijcie klecić te swoje brednie do Plociucha, bo naprawdę zęby bolą od Waszych wypocin.
  Dzieciaki bez minimalnej choćby wiedzy o czymkolwiek, a zabierają się do pisania o salonach. Nawet te warszafskie to za wysokie progi.

 • dd5

  Oceniono 7 razy 5

  no i fajnie..

 • miaumiaumiau

  Oceniono 3 razy 1

  Plotek !
  czy wiesz, co to jest kilka ?
  na przykład może być 4 ...
  czyli 20 milionów złotych za libację ??
  absurd ;)

 • forfiter_jr

  Oceniono 8 razy 0

  Prawda jest niestety taka, że od prawidłowego chrzestny oczekuje się, że będzie niezłym sponsorem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX