Kim jest "trenerka wszystkich Polek"? Poznajcie Ewę Chodakowską

Tysiące Polek ją pokochały.
Ewa Chodakowska Ewa Chodakowska Shape

Trenerka wszystkich Polek

O Ewie Chodakowskiej zrobiło się głośno w zeszłym roku. Jej zdjęcie zdobiło wtedy okładkę magazynu "Shape". Od tego momentu jej kariera nabrała tempa.

Chodakowska początkowo publikowała swoje filmiki tylko na Youtube.com, później płyty DVD z jej programem ćwiczeń dołączane były do magazynu "Shape". Prowadziła treningi w porannych telewizjach śniadaniowych, napisała i wydała książkę. Nie zamierza jednak na tym poprzestać. Marzy się jej sieć klubów fitness.

21.04.2013 Lodz . Ewa Chodakowska w czasie spotkania z czytelnikami w Empiku w manufakturze . Fot . Marcin Stepien / Agencja Gazeta  SLOWA KLUCZOWE: moda pokazy wybiegFot. Marcin Stępień / Agencja Gazeta

Chodakowska prowadząc trening na ekranie komputera wydaje się zwracać prosto do ciebie. Motywuje, nie pozwala się poddać, każe kontynuować trening.

Ewa prowadzi te treningi tak, jakby prowadziła z nami dialog. Mówi: "Dasz radę?" dokładnie w tym momencie, kiedy mam kryzys. Kiedyś ją nawet zapytałam, jak wyczuwa ten moment, a ona na to "Kochanie, ja też mam wtedy kryzys". A kiedy na końcu wyznaje: "Jestem z ciebie dumna, że wytrwałaś do końca", czuję, że na to zasłużyłam - powiedziała Urszula Chincz. - Ćwiczę od kilku miesięcy, na dywaniku w sypialni. Słuchając Chodakowskiej mam czasem wrażenie, że przemawia do mnie amerykański kaznodzieja. Wszystko to są straszliwe frazesy, wiem, ale w jej ustach brzmią wiarygodnie. A ćwiczenia działają! Po kilku tygodniach widać efekty, mięśnie są ładnie zarysowane, a ja czuję się świetnie.

Ewa świetnie ma świetny kontakt z fanami. Motywuje je przez swojego Facebooka, na którym ma ponad 400 tysięcy fanów. Pokazuje także zdjęcia kobiet, które przeszły metamorfozę dzięki jej treningom.

Ewa bardzo dba o swój fanpage na Facebooku, tworzy relacje z wielbicielkami. Bo to już nie są tylko ćwiczące, te dziewczyny ją uwielbiają - mówi Monika Klimczak, redaktor naczelna "Shape".

Ewa ChodakowskaScreen Facebook.com

Ewa Chodakowska Ewa Chodakowska Screen Facebook.com

Ewa Chodakowska

Pochodzi z Sanoka. Ma 31 lat i dopiero niedawno stwierdziła, ze fitness i edukacja sportowa Polaków są jej powołaniem. Wcześniej studiowała stosunki międzynarodowe, próbowała również swoich sił w fotografii i aktorstwie. Wyjechała z Polski, osiadła w Londynie, ale deszczowy klimat wpędził ją w depresję. Musiała stamtąd uciec. Wybrała Grecję.

Ewa ChodakowskaScreen Facebook.com

 

W Naxos poznała Lefterisa Kavoukisa, znanego w Grecji trenera fitness. To dzięki niemu zajęła się sportem. Skończyła ateńską Akademię Pilates i otworzyła swój własny klub fitness.

Ewa i Lefteris są dobrani jak w korcu maku. Ona sama również zdaje sobie z tego sprawę i nazywa narzeczonego "Puzel". Jak twierdzi, pasują bowiem do siebie jak dwa puzzle. Niecały rok temu Puzel przeprowadził się do Polski. Umówili się bowiem, że zamieszkają tam, gdzie najlepiej będą szły interesy.

Polska jest jak Ameryka 20 lat temu: duży kraj, a nie było tu do tej pory żadnych kaset DVD z ćwiczeniami ani książek o zdrowym stylu życia. Postanowiliśmy zagospodarować tę rynkową niszę - wyznał Kavoukis.

Ewa ChodakowskaScreen Facebook.com

Ewa Chodakowska i narzeczony Lefteris KavoukisPlotek.pl

Ewa Chodakowska podczas Bitwy Gwiazd w słowackiej Tatralandii, 2013 rok. Ewa Chodakowska podczas Bitwy Gwiazd w słowackiej Tatralandii, 2013 rok. Fot. Marek Podmokły / Agencja Gazeta

Ewa Chodakowska

Ostatnio Ewa Chodakowska była gwiazdą otwarcia słowackiego parku wodnego Tatrolandia. Towarzyszyła jej Natalia Siwiec.

15.06.2013 Slowacja , Tatralandia . Ewa Chodakowska i Natalia Siwiec podczas " Bitwy Gwiazd " na rozzpoczecie sezonu wakacyjnego na Slowacji Fot. Marek Podmokly / Agencja Gazeta  SLOWA KLUCZOWE: Tatralandia Przemyslaw Saleta Ewa Chodakowska Natalia Siwiec TMR biznes czas wony zabawa wypoczynek basenyFot. Marek Podmokły / Agencja Gazeta

22 czerwca Ewa próbowała pobić rekord Guinessa w zbiorowym treningu na warszawskim Polu Mokotowskim. Choć nie udało się zebrać wymaganych 15 tysięcy uczestników, Ewa nie załamuje się i już planuje kolejny zbiorowy fitness.

Ewa ChodakowskaWBF

Ewa ChodakowskaWBF

Ewa jest także ambasadorką marki Adidas.

Ewa Chodakowskamat. reklamowe

Ewa Chodakowskamat. reklamowe

Mariola Bojarska-Ferenc. Mariola Bojarska-Ferenc. Kapif

Konflikt?

Mariola Bojarska-Ferenc, która do tej pory była główną propagatorką zdrowego trybu życia i uprawiania sportu w Polsce, bardzo krytycznie wypowiada się o metodach Chodakowskiej.

Mam nadzieję, że kiedyś ktoś odpowie za propagowanie tych bzdur. To co modne, nie znaczy dobre. Ja nie jestem za tym, żeby katować się na treningu. Jeśli w trakcie ćwiczeń ktoś wymiotuje, to powinno się natychmiast wyjść z sali gimnastycznej. To oznacza, że trener nie jest profesjonalistą tylko hochsztaplerem. My nie mamy prawa wymiotować ani mdleć podczas treningu. Na to mogą pozwolić sobie wyłącznie zawodowi sportowcy, którzy są pod kontrolą lekarzy. Trener, który zna świetnie anatomię i biomechanikę, może poprowadzić zawodnika i nawet jeśli dojdzie do skrajnego wysiłku, to się nic nie stanie. Normalni ludzie od takiego trenera powinni uciekać, bo może to się skończyć zawałem serca czy kontuzjami. Uważam, że każdy organizm powinien być potraktowany indywidualnie i stopniowo wprowadzony w wysiłek. Trener personalny powinien skończyć Akademię Wychowania Fizycznego. Wtedy mamy świadomość, że oddajemy się w ręce człowieka, który ma wiedzę i nie uszkodzi naszego organizmu. Osoba, która jest po trzymiesięcznym kursie instruktorskim musi się sama jeszcze dużo uczyć. To, że ktoś ma piękną sylwetkę nie oznacza, że jest dobrym trenerem. Do tego potrzebna jest wiedza, Na treningi z takimi instruktorami ludzie powinni przychodzić na własną odpowiedzialność - mówiła trenerka w wywiadzie z Anną Węglarczyk.

Chodakowska nie była obojętna na krytykę i w wywiadzie z Gazeta.pl podkreśliła:

Nigdy nikt nie zemdlał na moim treningu! Nigdy nikt nie wymiotował! Nigdy nie pozwoliłabym na coś takiego. Zawsze pytam, czy dziewczyny zjadły śniadanie, czy może zjadły dopiero co te śniadanie, bo jeśli tak to nie mogą ze mną ćwiczyć, bo wtedy faktycznie robi się niedobrze. Nie mogą też ćwiczyć ze mną na pusty żołądek. Tu jest pełna kontrola i panowanie nad sytuacją. W momencie, gdy komuś zaczyna się kręcić w głowie, ta osoba przestaje. nigdy nikomu krzywda się nie stała. To jest na najwyższym poziomie.

Ewa jest najlepszym dowodem na to, że jej metody działają. W roku 2006 ważyła 55 kg i miała 67 cm w talii, a w 2012 już 50 kg i mierzyła 60 cm w talii.

Ewa ChodakowskaScreen Facebook.com

Chodakowska ewa Chodakowska ewa Screen Youtube.com

Gwiazdy też ćwiczą z Ewą!

Polskie celebrytki, które nie ukrywają fascynacji metodami Chodakowskiej, to m.in. Beata Sadowska, Aleksandra Szwed i Karolina Malinowska. Chodakowska nagrała nawet z nimi "Trening z gwiazdami".

Ostatnio zachwycaliśmy się wysportowanym brzuchem szwed - teraz wiadomo, skąd taki efekt!

Aleksandra SzwedWBF

 

Aleksandra SzwedWBF

Więcej o: