Problemy z narkotykami, fascynacja malarstwem, sukcesy brata. Co słychać u Macaulaya Culkina?

Jak co roku także i w tym tradycji stało się zadość i tuż przed Wigilia, "Kevin sam w domu" zagościł w naszych domach i na szklanych ekranach. Od premiery filmu, który stał się sztandarową pozycją w corocznej wigilijnej ofercie każdej szanującej się stacji, minęły już 22 lata! Co słychać teraz u gwiazdy filmu, Macaulaya Culkina?

Macaulay Culkin. Macaulay Culkin. East News

Macaulay Culkin

Macaulay Culkin nie ma łatwo. Ilekroć zbliża się Wigilia, oczy wszystkich skierowane są właśnie na niego. Tak było i w tym roku, jednak 32-latek wyjątkowo wyglądał na przyzwyczajonego do tego, że wciąż wzbudza ogromne zainteresowanie. Kilka dni temu Culkin został przyłapany przez paparazzi na spacerze po znanej i modnej dzielnicy Nowego Jorku, SoHo. Aktor kupował ostatnie prezenty przed gwiazdką. Culkin starał się nie rzucać w oczy: na uszy naciągnął czapkę, a oczy zasłonił przeciwsłonecznymi okularami, ale my i tak bez trudu rozpoznaliśmy w nim dziecięcego aktora.

Macaulay CulkinEast News

W tym roku o Macaulay'u Culkinie zrobiło się głośno ze względu na jego domniemanie problemy z narkotykami. Ostatnie zdjęcia pokazuje, że aktor doszedł do siebie i wyglądał zaskakująco dobrze. Mamy nadzieję, że kryzys został zażegnany. Culkin ostatnio poświęcił się sztuce i przerobił swoje nowojorskie mieszkanie w pracownię malarską. Dziecięcy aktor wydał niedawno wideo promujące jego najnowszą wystawę o sugestywnej nazwie "Wypoczynek piekła".

Macaulay Culkin. Macaulay Culkin. Eastn News

Macaulay Culkin

Culkin został przyłapany przez paparazzi też w sierpniu, jak w zaplamionych farbą spodniach i nieodłącznym papierosem w ręku przechadzał się ze swoim przyjacielem po ulicach Nowego Jorku. Macaulay Culkin ze swoimi kolegami - Adamem Greenem i Tobym Goodshankiem - stworzył grupę zajmującą się sztuką, którą nazwali "Three Men and a Baby (3MB)" co w wolnym tłumaczeniu oznacza "Trzech mężczyzn i dziecko".

Macaulay CulkinEast News

Macaulay Culkin w filmie Macaulay Culkin w filmie "Kevin sam w domu" Fot. mat. prasowe

Macaulay Culkin

Dziecięcy aktor pochodzi z wielodzietnej rodziny, urodził się jako trzeci spośród siódemki dzieci nowojorskiej rodziny. Jego matka Patricii Brentrup była telefonistką, zaś ojciec Kit Culkin niespełnionym zawodowo aktorem, który pracował w teatrze, a także dorabiał do rodzinnego gniazda jako wikary w kościele. Macaulay ma 6 rodzeństwa: Shane'a, Dakotę, Kierana, Quinna, Christiana i Rory'ego. Macaulay Culkin od kilku lat jest już poza głównym nurtem Hollywood, ale jego brat odnosi w filmie spore sukcesy.

Kieran Culkinprphotos

Kieran Culkin, młodszy od swojego słynnego brata o 2 lata również wciągnął się w aktorstwo. Swoją karierę zaczął u boku brata również w "Kevin sam w domu", w którym zagrał kuzyna głównego bohatera.  Mogliśmy go oglądać również w "Ojcu panny młodej', w którym grał syna Steve'a Martina. Niedawno wystąpił w filmie "Scott Pilgrim kontra świat". Młodszy brat Culkina jakiś czas temu przez rok spotykał się z aktorką, Emmą Stone.

Cast member Rory Culkin arrives at the premiere of AP/Matt Sayles

Karierę w show-biznesie robi też najmłodszy  z siedmiorga dzieci Culkinów, 23-letni Rory. W 2002 roku pojawił się w "Znakach", główną rolę zagrał zaś w komedii "The Chumscrubber".

Macaulay Culkin

Culkin w pierwszej epizodycznej roli wystąpił już jako 4-latek! W 1989 roku, jako 9-latek zagrał w w komedii familijnej "Wujaszek Buck". Jednak największa sławę przyniósł mu oczywiście film "Kevin sam w domu", w którym zagrał, gdy miał zaledwie 10-lat. Aktor z miejsca zaczął cieszyć się ogromnym uwielbieniem mediów, pozował na okładkach pism i przede wszystkim zaczął zarabiać porządne pieniądze, dzięki którym utrzymywał swoją rodzinę. Aktor wystąpił w kontynuacji kinowego hitu "Kevin sam w Nowym Jorku", a także w 'Tylko samotni", "Moja dziewczyna" i "Richie milioner".

Macaulay CulkinMacaulay Culkin

Do 1994 r. Culkin nie narzekał na brak propozycji zawodowych. Momentem przełomowych okazał się rozwód jego rodziców i walka o prawa rodzicielskie oraz podział majątku. Oszczędności Culkinów szybko stopniały. Żeby ratować rodzinną fortunę, Culkin zaskarżył swoich rodziców! Sprawę wygrał, dzięki czemu spłacił długi swojej matki.

Macaulay Culkin

Dobra passa Culkina się skończyła, zaczęły się natomiast problemy z narkotykami i z łamaniem prawa. Aktor dosyć wcześnie chciał zacząć "dorosłe życie". W wieku zaledwie 18 lat ożenił z Rachel Miner, z którą rozwiódł się w 2002 roku po wcześniejszej separacji. W 2004 roku 24-letniego Culkina aresztowano za posiadanie 17 gram marihuany oraz środków psychotropowych. Wyrok 1 roku więzienia zmieniono na kaucję i przymusowy odwyk. Od tego czasu co rusz pojawiały się informacje o słabości aktora do używek.

fot. The Smoking Gunfot. The Smoking Gun

Macaulay Culkin

Aktor przez 9 lat był związany z Milą Kunis. Zaczęli spotykać się w 2002 roku, a rozstali w 2010 roku, kiedy Kunis zagrała w "Czarnym łabędziu" u boku Natalii Portman i wypłynęła na szerokie wody. Aktorka jednak bardzo pozytywnie wypowiadała się o swoim byłym partnerze:

To wspaniały, prostoduszny facet, prawdopodobnie najlepsza osoba, jaką kiedykolwiek poznałam. Jest taki mądry, dojrzały i miły. Świetnie gotuje, codziennie przygotowuje kolację - mówiła w wywiadzie dla magazynu "BlackBook".

Podobno problemy Culkina z narkotykami nasiliły się po rozstaniu z jego wieloletnią partnerką, a fakt, że Kunis zaczęła spotykać się z bożyszczem kobiet, Ashtonem Kutcherem rzekomo nie pomogły mu w dojściu do siebie.

Macaulay CulkinForum

Macaulay Culkin

Ten rok dla Culkina nie należał do najbardziej udanych. To zdjęcie ze stycznia, na którym dziecięcy aktor jest przeraźliwie chudy,  wywołało burzę! Spekulowano, że Culkin doprowadził się do stanu skrajnego wycieńczenia ze względu na przedawkowanie narkotyków. Sprawę pogarszał fakt, że w tabloidach pojawiły się relacje jego znajomego:

Macaulay Culkin jest uzależniony od narkotyków już od półtora roku. Bierze albo heroinę albo silny lek przeciwbólowy oksykodon, wydaje na nie około 6000 dolarów miesięcznie. To go zabije - mówi bliski przyjaciel aktora w wywiadzie dla The National Enquirer.

Macaulay CulkinScreen z Youtube.com

Rzeczniczka aktora odparła te przypuszczenia nazywając je nieprawdopodobnymi i śmiesznymi fikcyjnie. Jednak musimy przyznać, że wychudzony aktor rzeczywiście wyglądał wtedy przerażająco. W mediach posypały się apele dziennikarzy, by Culkin natychmiast podjął się leczenia. Dziennikarze bali się, że aktor może skończyć jak zmarła w zeszłym roku Whitney Hosuton. Nie wiadomo, czy te nawoływania pomogły, ale Culkin zdecydowanie wziął się za siebie. Ciekawie, co przyniesie aktorowi kolejny rok?

Macaulay CulkinEast News

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.