Małgorzata Rozenek, Nicole Kidman, Ricky Martin - te gwiazdy mają dzieci dzięki in vitro i surogatkom

In vitro, wynajęcie surogatki- gwiazdy korzystają z niekonwencjonalnych metod, by powiększyć rodzinę. Poznaj historie z happy endem!
Małgorzata Rozenek. Małgorzata Rozenek. KAPIF

Małgorzata Rozenek i Jacek Rozenek

Małgorzata i Jacek Rozenkowie jako nieliczni celebryci wyjawili, że ich obaj synowie urodzili się dzięki kontrowersyjnej jeszcze w Polsce metodzie poczęcia dziecka- in vitro.

Kiedy dotarło do mnie, że albo in vitro, albo nic to był w tym żal za utraconym welonem. Ale łatwiej wziąć się w garść i zrobić to, co należy. Od początku wiedziałam że się uda i że to będzie syn. Chociaż to była ciągła walka, należało zrobić ileś zastrzyków. Aż doszło do transferu zarodka. Na szczęście lekarze zwracają dużą uwagę, żeby odbyło się to w miłych i godnych warunkach, z piękną muzyką w tle - powiedziała Rozenek dla fakt.pl

Małżeństwo doczekało się dwóch synów: sześcioletniego Stanisława i dwuletniego Tadeusza.

 Jacek Rozenek ?ona dziecko rodzina Kapif

Nicole Kidman i Keith Urban Nicole Kidman i Keith Urban AP/M. Spencer Green

Nicole Kidman i Keith Urban

Kiedy 28 października 2010 roku przyszła na świat Faith Margaret, Nicole Kidman i jej mąż Keith Urban nie posiadali się ze szczęścia. Para oficjalnie przyznała, że korzystała z pomocy surogatki. Po narodzinach córki powiedzieli w wywiadzie dla USMagazine.com:

Żadne słowa nie są w stanie wyrazić tego jak jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy nas wspierali, a w szczególności dziękujemy naszej zastępczej matce.
Faith Margaret jest młodszą siostrą Sunday Rose, którą aktorka urodziła w 2008 roku. Z wcześniejszego małżeństwa z Tomem Cruisem mają dwoje adoptowanych dzieci: osiemnastoletnią Bellę i piętnastoletniego Connora.

Nicole Kidman dla "Harper's Bazaar"Harpers Bazaar

Robert De Niro i Grace Hightower. Robert De Niro i Grace Hightower. AP/Evan Agostini

Robert De Niro i Grace Hightower

Robert de Niro i jego długoletnia partnerka Grace Hightower zaskoczyli świat w grudniu zeszłego roku, gdy wyjawili, że spodziewają się córeczki. Helen Grace przyszła na świat dzięki zaangażowaniu przez aktora surogatki. De Niro miał wtedy sześćdziesiąt osiem lat, a jego partnerka pięćdziesiąt sześć. To nie jest pierwszy raz, gdy bohater "Taksówkarza" zdecydował się na pomoc matki zastępczej. W 1995 roku, wraz z byłą partnerką Toukie Smith, doczekali się dwóch synów Juliana i Aarona.

 

U.S. actor Robert De Niro smiles during the news conference for the film "Stone" at the 35th Toronto International Film Festival September 10, 2010.  REUTERS/Mike Cassese  (CANADA - Tags: ENTERTAINMENT PROFILE)REUTERS/MIKE CASSESE

Elton John, David Furnish. Elton John, David Furnish. AP/Evan Agostini

Elton John i David Furnish

Dwa lata temu Elton John wraz z mężem powitali na świecie synka Zacharego Jacksona, który urodził się dzięki wynajętej surogatce. W oficjalnym oświadczeniu para oznajmiła:

Jesteśmy przytłoczeni szczęściem i radością, jakie nam daje ten wyjątkowy dla nas moment.

ELTON JOHN ET SON COMPAGNON DAVID FURNISH AVEC LEUR BEBE ZACHARY ARRIVENT AU CLUB 55 DE SAINT-TROPEZ. ELTON JOHN AND DAVID FURNISH ARRIVE AT CLUB 55 IN SAINT-TROPEZ, WITH THEIR BABY BOY ZACHARY. SLOWA KLUCZOWE: ELTON JOHN ET SON COMPAGNON DAVID FURNISH AVEC LEUR BEBE ZACHARY ARRIVENT AU CLUB 55 DE SAINT-TROPEZ. ELTON JOHN AND DAVID FURNISH ARRIVE AT CLUB 55 IN SAINT-TROPEZ, WITH THEIR BABY BOY ZACHARY. ZDJ?CIE DO WK?ADKI: DGWRP Gazeta WyborczaZagranicaBE&W/AGENCE / BESTIMAGE

Bogna Sworowska, Ivan. Bogna Sworowska, Ivan. Skan z

Bogna Sworowska

Bogna Sworowska próbowała leczyć się na niepłodność dwa lata. Wspólnie z partnerem odwiedziła najlepsze kliniki w Stanach Zjednoczonych i Francji, niestety jej starania zawsze kończyły się fiaskiem. W intymnym wywiadzie dla "Gali", modelka szczerze opowiedziała o swoim problemie:

Wiedziałam, że w naturalny sposób nie zajdę w ciążę, inseminacja też nie dała efektu. Podczas leczenia pragnienie posiadania dziecka staje się wręcz obsesyjne. Poszliśmy do jednej z warszawskich klinik. Doktor powiedział, że jestem kobietą biznesu, twardzielem, więc pogadamy sobie jak mężczyzna z mężczyzną. Usłyszałam, że mam tylko 20 procent szans.

Obecnie Sworowska jest spełnioną matką, wspólnie z partnerem wychowują już prawie sześcioletniego synka Ivana.

 

Bogna SworowskaKapif

Neil Patrick Harris i David Burtka. Neil Patrick Harris i David Burtka. REUTERS/GUS RUELAS

Neil Patrick Harris i David Burtka

Dwa lata temu gwiazda serialu "Jak poznałem waszą matkę" i jego partner David Burtka, zostali ojcami Gideona Scotta i Harper Grace. Szczęśliwa para opisała na serwisie Twitter, nową dla nich sytuację, w komicznym tonie:

Wszyscy z nas są zdrowi, szczęśliwi i nieco szaleni. Nasz młodzież płacze cały czas. Myśleliśmy, że potrwa to trochę krócej... oni cały czas robią nam sceny!

Neil Patrick Harris i David BurtkaFORUM

Sarah Jessica Parker i Matthew Broderick. Sarah Jessica Parker i Matthew Broderick. AP/Evan Agostini

Sarah Jessica Parker i Matthew Broderick

W 2008 roku gwiazda "Seksu w wielkim mieście" i jej mąż Matthew Broderick postanowili skorzystać z usług zastępczej matki. Dziewięć miesięcy później na świat przyszły ich córki bliźniaczki. Tabithą i Lorettą zaopiekował się  brat James, którego aktorka urodziła w 2002 roku.

Actor Matthew Broderick and wife actress Sarah Jessica Parker pose with their son James Wilkie at the premiere of 'Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1' at Alice Tully Hall on Monday, Nov. 15, 2010 in New York. (AP Photo/Evan Agostini)AP/Evan Agostini

Ricky Martin. Ricky Martin. fot. Vanity Fair

Ricky Martin

Latynoski piosenkarz został ojcem bliźniaków Mattheo i Valentino w 2008 roku, dzięki pomocy surogatki. Rzecznik prasowy gwiazdora hitu "Livin' la Vida Loca" skomentował jego sytuację:

Ricky jest bardzo szczęśliwy, że rozpocznie w ten sposób nowy rozdział w swoim życiu, jako rodzic. Przez pozostałą część roku pozostanie z dala od życia publicznego i będzie poświęcał czas synom.

Obecnie Ricky Martin wychowuje synów wraz z partnerem Carlosem Gonzalezem Ablem.

Ricky Martin/fot. Pablo Alfaro /Getty ImagesRicky Martin/fot. Pablo Alfaro /Getty Images/sons: Valentino and Matteo

Marcia Cross. Marcia Cross. Popcorner

Marcia Cross

Marcia Cross postanowiła spełnić swoje marzenie i zostać matką po czterdziestce. Udało się jej to dzięki metodzie in vitro. W 2007 roku na świat przyszły bliźniaczki Eden i Savannah. Mimo, że aktorka skarżyła się na przemęczenie w ciąży- ostatnie dwa miesiące musiała przeleć w łóżku, bo groziło jej poronienie, to od narodzin córeczek czuje się w pełni zrealizowaną kobietą.

 

MAR 18, 2010 - LOS ANGELES (USA) - Actress MARCIA CROSS and her twin daughters pictured having bags of fun while spending the day at the playground in Santa Monica...  Photo: Insight Celebrity/XPUSA/XPUSCCINSIGHT CELEBRITY/Insight Celebrity / XPUSA

Angela Bassett. Angela Bassett. EAST NEWS/ROBYN BECK

Angela Bassett i Courtney B. Vance

Aktorska para opowiedziała w show Oprah o odważnej decyzji wynajęcia zastępczej matki dla ich przyszłych dzieci. Basset i Vance mówili o siedmioletnim leczeniu, które nie przynosiło rezultatów. Angela Basset wyznała Oprah:

Byłam załamana gdy się okazało, że znowu nie jestem w ciąży (znowu i znowu). Jednak miałam nadzieję i mówiłam do męża: Dobra, zróbmy to jeszcze raz.

Dla Angeli i Courtneya przyjście na świat bliźniąt Bronwyna Goldena i Slatera Josiaha, było prawdziwym cudem.

Angela Bassett and husband Courtney B. Vance spend Christmas Day at the Lakers game with their twin children Slater and Bronwen at the Staples Center in Los Angeles, CA. Pictured: Angela Bassett and Bronwen VanceLONDON ENTERTAINMENT / SPLASH/EAST NEWS/London Entertainment / Splash

Celine Dion i René Angélil

Celine Dion po trudach zajścia w ciąże, w końcu podjęła wspólną decyzję z mężem o zastosowaniu metody in vitro. Matką bliźniąt Nelsona i Eddiego została w wieku 43 lat, gdy jej mąż kończył 68 rok życia. Mimo że chłopcy byli wcześniakami, ku uciesze rodziców rozwijają się prawidłowo.

Celine Dion speaks to employees, reporters and fans as she arrives at Caesars Palace with her husband and sons in Las Vegas, Nevada February 16, 2011. Dion is holding her son Nelson. Her husband Rene Angelil is holding twin brother Eddy. The singer begins a new series of shows in Las Vegas on March 15. REUTERS/Steve Marcus (UNITED STATES - Tags: ENTERTAINMENT)REUTERS/STEVE MARCUS

Andrzej Saramonowicz. Andrzej Saramonowicz. AG

Andrzej i Małgorzata Saramonowicz

Reżyser i pisarka długo przechodzili przez okres leczenia, zanim zdecydowali się na podjęcie decyzji o zapłodnieniu in vitro. W 1997 roku urodziła się ich córeczka Konstancja, dzięki pomocy medycznej i psychiatrycznej innowacyjnej kliniki leczenia niepłodności Novum.

Myślano nie tylko o tym, żeby doprowadzić do szczęśliwego urodzenia dziecka, ale też o tym, żeby rodzice dotrwali do tego momentu w dobrym stanie psychicznym. A to nie było proste- czytamy w wywiadzie dla tygodnika WPROST.

W Polsce na nowo rozgorzała dyskusja o metodzie in vitro po tych wyznaniach Konstancji:

Po komunii byłam wierząca. Przez miesiąc. Zawsze coś. Potem zaczęłam czytać o in vitro. Po tym czego dowiedziałam się z wypowiedzi księży, zdecydowałam, że nigdy więcej nie pójdę do kościoła. Oni nie chcą mnie, to ja tam łazić nie będę - mówi z butą Konstancja. - Nazywają nas towarem zakupionym w sklepie, potworami z probówek, imitacjami ludzi, dziećmi Frankensteina... Kto może w twarz powiedzieć drugiemu człowiekowi, że jest gorszy od innych tylko dlatego, że się urodził? Kto może powiedzieć rodzicom, że jeśli nie mogli mieć dzieci, to trudno, powinni się z tym pogodzić i nie marudzić, a nie przedłużać swoje "wadliwe geny" - czytamy w tygodniku.

Konstancja Saramonowicz, Małgorzata SaramonowiczSkan z 'Wprost'

Jane Seymour. Jane Seymour. ROLLE ROD/SIPA/EAST NEWS/ROLLE ROD/SIPA

Jane Seymour i James Keach

Jane Seymour zaszła w ciążę dzięki metodzie in vitro w wieku 44 lat. Ojcem Johnna Stacy i Kristophera Stevena, jest czwarty mąż aktorki, reżyser James Keach. W wywiadzie dla thedqtimes.com, gwiazda "Dr Quinn" powiedziała:

Próbowaliśmy wiele razy i teraz się w końcu udało. Byliśmy przerażeni. Nikomu nie chcieliśmy powiedzieć do trzeciego miesiąca ciąży, gdy będziemy mieli już pewność, że wszystko jest w porządku.

Aktorka jest także matką Katherine i Seana, z poprzedniego małżeństwa z Davidem Flynnem.

 

PHOTO: EAST NEWS/SPLASH Jane Seymour poses with one of her twin sons while out and about in Malibu, Ca.EAST NEWS/David Aguilera/London Entertainm