Błaszczykowski, Dereszowska, Rusowicz... Gdy byli dziećmi, przeżyli wielką tragedię! Poznaj ich historię

Wiedziałeś, że te gwiazdy miały smutne dzieciństwo?
Książe Harry i Książe William. Książe Harry i Książe William. AP/Roberto Candia

Książę Harry i Książę William

31 sierpnia 1997 roku, księżna Diana zostaje ranna w wyniku wypadku samochodowego. Kochanek z którym uciekała samochodem przed paparazzi, zmarł na miejscu. Mimo szybkiej interwencji służb medycznych i próby ratowania życia księżnej, osierociła dwóch synów. Informacja o śmierci Diany przytłoczyła całą Anglię. Harry miał zaledwie trzynaście lat, William dwa lata więcej. Od tego tragicznego wydarzenia, bracia wspierają się na każdym kroku. Obaj postanowili zaangażować się w działalność charytatywną, z jakiej znana była Diana.

Natalia Kukulska. Natalia Kukulska. Kapif

Natalia Kukulska

Natalia Kukulska jest córką słynnej wokalistki Anny Jantar i kompozytora Jarosława Kukulskiego. Śmierć matki przeżyła w wieku czterech lat. Piosenkarka wracała z Nowego Jorku samolotem, który rozbił się niedaleko lotniska Okęcie. Natalia poszła w ślady matki i dzisiaj jest równie znaną piosenkarką, jak niegdyś Anna Jantar.

Jakub Błaszczykowski. Jakub Błaszczykowski. siroscan

Jakub Błaszczykowski

Kapitan reprezentacji Polski w piłce nożnej był świadkiem, jak ojciec zadźgał jego matkę nożem. Chłopiec w dniu tragedii miał zaledwie 11 lat. Gdy ojciec trafił do więzienia, Kubą zaopiekowała się babcia. w jednym z programów telewizyjnych, Błaszczykowski powiedział:

Wiem, że ktoś nade mną czuwa. Wiele razy spadałem na cztery łapy. To mama, tam z góry, mi pomaga.

21.12.2006 TRUSKOLASY K / CZESTOCHOWA , RODZINNA MIEJSCOWOSC JAKUB BLASZCZYKOWSKI , DOM BABCI W KTORYM SIE WYCHOWYWAL , OD LEWEJ BABCIA FELICJA BRZECZEK ( " E ' Z KRESKA ) , JAKUB BLASZCZYKOWSKI , FOT. PAWEL PIOTROWSKI / AGENCJA GAZETA

Frances Bean Cobain. Frances Bean Cobain. www.popcrunch.com

Frances Bean Cobain

Córka słynnego muzyka Kurta Cobain'a nie miała łatwego życia. Jako dziecko straciła ojca, którego śmierć do dzisiaj jest zagadką. Jej matka Courtney Love- była striptizerka, od lat ma problemy z nadużywaniem narkotyków. Toksyczna matka i życie w cieniu tragedii, sprawiły, że Frances Bean również uzależniła się od narkotyków. Odkąd odcięła się od niezrównoważonej matki i poszła na odwyk, zaczęła osiągać sukcesy jako modelka.

Roman Polański. Roman Polański. Roman Polański

Roman Polański

Roman Polański przeżył II Wojnę Światową w krakowskim getto. Jego matkę wywieziono do obozu koncentracyjnego w Auschwitz i zamordowano. W 2002 roku postanowił zekranizować losy wybitnego pianisty Władysława Szpilmana, który cudem przeżywa wojnę. Za film "Pianista" otrzymał Złotą Palmę w Cannes i statuetkę Oscara. Film pomógł wybitnemu reżyserowi, rozliczyć się z tragedią z dzieciństwa.

Ania Rusowicz. Ania Rusowicz. mat. prasowe

Anna Rusowicz

Ania Rusowicz jest jedną z lepiej zapowiadających się piosenkarek, na wokalnej estradzie. Zanim do tego doszło, przeżyła wiele ciężkich chwil w swoim życiu. W 1991 roku znana piosenkarka Ada Rusowicz, matka Ani, ginie w wypadku samochodowym. Po tej tragedii, Wojciech Korda, ojciec Ani, zrzeka się praw rodzicielskich nad dziećmi- Ania ma brata Bartka. Liczne próby nawiązania kontaktu piosenkarki z ojcem, kończyły się fiaskiem.

Sopot, 17-20.08.1967 r. VII Miedzynarodowy Festiwal Piosenki w Sopocie, n/z Ada Rusowicz. Fot. Andrzej Wiernicki / FORUM SLOWA KLUCZOWE: Miedzynarodowy Festiwal Piosenki Miedzynarodowy Festiwal Interwizji festiwal sopocki festiwal w Sopocie sopocki festiwal koncert muzyka muzyka rozrywkowa lata 60 PRL polska ludowa piosenka rozrywka festiwal piosenki festiwal portret piosenkarka ZDJECIE DO WKLADKI: 1967

Matilde Ledger. Matilde Ledger. East News

Matilde Ledger

Od śmierci Heath'a Ledger'a minęły już cztery lata. Aktor osierocił jedyną córeczkę Matilde, w wieku dwóch lat. Dziecko jest owocem związku Ledger'a z aktorką Michelle Williams. I choć o dziewczynce trudno dzisiaj mówić jako o gwieździe- Michelle, w porównaniu do innych celebrytek, dba o prywatność córki- to uważamy, że dziewczynkę czeka świetlana przyszłość i tego jej życzymy!

Sebastian Riedel. Sebastian Riedel. Fot. Przemys?aw Jendroska / Agencja Wyborcza.pl

Sebastian Riedel

Sebastian Riedel jest synem słynnego frontmana zespołu Dżem, Ryszarda Riedla. Wybitny muzyk rockowy uzależniony był od heroiny. Zmarł na niewydolność serca 30 lipca 1994 roku. Sebastian poszedł w ślady ojca, jest muzykiem i piosenkarzem zespołu Cree.

Charlize Theron. Charlize Theron. East News

Charlize Theron

Zdobywczyni Oscara Charlize Theron, była w domu kiedy jej matka w akcie samoobrony zabiła męża. Matka Charlize była przez jej ojca nękana i bita. W zeznaniu aktorki znalazł się przebieg rodzinnej tragedii państwa Theron' ów.

Moja mama poprosiła tatę o klucz. Słyszałam, że był wobec niej agresywny. Słyszałam także, jak brat mojego ojca, Danie, pyta: "Dlaczego pozwalasz jej gadać?". Ktoś uderzył w drzwi. Powiedziałam mamie, że to tata i że się go boję. Mama otworzyła. Słyszałam, jak się kłócili.
Tata groził, że nas zastrzeli. Mama bała się, że on naprawdę to zrobi. Później usłyszałam strzały. Nie wiem, ile ich było. Potem moja mama histerycznie krzyczała. Siedziała w kącie sypialni. Podbiegłam do niej pytając: "Co się stało?". Płakała. Powiedziała: "Charlize, ja ich zastrzeliłam. Zastrzeliłam ich!" Mogę tylko powiedzieć, że mama nie piła alkoholu. Ani kropli. Była całkowicie trzeźwa.

Wstrząsająca historia...

South African actress Charlize Theron and her mother Gerda arrive at the 82nd Academy Awards in Hollywood March 7, 2010.   REUTERS/Mario Anzuoni  (UNITED STATES) (OSCARS-ARRIVALS - Tags: ENTERTAINMENT)

Anna Dereszowska Anna Dereszowska fot. Rafal Malko / Agencja Wyborcza.pl

Anna Dereszowska

Mama Ani Dereszowskiej zmarła, gdy dziewczynka miała zaledwie 9 lat. Dagmara Dereszowska, umarła w wyniku choroby nowotworowej. Piękna aktorka, w jednym z programów, tak wspomina tamten czas:

Nie rozumiałam do końca tego, co się stało, ale byłam przerażona. Tata stanął wtedy na wysokości zadania. Razem z babcią robił wszystko, żebym z bratem Andrzejem miała normalne dzieciństwo.

Dereszowska Anna mama tata rodzice

Joanna Koroniewska. Joanna Koroniewska. AG

Joanna Koroniewska

Większość życia Joanną Koroniewską, opiekowała się babcia. Mama aktorki zmarła na nowotwór, a ojciec odszedł od rodziny wkrótce po narodzinach Joasi. Przykre doświadczenia z przeszłości, sprawiły, że postanowiła zawalczyć o małżeństwo z prezenterem Polsatu Maciejem Dowborem.

Koroniewska Joanna, Dowbor Maciej

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.