"Panorama" ma 25 lat. Co porabiają dziś i jak wyglądają dawne gwiazdy programu

Dziś obchodzącą jubileusz "Panoramą" rządzi młode pokolenie: Joanna Racewicz, Marta Kielczyk i Karolina Kozińska. Jednak przed laty to nie te piękne dziennikarki przemawiały zza prezenterskiego stołu do milionów widzów. Sprawdziliśmy, co robią dziś kobiety, które swoją karierę zawdzięczają właśnie "Panoramie".
Panorama. Panorama. TVP

To już ćwierć wieku

"Panorama", czyli słynny program informacyjny TVP2, ma już 25 lat! Przez ćwierć wieku wiele się zmieniło: scenografia, logo, sposób realizowania programu i czas jego trwania. Jest jednak jeden constans: "Panorama" od początku swojego istnienia cieszy się ogromną sympatią widzów.

panorama

To spora zasługa researcherów, realizatorów, wydawców, ale - przede wszystkim - świetnych prezenterów, którzy potrafią zainteresować widza przekazywanymi informacjami.

panorama

Za prezenterskim stołem "Panoramy" zasiadały przez lata prezenterki, które dziś śmiało można określić mianem telewizyjnych ikon. Sprawdziliśmy, czym zajmują się teraz. Zobaczcie sami!

Zdzisława Guca. Zdzisława Guca. Screen z youtube.com

Zdzisława Guca

Ona była pierwsza! Zdzisława Guca zadebiutowała razem z "Panoramą". Pojawiła się na antenie TVP2 30 marca 1987 roku. Program nosił wtedy jeszcze tytuł "Panorama dnia", który 4 lata później skrócono do wersji, która obowiązuje do dziś.

zdzisława guca

Niestety, pani Zdzisława na dobre pożegnała się ze światem mediów. Próżno szukać jej zdjęć w kronikach towarzyskich.  A szkoda, bo była naprawdę lubiana przez widzów.

Była prawdziwym tytanem intelektu, dziś takich prezenterek już nie ma - czytamy na jednym z forów dyskusyjnych.

Udało nam się jednak ustalić, że choć Guca zniknęła z telewizji, ani myśli o spokojnej emeryturze. Udziela się w różnego rodzaju społecznych inicjatywach. Angażuje się w życie warszawskiego Ursynowa - prowadziła tu m.in. Finał Sprzątania Świata czy imprezę "Ratuj Ziemię".

Krystyna Czubówna. Krystyna Czubówna. Kapif

Krystyna Czubówna

Choć młode pokolenie kojarzy Krystynę Czubównę głównie jako lektorkę programów przyrodniczych, starsi pamiętają gwiazdę za czasów jej kariery w "Panoramie". Nienaganna prezencja, niski głos i nienaganna dykcja - Czubówna świetnie się sprawdzała w roli prezenterki. Dowodem na to są cztery Telekamery, które widzowie przyznali dziennikarce w kategorii "Informacje".

Krystyna Czubówna, panorama, tvp

Po krótkiej przygodzie z PR-em i telewizyjnym show "Tylko nas dwoje" na Polsacie, Czubówna skupiła się na podkładaniu swojego głosu do programów telewizyjnych i audycji "Pod dachami Paryża" w Programie 3. Polskiego Radia. Do dziś pozostaje jednak jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy "Panoramy", a dla swoich młodszych kolegów po fachu - niedoścignionym wzorem i autorytetem.

krystyna czubówna

Ostatnio gwiazda telewizji coraz częściej pojawia się na salonach. Może szykuje się kolejny program z jej udziałem? Nie mielibyśmy nic przeciwko, bo Czubówna to klasa sama w sobie!

krystyna czubówna

Bożena Targosz. Bożena Targosz. Screen z youtube.com

Bożena Targosz

Bożena Targosz zaczynała karierę w Polskim Radiu. Później przeszła do TVP - najpierw zasiliła szeregi "Teleexpressu", a następnie dołączyła do zespołu "Panoramy". Prezenterka znana była przede wszystkim ze swojej świetnej dykcji. Targosz ukończyła prestiżowe studium wymowy w warszawskiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej (dziś Akademia Teatralna).

bożena targosz

Po zakończeniu pracy prezenterki Targosz nie zrezygnowała z działalności w mediach. Od 2004 roku jest członkiem Agencji Produkcji Telewizyjnej TVP. Dziennikarka prowadziła też razem z Piotrem Kraśką cykl programów edukacyjnych, przybliżających Polakom różne kwestie związane z Unią Europejską. Poza tym pani Bożena przekazuje młodszym kolegom po fachu swoje cenne doświadczenie, prowadząc szkolenia wizerunkowe, medialne i komunikacyjne.

Dorota Warakomska Dorota Warakomska Kapif

Dorota Warakomska

Warakomska należy do najbardziej doświadczonych i utytułowanych polskich dziennikarek. Z TVP związała się w 1991 roku. Jako reporterka relacjonowała najważniejsze wydarzenia w kraju i na świecie. W "Panoramie" - do jej zespołu której dołączyła w 2001 roku - mogliśmy podziwiać jej profesjonalizm i zimną krew. Warakomska nawet o najbardziej bulwersujących wydarzeniach informowała w sposób klarowny i rzeczowy.

Po zejściu z wizji dziennikarka wciąż współtworzyła program. Pełniła funkcję kierownika "Panoramy", a także przez dwa lata była zastępcą dyrektora TVP1.

Warakomska Dorota pies

 Danuta Warakomska

Rok temu Warakomska zaangażowała się w działalność Kongresu Kobiet, zostając jego rzecznikiem prasowym. Poza tym dziennikarka dużo pisze. Do tej pory wydano trzy pozycje jej autorstwa: "Ostatnia wyspa komunizmu. Jan Paweł II na Kubie", "Grzeczność nasza i obca"," Grzeczność na krańcach świata". Publikuje też felietony w miesięczniku "Podróże".

Więcej o: