Pierwszy program disco polo ma 16 lat! 10 najbardziej OBCIACHOWYCH hitów

To świetna okazja, by wybrać najgorszy kawałek disco polo ever. Głosujcie!
Disco polo. Disco polo. Agencja Wyborcza.pl

Łza się w oku kręci...

Disco polo, nazywane też "muzyką chodnikową", powstało w latach 80. Jednak prawdziwą popularność ten gatunek muzyczny zdobył w latach 90. Wtedy, jak grzyby po deszczu, zaczęły pojawiać się programy telewizyjne promujące przaśne hity. Pionierem, a przy tym najpopularniejszym z tych programów był ten w Polsacie - "Disco Polo Live". Dziś mija dokładnie 16 lat od emisji pierwszego odcinka. Z tej okazji przygotowaliśmy zestawienie 10 najbardziej obciachowych hitów "muzyki chodnikowej".

Gotowi? :)

Przypomnijcie sobie ten dżingiel...

Boys. Boys. Agencja Wyborcza.pl

1. "Jesteś szalona" - Boys

To kwintesencja gatunku disco polo! Zespół "Boys" stworzył hit, który do dziś w różnych remiksach powraca na imprezy. Najczęściej zakrapiane alkoholem. Obowiązkowy punkt wszelkich wesel i zabaw okolicznościowych. A teledysk zrealizowany na bogato - plenery Jastrzębiej Góry i Władysławowa prezentują się niczym plaże Saint Tropez.

Marcin Miller, Boys

"Lubelski Full". Youtube

2. "Lubelski Full" - Primo

Zaczynamy z grubej rury. Tę piosenkę zna chyba każdy (tylko nie wszyscy chcą się do tego przyznać). "Lubelski full" to marka sama w sobie. Nazwa zespołu, który popełnił owo nagranie też nieprzypadkowo. "Primo" kojarzy się z czymś najlepszym, wyjątkowym, a tych cech kawałkowi "Lubelski Full" odmówić przecież nie można.

Hit doczekał się nawet fan page'a na Facebooku. Może chcecie zasilić niedużą jeszcze liczbę osób, które LUBIĄ TO? ;)

primo, lubelski full, disco polo

Bayer Full. Bayer Full. Agencja Wyborcza.pl

3. "Majteczki w kropeczki" - Bayer Full

Dziś podbijają Chiny. Ale najpierw święcili triumfy w Polsce. O kim mowa? Oczywiście o zespole "Bayer Full", wykonawcy kolejnego utworu w zestawieniu. "Majteczki w kropeczki" - już sam tytuł sugeruje, że piosenka jest niezwykła. I rzeczywiście, chłopaki dali nieźle czadu. Klip do utworu określilibyśmy mianem klasyki gatunku.

Milano. Milano. Mat. promocyjne

4. "Choć prawda boli mnie" - Milano

Nie mogło tu zabraknąć boysbandu Milano! Ich produkcje zawsze odznaczały się wybitną linią melodyczną i skłaniającymi do refleksji tekstami. A teledyski? Ten, który dla Was wybraliśmy jest tak niesamowity, że po prostu trzeba go obejrzeć. Chłopaki dają z siebie wszystko - skaczą po budynkach (czyżby początki parkour?), śpiewają z głębi serca i nawet próbują grać na gitarze elektrycznej. W taki mroźny dzień jak dzisiejszy idealni na rozgrzanie niewieścich serc.

Shazza. Shazza. FORUM

5. "Małe pieski dwa" - Shazza

Ta kobieta to prawdziwa klasa i niekwestionowana królowa disco polo. W repertuarze Shazzy jest tak dużo piosenek (i to powszechnie znanych), że mieliśmy duży problem z wybraniem hitu najbardziej obciachowego. Wygrały jednak "Małe pieski dwa", ze względu na przesłanie utworu i przekomiczny teledysk.

Diadem. Diadem. Youtube

6. "Miałaś co chciałaś" - Diadem

"Żyła, jak umiała. Nocne kluby dobrze znała" - tak zaczyna się kolejny hit w naszym zestawieniu. "Miałaś, co chciałaś" to produkcja prawie wysokobudżetowa. W teledysku jest i nocny klub, i piękna niewiasta. A do tego trzech chłopaków rozmawiających sobie kulturalnie przy stole. Do tego dynamiczna linia melodyczna i głęboki tekst. Zespół "Diadem" spisał się na medal!

Toples. Toples. Mat. promocyjne

7. "Ciało do ciała" - Toples

Kolejny hicior często grany na weselach. Zespół "Toples" również zapisał się złotym atramentem na kartach historii disco polo. Melancholijna nuta o tytule "Ciało do ciała", w sam raz na zbliżające się Walentynki :)

Masters. Masters. www.superlomza.pl

8. "Żono moja" - Master

Ten hit również powinien spodobać się zakochanym. W końcu "Żono moja, serce moje, nie ma takich, jak my dwoje"! Przed wami zespół Master:

Marek Kondrat. Marek Kondrat. Youtube

9. "Mydełko Fa" - Marlena Drozdowska

Kto by się spodziewał, że wybitny aktor Marek Kondrat może mieć cokolwiek wspólnego z disco polo? Kondrat udowodnił, że ma do siebie ogromny dystans i potrafi bawić się obciachem. Pastisz piosenek disco polo o wdzięcznym tytule "Mydełko Fa" wykonał wraz z Marleną Drozdowską. Cudeńko.

Happy End. Happy End. Mat. promocyjne

10. "Jak się masz kochanie?" - Happy End

Chcecie się nauczyć specjalnego tańca z wykorzystaniem machania rączkami? Obejrzyjcie film instruktażowy, to znaczy teledysk zespołu Happy End do hitu "Jak się masz kochanie".

Te kolory, światła, uśmiechy. Czasami żałujemy, że era disco polo jest już za nami :)

Więcej o:
Copyright © Agora SA