Shazza

Shazza

Shazza jest polską wokalistką, królową disco polo lat 90. Znana z hitów takich jak "Egipskie noce" i "Bierz co chcesz". Czterokrotnie zdobyła złotą i dwukrotnie platynową płytę. Oprócz kariery muzycznej, kilkukrotnie wystąpiła w serialach i filmach, była również gospodynią programów rozrywkowych.

Imię i nazwisko: Magdalena Pańkowska
Pseudonim: Shazza
Data urodzenia: 29 maja 1967
Miejsce urodzenia: Pruszków
Zawód: piosenkarka, kompozytorka, aktorka
Gatunek muzyczny: disco polo, dance, pop
Facebook: facebook.com/Shazza

Shazza – kariera muzyczna

Magdalena Pańkowska ukończyła szkołę muzyczną w klasie fortepianu. Karierę muzyczną rozpoczęła pod koniec lat 80. Początkowo była wokalistką w zespole Toy Boys. Karierę solową rozpoczęła w 1992 roku, w 1993 roku wydała swoją pierwszą solową kasetę "Sex Appeal". Największym sukcesem wokalistki był album "Egipskie noce", na którym znalazły się przeboje "Bierz co chcesz", "Tak bardzo zakochani" i "Miłość i zdrada". Płyta zdobyła status platynowej i była najlepiej sprzedającym się albumem w karierze piosenkarki. W 1999 roku Shazza wystąpiła na Festiwalu w Opolu. Razem z Pawłem Kukizem zaśpiewała piosenkę "Zośka". W 2001 roku wydała album "Jestem sobą", który był pierwszym albumem wokalistki utrzymanym w stylistyce popowej. W tym samym roku na Festiwalu w Opolu przyznano jej, za piosenkę "Może to samba" drugie miejsce w konkursie premier.

Shazza – obecność w telewizji

W latach 1994 – 2002 Shazza prowadziła kącik dla zakochanych w programie muzycznym "Disco Relax". Od 2012 wokalistka zasiada w jury programu "Disco Star" emitowanego na antenie Polo TV. W 2013 na antenie tej samej telewizji emitowany był program "Listy do Shazzy", którego gospodynią była piosenkarka. Oprócz programów rozrywkowych Shazza występowała w filmach takich jak "Poniedziałek", "Wtorek". Zagrała również w serialu "Sukces" i spektaklu Teatru Telewizji "W tym domu straszy". W 1996 roku wystąpiła w filmie dokumentalnym pokazującym fenomen muzyki disco polo "Bara Bara".

shazza

Więcej o:

shazza