Weronika Rosati podbija Hollywood

Weronika Rosati dostała rolę w amerykańskim serialu. Zagra w nim u boku Dustina Hoffmana. Czy to znaczy, że polska aktorka ma wreszcie szansę na dużą karierę w Stanach?
Weronika Rosati. Weronika Rosati. KAPIF

American dream

Czy to właśnie ta rola rozpocznie hollywoodzką karierę Weroniki Rosati? "Luck" to serial amerykańskiej stacji HBO. W głównych rolach plejada najlepszych aktorów - Dustin Hoffman czy Nick Nolte. A wśród nich Polka. Tym razem jej nie wycięli.

Weronika od wielu lat desperacko próbuje być postrzegana jako poważna aktorka. A nie jest to łatwe. Zaczynała z łatką córki polityka i projektantki. Media chętniej rozpisywały się o jej życiu prywatnym.

Przypomnijcie sobie jej drogę zawodową.

Weronika Rosati. Weronika Rosati. TVP2

M jak miłość

Weronika zadebiutowała w 2000 roku jako Niki w filmie "Klasa na obcasach". Jednak przełom nastąpił w 2002 roku, kiedy wystąpiła w tasiemcu TVP2 "M jak miłość". Grała przyjaciółkę Kingi Filarskiej, czyli Kasi Cichopek. Była nieszczęśliwie zakochana w Pawle (Rafał Mroczek), romansowała też z Kamilem (Marcin Bosak).

Weronika Rosati, Marcin Bosak, m jak miłość

Weronika Rosati, Marcin Dorociński. Weronika Rosati, Marcin Dorociński. mat. promocyjne

Pitbull

W tym filmie, a później w serialu TVP2 udowodniła, że nie jest głupiutką aktoreczką i sprawdza się w poważniejszych rolach. Zagrała córkę ormiańskiego przestępcy, którego ścigał policjant Despero, grany przez Marcina Dorocińskiego. Despero chciał posłużyć się Dżemmą, aby schwytać jej ojca, ale nieoczekiwanie dla siebie zakochał się w dziewczynie. 21-letnia wówczas aktorka bardzo dobrze spisała się w tej roli. Wydawało się, że czeka ją kariera. Jednak jej życie zawodowe zeszło na dalszy plan - wszyscy ekscytowali się jej życiem prywatnym.

Weronika Rosati, Marcin dorociński, pitbull

Weronika Rosati, Tomasz Ciachorowski. Weronika Rosati, Tomasz Ciachorowski. TVN

Majka

Po "Pitbullu" zniknęła z ekranów, pojawiała się tylko od czasu do czasu w epizodycznych rolach w serialach. W 2006 roku rozpoczęła naukę w Stella Adler Academy of Acting and Theatres w Los Angeles. W 2007 była słuchaczką Lee Strasberg Institute w Nowym Jorku (naukę przerwała). Wyjechała, żeby się uczyć, ale także odpocząć od polskiego show-biznesu. Jej życie prywatne było uważnie śledzone i opisywane w mediach. Miała tego dość. W wywiadzie dla "Gali" powiedziała:

Chodzi mi przede wszystkim o krzywdę emocjonalną. Bo gdy ktoś się nad kimś znęca fizycznie, ponosi za to odpowiedzialność. Ale w przypadku molestowania psychicznego winowajca pozostaje bezkarny.
Ale jeśli chodzi o taki ogólny smutek, to wynika on chyba z mojej samotności, którą zresztą sama sobie wybrałam. Bo aktorstwo jest samotnością. A może po prostu urodziłam się, żeby cierpieć. Otóż nazywam się Weronika Anna Dolores Rosati. Święta Weronika otarła Jezusowi twarz. Anna to matka Marii Dziewicy. A Dolores - matka cierpiąca.

W 2010 roku powróciła na ekrany polskich telewizorów rolą Dagmary w "Majce". Grała czarny charakter, kobietę zakochaną w głównym bohaterze i po trupach dążącą do celu.

Weronika Rosati, majka

Marzysz o kreacji z Tańca z Gwizdami? Możesz ją wypożyczyć. Na zdjęciu: Weronika Rosati, Krzysztof Hulboj Marzysz o kreacji z Tańca z Gwizdami? Możesz ją wypożyczyć. Na zdjęciu: Weronika Rosati, Krzysztof Hulboj KAPIF

Taniec z gwiazdami

Próbą ocieplenia swojego wizerunku był udział w dziesiątej edycji "Tańca z gwiazdami". Tańczyła w parze z Krzysztofem Hulbojem. Serc widzów jednak nie podbiła. Para odpadła w czwartym odcinku. W jednym z programów wystąpiła wystylizowana na swoją idolkę - Marilyn Monroe.

Weronika Rosati, Krzysztof Hulboj, Taniec z gwiazdami

Rosati, Stone, Spisek Rosati, Stone, Spisek WWW.FILMWEB.PL

Wycięta Weronika

Już była w ogródku, już witała się z gąską, a tu taka przykra niespodzianka. Weronika była dumna ze swojej roli u boku Sharon Stone. Ale dystrybutor wyciął ją z plakatu promującego film na świecie. Polscy graficy postanowili naprawić tę przykrą sytuację i dokleili głowę Rosati w miejsce amerykańskiej aktorki.

Rosati, Stone, Spisek

Weronika Rosati Weronika Rosati KAPIF

Luck

W "Dzień dobry TVN" powiedziała o swojej roli w serialu HBO:

Nie mogę za dużo powiedzieć o filmie, bo to jest trzymane w głębokiej tajemnicy. Jedyne co mogę powiedzieć to, że Dustin produkuje ten film i gra jedną z głównych ról i on akceptował mnie przy castingu. (...) Na początku byłam przerażona kompletnie bo pierwszy raz poszłam na plan na przymiarki i akurat trafiłam jak Dustin grał swoją scenę z Nickiem Nolte. Byłam trochę przerażona bo jednak oni mnie wybrali i pomyślałam sobie, że zobaczą mnie i pomyślą, że jednak się pomylili, ale byli bardzo mili. (...) Świadomość, że wybrano mnie z castingu daje mi poczucie własnej wartości.

Weronika pojawia się nawet w zwiastunie serialu:

Weronika Rosati, Luck

"Luck" ma premierę w Polsce 30 stycznia 2012 roku. A tu cały zwiastun serialu, którego akcja toczy się w świecie wyścigów konnych:

Weronika Rosati u boku Dustina Hoffmana i Nicka Nolte

Weronika Rosati Weronika Rosati Maxim Magazine

Będzie sławna?

Weronikę zauważyli już Amerykanie. W najnowszym "Maximie" pojawiła się krótka informacja o serialu "Luck" i samej Weronice Rosati. Na zdjęciu aktorka wygląda bardzo seksownie.

Jesienią przyszłego roku będziemy ją oglądać w thrillerze wojennym "Obława", w którym zagrała z partnerem z "Pitbulla", Marcinem Dorocińskim.

Miejmy nadzieję, że tym razem Weronice się uda i podbije świat filmu. Życzymy powodzenia.

Więcej o: