Joanna Liszowska - od serialowej aktorki do żony milionera

Zobaczcie jej metamorfozę.
Joanna Liszowska. Joanna Liszowska. KAPIF

Początki

12 grudnia to dzień 33. urodzin Joanny Liszowskiej. Piękna aktorka pochodzi z Krakowa, gdzie studiowała na Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej. Debiutowała w roli Anny I w "Siedmiu grzechach głównych" w reżyserii Janusza Wiśniewskiego na scenie Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie.

Swoje pierwsze kroki w telewizji stawiała w 2002 roku w serialu Polsatu "Szpital na perypetiach", a także w serialu TVN "Kasia i Tomek" (2003). Dłużej miejsce zagrzała w serialach TVP2: "M jak miłość" (2004-2004) i "Na dobre i na złe" (2005-2009) i polsatowskim serialu "Tylko miłość" (2009-2009). Zagrała także w kilku filmach, m.in. "Ciacho", "Lawstorant", "Nie kłam kochanie". Poza tym cały czas grała w teatrze.

Joanna Liszowska. Joanna Liszowska. Playboy

Playboy

Joanna Liszowska stawała się coraz popularniejsza - i to nie ze względu na jej karierę, a raczej figurę i urodę. Burza blond loków i jej apetyczne i kobiece kształty sprawiły, że okrzykniętą ją seksbombą. We wrześniu 2005 roku pojawiła się w nagiej sesji w magazynie "Playboy", gdzie wszyscy mogli podziwiać jej wspaniałe ciało.

Joanna Liszowska, Robert Kochanek. Joanna Liszowska, Robert Kochanek. KAPIF

Taniec z gwiazdami

W 2006 roku wystąpiła w IV edycji tanecznego show TVN-u, czym ugruntowała swój status celebrytki. Zatańczyła w parze z Robertem Kochankiem. Odpadli w 7 odcinku. Apetyczna figura ponętnej Liszowskiej wzbudzała wielkie uznanie wśród publiczności, zwłaszcza tej męskiej. Nam najbardziej zapadła w pamięć niesamowita kreacja, w której tańczyła rumbę. Niby skromny krój, ale przezroczystości nie pozostawiały zbyt wiele dla wyobraźni. I te świecidełka w strategicznych miejscach... Seksownie.

Joanna Liszowska, Robert Kochanek, Taniec z gwiazdami

Joanna Liszowska. Joanna Liszowska. KAPIF

Jak Oni Śpiewają

Jej wielką miłością jest śpiewanie.

Nie ukrywam, że uwielbiam śpiewać, muzyka daje mi dużo radości i ukojenia - powiedziała w "Vivie!".

W 2007 roku wzięła udział w drugiej edycji programu Polsatu "Jak oni śpiewają". Wygrała go, zdobyła Brylantowy Mikrofon, samochód seat oraz kontrakt na nagranie albumu. Tak się spodobała producentom programu, że poprowadziła piątą edycję programu za Katarzynę Cichopek, która była na urlopie macierzyńskim. Wystąpiła w VI edycji show Polsatu, w której zajęła 4. miejsce.

W swoim dorobku ma role musicalowe, m.in. w "Chicago", "Romeo i Julia" czy "Vichr". Zdobyła także trzecią nagrodę w Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Grand Prix na Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku oraz wyróżnienie na Festiwalu Interpretacji Piosenek Agnieszki Osieckiej w Sopocie.

Joanna Liszowska, Błażej Głażewski. Joanna Liszowska, Błażej Głażewski. KAPIF

Niespełniona miłość

W tym czasie Joanna Liszowska była związana z Tadeuszem Głażewskim, którego poznała w 2004 roku, po rozstaniu z aktorem Robertem Rozmusem. Nowy ukochany oświadczył się już po miesiącu znajomości, wtedy też zamieszkali razem. Do ślubu nigdy nie doszło, miłość nie przetrwała. Para rozstała się w 2008 roku. O swoim rozstaniu tak powiedziała w wywiadzie dla "Vivy!":

Może służy mi wolność. Czuję, że mam skrzydła, odzyskałam poczucie własnej wartości i kobiecości. Ostatnio zrozumiałam, że prawdziwego mężczyznę poznaje się nie po tym, jak zaczyna, ale jak kończy.
Joanna Liszowska. Joanna Liszowska. KAPIF

Figura

Figura Joanny Liszowskiej była zawsze często komentowana. Albo zachwycano się jej kobiecymi kształtami, albo wprost przeciwnie - można było przeczytać, że tyje i wygląda źle. Często też krytykowano jej nieudane stylizacje modowe. W wywiadzie dla "Vivy!" powiedziała kiedyś:

Zaczęłam coraz rzadziej wychodzić, bywać na imprezach. Kiedy decyduję, że idę na imprezę, to liczę się z tym, że będą mi robić zdjęcia. Bo przecież te imprezy są organizowane po to, by przyszli znani ludzie i dali się sfotografować. Przestałam chodzić, bo kiedy błyskał flesz, już sobie wyobrażałam, jak będzie podpisane zdjęcie.

Na szczęście w końcu przestała się tym przejmować. W tym samym wywiadzie dla "Vivv!" dodała:

Brukowce urządziły na mnie nagonkę z powodu moich krągłości. Analizują je na wszelkie możliwe sposoby: ?tu schudła, tu utyła?, ?znowu nie dba o siebie?, ?chyba przybyło jej kilogramów?. Wolałabym być oceniana za mój warsztat aktorski, a nie za to, jak wyglądam. Kilka lat temu miałam ogromne kompleksy na punkcie figury. Źle się czułam ze sobą, ze swoim ciałem. W końcu pogodziłam się z tym, że nigdy nie będę filigranową kobietką, i ze swoich krągłości starałam się zrobić atut. Zaczęłam czuć się atrakcyjnie i kobieco.

A to jest najważniejsze.

Joanna Liszowska, Ola Serneke. Joanna Liszowska, Ola Serneke. KAPIF

Miłość z importu

W 2008 roku Joanna Liszowska ponownie się zakochała. Jej wybrankiem został szwedzki biznesmen Ola Serneke. Poznali się latem w Poznaniu. Serneke jest właścicielem kilku świetnie prosperujących spółek. Jego prywatny majątek szacuje się na ok. 300 milionów złotych!

Tak szczęśliwa jak teraz nie byłam jeszcze nigdy w życiu! I mówię to z pełną świadomością - jestem zakochana i jestem kochana!

Para wzięła ślub 24 lipca 2010 roku. Suknia ślubna aktorki była obiektem wielu komentarzy - też tych niepochlebnych. Uważano, że dekolt był zbyt wyzywający. Nie da się ukryć, biust Joanny chyba chciał się wydostać na wolność.

Joanna Liszowska, śluby gwiazd

Joanna Liszowska. Joanna Liszowska. KAPIF

Nowe życie

13 maja 2011 roku Joanna Liszowska urodziła córkę Emmę. W ciąży promieniała szczęściem. Po ślubie zamieszkała z mężem w Szwecji, tam tez przyszła na świat Emma. Jednak jakiś czas temu para przeprowadziła się do Warszawy. Aktorka chciała wrócić do pracy i spełniać się zawodowo. Gra w teatrze. A mąż milioner podróżuje między Polską a Szwecją w interesach. Joanna Liszowska nigdy nie była tak szczęśliwa.