Kto jest kim w rodzinie Kulczyków

Przedstawiamy członków naszej rodzimej "Dynastii".
Jan Kulczyk, Doda, Joanną Przetakiewicz Jan Kulczyk, Doda, Joanną Przetakiewicz forum

Jan Kulczyk

W 2011 roku 61-letni przedsiębiorca Jan Kulczyk zajął pierwsze miejsce w rankingu Najbogatszych Polaków, ogłoszonym przez "Wprost". Jego majątek wyceniono na 7400 mln zł. Jest właścicielem m.in. firmy Kulczyk Investments z siedzibą w Luksemburgu oraz biurami w Dubaju, Londynie i Kijowie. Jan Kulczyk na salonach bywa rzadko, do świata celebrytów zbliżyła go na pewno wiele młodsza partnerka, Joanna Przetakiewicz. To dla niej zakończył wieloletnie małżeństwo z Grażyną Kulczyk.

Joanna Przetakiewicz. Joanna Przetakiewicz. KAPIF

Joanna Przetakiewicz

Joanna Przetakiewicz i Jan Kulczyk poznali się podobno na przyjęciu u wspólnej znajomej. Od razu zaiskrzyło - do tego stopnia, że 58-letni wówczas Kulczyk postanowił rozwieść się z żoną. Przetakiewicz jest właścicielką uwielbianej przez gwiazdy marki modowej La Mania, a także klinik stomatologicznych i restauracji. Zanim związała się z Kulczykiem, była już bogata - ciężko jej więc zarzucić, że w obecnym partnerze urzekły ją tylko pieniądze. I jeszcze jedna bardzo ważna informacja: pani bizneswoman uwielbia lansować się na pełnych celebrytów imprezach!

Grażyna Kulczyk Grażyna Kulczyk kapif

Grażyna Kulczyk

Podobnie jak były mąż, Grażyna Kulczyk znalazła się w 2011 roku w rankingu Najbogatszych Polaków, sporządzonym przez "Wprost". Zajęła 30. miejsce, jej majątek szacowany jest na bagatela 580 mln zł. W 2009 r. w analogicznym zestawieniu znalazła się w Szwajcarii - zaliczono ją do 5 najbogatszych kobiet w Szwajcarii oraz do czołówki nowo przybyłych bogaczy. Domek w małej, alpejskiej wiosce zdecydowała się kupić w 2009 roku - po tym, jak mąż zostawił ją dla młodszej Przetakiewicz.

dominika kulczyk-lubomirska. dominika kulczyk-lubomirska. kapif

Dominika Kulczyk-Lubomirska

Brytyjczycy mają Kate Middleton i Williama. Jaki kraj, taka monarchia - my mamy córkę milionera Dominikę Kulczyk i jej męża księcia Jana Lubomirskiego-Lanckorońskiego. Dziedziczka fortuny Kulczyka zajmuje wspólnie z małżonkiem 94. miejsce w rankingu Najbogatszych Polaków 2011 r. wg "Wprost". Ich majątek wynosi ok. 150 mln zł. Dominika ukończyła trzy kierunki studiów (m.in. sinologię). Znalazła dla siebie miejsce w rodzinnym biznesie Kulczyków.

jan lubomirki lanckoronski. jan lubomirki lanckoronski. kapif

Jan Lubomirski-Lanckoroński

Tak, tak - z tych Lubomirskich. Książęcy ród wywodzi się z Małopolski, a pierwsze wzmianki o jego członkach pochodzą z XII wieku. Jan Lubomirski-Lanckoroński w życiu zawodowym zajmuje się nieruchomościami, dodatkowo nadzoruje prace "Fundacji Książąt Lubomirskich" i bywa z żoną na bankietach. Ślub z Dominiką Kulczyk wziął na pokładzie samolotu. Czyżby książęcy romantyk?

Dominika Kulczyk-Lubomirska, książę Jan Lubomirski-Lanckoroński. Dominika Kulczyk-Lubomirska, książę Jan Lubomirski-Lanckoroński. Forum Gwiazd

Jeremi Sebastian i Weronika Karla Konstancja

Dzieci Dominiki Kulczyk-Lubomirskiej i Jana Lubomirskiego-Lanckorońskiego znajdują pod czujną ochroną. Głośno zrobiło się o nich tuz po narodzinach Weroniki Karli Konstancji, młodszej siostry Jeremiego Sebastiana. W mediach pojawiło się wówczas stwierdzenie, jakoby dziewczynka NIE BYŁA KSIĘŻNICZKĄ. Bardzo rozsierdziło to księcia Jana, który publicznie bronił praw obydwojga swych dzieci do tytułu książąt Lubomirskich-Lanckorońskich herbu Śreniawa. W końcu to rodzice znają najlepiej swoje dzieci.

Sebastian Kulczyk i Katarzyna Jordan

Syn Jana i Grażyny Kulczyk, a brat Dominiki Kulczyk-Lubomirskiej, również nie stracił na swym związku małżeńskim. Jego żona to Katarzyna Jordan, córka poznańskiego biznesmena Krzysztofa Jordana. O ich wystawnym ślubie i przyjęciu weselnym na Lazurowym Wybrzeżu rozpisywały się media. Sebastian i wyższa od niego o pół głowy małżonka z lubością bywają na salonach, na przykład na pokazach mody. Ale to chyba rodzinne.

Więcej o: