Jak Doda wspięła się na szczyt?

.
DODA DODA KAPIF

Urodziny gwiazd - Doda

Doda to obecnie najpopularniejsza i najbardziej kontrowersyjna polska wokalistka. Swoją pozycję skutecznie i konsekwentnie budowała przez wiele lat. Dziś obchodzi 27 urodziny. Zobaczcie historię jednego z najbardziej spektakularnych sukcesów w historii polskiego show-biznesu. Zobaczcie też jak się zmieniała.

doda, tomek lubert doda, tomek lubert KAPIF

Urodziny gwiazd - Doda

Doda swoją medialną karierę zaczęła od współpracy z Tomkiem Lubertem, w zespole Virgin. By wypromować pierwszy singiel "To ty", gwiazda wzięła udział w reality-show "Bar". Przyniosło jej to pierwszą popularność. Zespół Virgin zdobył sporą rzeszę fanów, ich piosenki "To ty" i "Mam tylko ciebie" trafiły na listy przebojów, a do tego dostali kontrakt płytowy. To był dopiero początek...

Urodziny gwiazd - Doda

Doda po programie związała się z piłkarzem Radosławem Majdanem. Przez lata tworzyli najpopularniejszą polską parę. Nazywani "polskimi Beckhamami" wzbudzali ogromne zainteresowanie. Dostali własnego videobloga, nagrywali kontrowersyjne teledyski i regularnie trafiali na okładki czasopism. 5 marca 2005 roku wzięli ślub.

Urodziny gwiazd - Doda

Doda by zadać kłam teoriom o "inteligencji" blondynek, wzięła udział w narodowym teście na inteligencję. Ku zdziwieniu wszystkich okazało się, że ma wysokie IQ - 156. Doda stała się członkiem Mensy. Gwiazda cały czas nagrywała kolejne płyty i kolejne przeboje. Po nagraniu trzech albumów z zespołem Virgin, Doda postawiła na karierę solową.

Urodziny gwiazd - Doda

Po działalności z Virgin, Dodzie oprócz przebojów pozostały również prestiżowe nagrody: Słowik Publiczności z Sopot Festival 2005 i Telekamera 2006. Najlepsze dopiero nadchodziło...

Urodziny gwiazd - Doda

Po dwuletnim małżeństwie Doda, w połowie kwietnia 2007 złożyła do sądu pozew rozwodowy, o swojej decyzji informując opinię publiczną w programie "Dzień Dobry TVN". Ostatecznie para dostała rozwód w maju 2008.

Urodziny gwiazd - Doda

27 lipca 2007 roku do sklepów trafiła pierwsza i jak na razie jedyna solowa płyta Dody, "Diamond Bitch". Krążek promowała trasa "Diamond Tour". Album osiągnął status podwójnej platyny. Kilkakrotnie wydawano jego reedycje.

Urodziny gwiazd - Doda

Po premierze Dodę zasypał deszcz nagród. Na jej koncie znalazły się: Złote Dzioby, Viva Comety, Superjedynki, nagrody Radia Eska, Top Trendy, Mtv Europe Music Awards, Róże gali, Mikrofony Popcornu i oczywiście Plotki Roku.

Urodziny gwiazd - Doda

Wiele się również zmieniło w życiu prywatnym gwiazdy. Po okresie samotności Doda związała się z liderem zespołu Behemoth, Adamem "Nergalem" Darskim. Gwiazda jest z nim od maja 2009 roku. 1 stycznia 2010 r. para zaręczyła się.

Urodziny gwiazd - Doda

W 2010 r. Doda ruszyła w trasę "Rock'n'roll Palace Tour", która spotkała się z ogromnymi kontrowersjami. Na scenę gwiazda była wnoszona w trumnie, w ręce trzymała serce, a do tego śpiewała kontrowersyjną piosenkę "Diamond Bitch". Trasa zakończona w ostatnich dniach września. Okazała się tak ogromnym sukcesem, że została przedłużona. Jak na razie trwa do dziś. Jej oficjalne zakończenie będzie miało miejsce pod koniec marca 2011.

Urodziny gwiazd - Doda

Na wrzesień 2010 planowane było wydanie płyty "The Seven Temptations" promowane przez singiel "Bad Girls". Do pracy nad singlem zaangażowano nawet gitarzystkę Michaela Jacksona, Jennifer Batten.

Urodziny gwiazd - Doda

W sierpniu 2010 okazało się, że partner Dody - Adam Darski jest chory na białaczkę. Gwiazda postanowiła odłożyć wszelkie plany płytowe i zajęła się ukochanym. Zaangażowała w akcje poszukiwania dawców szpiku. Robiła wszystko, by uratować życie Adama i innych chorych na białaczkę. Na szczęście przyniosło to efekty. Do banków szpiku zarejestrowały się dziesiątki tysięcy ludzi. Wśród nich była jedna osoba, która mogła zostać dawcą dla Adama. Przeszczep wykonano w grudniu ub. r. Obecnie wokalista wraca do zdrowia.

Urodziny gwiazd - Doda

Po znalezieniu dawcy szpiku dla Adama, Doda zaangażowała się w pracę nad płytą. Nagrała teledysk do pierwszego singla, czyli "Bad Girls". Spotkał się on ze sporym odzewem nie tylko w Polsce, ale i za granicą. W lutym 2011 Doda ponownie weszła do studia, by ukończyć materiał. Premiera płyty zapowiedziana jest na przełom marca i kwietnia 2011 r.

Urodziny gwiazd - Doda

Doda to gwiazda, która wzbudza ogromne emocje. Jednią ją uwielbiają, drudzy jej nienawidzą. Na pewno jest JAKAŚ i to w połączeniu z talentem jest jej największą siłą. Dziś kończy 27 lat i ma na koncie spory dorobek zawodowy. Jaki okaże się ten rok dla Dody? Oby lepszy niż poprzedni. Tego właśnie jej życzymy! Zatem wszystkiego najlepszego! ;-)

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.