Fibakowie rozwodzą się! Kiedyś chętnie opowiadali o swojej miłości: Nic się nie zmieni. Jestem kobietą jednego mężczyzny

Wojciech Fibak jest starszy od swojej żony o 23 lata. Przez 12 lat byli szczęśliwym małżeństwem i nic nie zapowiadało rozwodu. Para w każdym wywiadzie podkreślała, jak dobrze jest im razem i jakim są udanym związkiem. Tymczasem właśnie do I Wydziału Cywilnego Sądu Okręgowego w Warszawie wpłynął pozew rozwodowy Fibaków. Pierwsza rozprawa została wyznaczona na 11 czerwca.
Olga Fibak Olga Fibak Kapif

Poznali się przez przypadek

Wojciech Fibak i Olga Sieniawska poznali się w 1998 roku przez przypadek. Sieniawska, wtedy studentka prawa, zamiast na wykład poszła na casting organizowany przez zagraniczną agencję modelek. W trakcie przerwy wyszła na kawę. Wtedy spotkała Wojciecha Fibaka. Kilka dni wcześniej czytała wywiad z byłym tenisistą w "Polityce". Teraz stanął obok niej we własnej osobie.

Wyczekałam go, całkiem udanego - powiedziała w "Vivie". - Gdyby nie casting, pewnie nie spotkałabym Wojtka. Jego też nie powinno tam być o tak wczesnej porze.

Olga FibakKapif

Wojciech Fibak z żoną Wojciech Fibak z żoną Kapif

Wzięli ślub

Taki związek mógł się wydawać mezaliansem. Olga Sieniawska była przecież nikomu nieznaną studentką, zaś niemal dwukrotnie starszy od niej Fibak, miał nie tylko wyrobione w świecie kolekcjonerów sztuki nazwisko, ale też był światowej sławy tenisistą. Dodatkowo Fibak był po rozwodzie i miał dwie dorosłe córki. Nie zważali na przeciwności i w grudniu 2000 roku para wzięli ślub. Olga Sieniawska, już Fibak, miała wtedy 25 lat. Wojciech Fibak - 48. Ona kończyła studia, on już wtedy był liczącym się kolekcjonerem sztuki. Szybko się okazało, że oprócz miłości do siebie, łączy ich także miłość do malarstwa.

Olga Fibak, Wojciech FibakKapif

Wojciech Fibak, Olga FibakKapif

Olga Fibak z córką Niną Olga Fibak z córką Niną WBF/

Urodziła im się córka

Para zamieszkała w apartamencie w Warszawie, ale oprócz tego miała jeszcze do dyspozycji rezydencje Wojciecha Fibaka w Monte Carlo oraz w Megéve w Alpach Francuskich. Wkrótce urodziła im się córka Nina.

KURT WEILL - premiera  Teatr Wielki Opera Narodowa  20.11.2009  FOT. WBFWBF/

Wojciech Fibak z żoną i córką Wojciech Fibak z żoną i córką Kapif

Nina

Nina z miejsca stała się ich oczkiem w głowie, "perełką", jak ją pieszczotliwie nazywali rodzice.

Wojtek jest doskonałym ojcem, traktuje Ninę niesłychanie poważnie - mówiła Olga w wywiadzie dla Vivy!.

Nina, dorastając w domu kolekcjonerów sztuki, od najmniejszego wychowywana pośród obrazów, nabrała niespotykanego w tym wieku obycia. Wojciech Fibak przytacza taką oto anegdotę:

Kilka lat temu odwiedzaliśmy znajomych i Nina od progu zaczęła: "O, Tarasin! O, Pągowska! O, Dominik"!

Czyżby "perełka" zamierzała iść w ślady rodziców?

Olga Fibak Olga Fibak Kapif

Kobieta jednego mężczyzny

Olga Fibak nie wyobrażała sobie życia bez Wojtka.

Na pewno nic się nie zmieni - mówiła w Vivie! - Jestem kobietą jednego mężczyzny.

W "Dzień Dobry TVN" mówiła z kolei, jak ważne jest dla niej małżeństwo:

Ja jestem zwolenniczką małżeństwa. Uważam, że osoby, które poważnie podchodzą do związku, z reguły w końcu się pobierają.

Dodaje też:

Często zdarza się tak, że kobieta czeka cały czas na ten moment, ale ten moment nie następuje, i ma podświadomy żal do mężczyzny, że nie zadeklarował się.

A o swoim małżeństwie z Wojciechem Fibakiem:

Ufamy sobie i chcemy spędzić ze sobą być może całe swoje życie, ale nie możemy tego oświadczać cały czas wszystkim.

Olga FibakKapif

Olga Fibak, Wojciech Fibak Olga Fibak, Wojciech Fibak East News

Ich rozwód to niespodzianka

Para do końca zachowywała się jak zgodne małżeństwo. Na salonach sprawiali wrażenie szczęśliwych i zakochanych w sobie. Bawić zaś potrafili się w towarzystwie największych światowych sław. Ta roześmiana piękność na zdjęciu poniżej to oczywiście Naomi Campbell.

Olga Fibak, Naomi Campbell, Wojciech FibakKapif

Wojciech Fibak Wojciech Fibak Fot. Kuba Atys / AG

Rozwód to porażka

Cztery lata temu, Wojciech Fibak pytany o swoje największe życiowe porażki, powiedział dla portalu Eurosport.pl:

Porażką na pewno był rozwód z pierwszą żoną. Nie mogę powiedzieć, że czegoś żałuję, bo teraz mam Olgę i córeczkę Ninę, ale wtedy rozwód zdecydowanie był porażką.

Jak skomentuje drugi rozwód?