Producent filmu "Kac Wawa" Jacek Samojłowicz odebrał nagrodę dla najgorszego filmu roku.
"Kac Wawa" to główny triumfator tegorocznych nagród Węże - komedia zdobyła siedem nagród, w tym Wielkiego Węża, dla najgorszego filmu 2012 roku.
"Kac Wawa" to opowieść o pewnym wieczorze kawalerskim, który wymyka się spod kontroli. W głównej roli wystąpił Borys Szyc, który otrzymał nagrodę za najgorszą aktorską kreację. Potwierdzeniem nieudanego zawodowego wyboru jest także wyróżnienie za najgorszy duet, które Borys Szyc podzielił z Sonią Bohosiewicz. To już drugi i trzeci Wąż w karierze Borysa Szyca, który przed rokiem otrzymał nagrodę za najgorszy duet, występując w filmie "1920 Bitwa Warszawska". Borys Szyc nie wziął udziału w gali z powodu pracy w teatrze, gdzie wciela się w postać Hamleta.
"Kac Wawa" otrzymała jeszcze kilka innych wyróżnień, w tym za najgorszą reżyserię, scenariusz, żenującą scenę oraz dla komedii, która nie śmieszy.
Ale nie tylko "Kac Wawa" zdobył wężowe wyróżnienia. Za najgorszą aktorkę uznano Martę Żmudę-Trzebiatowską, która wystąpiła w filmie "Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć". Niestety laureatka odmówiła udziału w gali z powodu innych zobowiązań. Za to na uroczystości pojawił się współproducent Alessandro Leone, który przyjął w imieniu twórców "Bitwy pod Wiedniem" nagrodę za najgorszy efekt specjalny. Znany z wielu wybitnych ról Marian Dziędziel otrzymał nagrodę za występ poniżej godności, którym "popisał" się w filmie "Komisarz Blond i Oko Sprawiedliwości". Pod jego nieobecność nagrodę odebrał producent filmu Piotr Reisch. Najgorszy plakat do polskiego filmu 2012 roku mogliśmy zobaczyć w produkcji "Sztos 2".
Mariusz Pujszo odebrał Węża za całokształt twórczości.
KAPIF
Prowadzący w wyśmienitym humorze.
KAPIF
.
KAPIF
KAPIF
.
.
.
.
.
.
.