Frances Bean Cobain: Jak wygląda i jak żyje córka legendy rocka

Courtney Love nadal miesza w życiu córki.
Courtney Love, Frances Bean Cobain Courtney Love, Frances Bean Cobain fot. FORUM / EAST NEWS

Oskarżenia matki

Courtney Love nie przepada za Dave'em Grohlem, perkusistą Nirvany i kolegą jej zmarłego męża. Niedługo po samobójczej śmierci lidera grupy, Courtney zaczęła rozsiewać plotki o rzekomej nienawiści, jaką żywił Kurt Cobain do bębniarza i o zamiarach wyrzucenia go z zespołu. Grohl nie pozostawał głuchy na te docinki. Wzajemna niechęć dwójki muzyków sięgnęła zenitu gdy Grohl i Krist Novoselic, basista Nirvany, oskarżyli Courtney o kradzież części pieniędzy pochodzących ze sprzedaży kultowego albumu "Nevermind."

07/09/2007 - Courtney Love - Courtney Love Performs Live - Intimate Secret Birthday Concert - Bush Hall - London, England - Keywords: Shepherds Bush, Courtney Love, Courtney Love Michelle Harrison, Courtney Love Michelle Rodriguez, Courtney Love Michelle Menely, Courtney Michelle Cobain, Courtney Love Cobain, Courtny Love, Hole - - - Photo Credit: Landmark / PR Photos - Contact (1-866-551-7827)

O ile sprawa nieco przycichła, a Grohl zajął się pracą ze swoim zespołem Foo Fighters, o tyle Love chyba nadal nie poradziła sobie z negatywnymi uczuciami. Dwa dni temu na swoim Twitterze oskarżyła Grohla o molestowanie Frances Bean Cobain, jej córki ze związku z Kurtem Cobainem.

Ten człowiek ma jakąś obsesję na punkcie mojej córki! - napisała - Wiem, że próbował się do niej dobrać, gdy była w swoim pokoju. Rozmawiałam też z kierowcą limuzyny, który wiózł ich oboje. Grohl kładł na mojej córce swoje łapska! On jest CHORY, to jakiś maniak!

Dave Grohl

Dave Grohl szybko odpowiedział na zarzuty Courtney Love.

Niestety, Courtey po raz kolejny wylewa na Twitterze żółć i nienawiść. Jej wymysły są niesmaczne, obraźliwe i całkowicie bezpodstawne.

Rewelacje Courtney zmusiły też do reakcji jej córkę, zazwyczaj bardzo powściągliwą jeśli chodzi o komentarze.

Zwykle staram się milczeć na temat kolejnych wybryków mojej biologicznej matki - mówi Frances - ale tym razem posunęła się za daleko. Nigdy nie doświadczyłam żadnych zalotów ze strony Dave'a Grohla, no chyba że w sensie platonicznym. Jestem teraz w szczęśliwym związku. A Twitter powinien usunąć mojej matce konto - dodała na koniec.

Frances Bean Cobain

Niestety, "biologiczna matka" nie po raz pierwszy przysparza córce wstydu i problemów...

Frances Bean Cobain, Kurt Cobain, Courtney Love Frances Bean Cobain, Kurt Cobain, Courtney Love fot. Spin Magazine

Dziecińswto

Frances Bean urodziła się 1992 roku. Drugie imię - "Fasolka" - wymyślił dla niej ojciec, Kurt Cobain, widząc zapis badania USG swojej żony w początkowym okresie ciąży. Chrzestnymi córeczki zostali Drew Barrymore i Michael Stipe, wokalista zespołu R.E.M.

Frances Bean Cobain, Kurt Cobain, Courtney Love

Małżeństwo Cobaina i Love od początku miało problemy z wychowaniem dziecka. Zarówno ojciec, jak i matka małej Frances byli uzależnieni od narkotyków. Chodziły plotki, że nawet wiedząc o ciąży, Courtney nadal zażywała heroinę. Mimo że oficjalnie nie potwierdzono tych zarzutów, zaledwie dwutygodniowe niemowlę zostało na jakiś czas odebrane rodzicom.

Courtney Love, Frances Bean Cobain Courtney Love, Frances Bean Cobain AP/Mark J. Terrill

Toksyczna matka

Po samobójczej śmierci Kurta Cobaina w 1994 roku Courtney sama zaopiekowała się córką. Nie wychodziło jej to najlepiej. Rokendrolowy tryb życia Love i jej nieustannie powtarzające się odwyki raczej nie służyły relacjom matki z dorastającym dzieckiem.

Courtney Love, Frances Bean Cobain.

W końcu w 2009 roku sąd odebrał Courtney prawo do opieki nad dzieckiem. Prawną opiekunką Frances została Kimberly Cobain, siostra zmarłego Kurta. Ze względu na udokumentowane przypadki użycia przemocy domowej, Love otrzymała bezwzględny zakaz zbliżania się do córki i bezpośredniego kontaktowania się z nią.

Frances Bean Cobain Frances Bean Cobain Rocky Schenk

Sesja w prezencie na 19 urodziny

W 2010 roku, w dniu swoich osiemnastych urodzin, Frances uzyskała prawo do spadku po swoim ojcu. Odziedziczyła 34% jego majątku, łącznie z częścią zysków czerpanych z piosenek autorstwa Kurta Cobaina.

Frances Bean Cobain

Samodzielna już Frances postanowiła zająć się fotomodelingiem. Z okazji swoich 19. urodzin wzięła udział w sesji zdjęciowej utrzymanej w stylizacji rodem z lat czterdziestych ubiegłego wieku.

Frances Bean Cobain

Podobnie jak ojciec, Frances wyraźnie lubi pozować z papierosem.

Frances Bean Cobain Frances Bean Cobain fot. Hedi Slimane

Hedi Slimane

W tym samym roku sesja zdjęciowa Frances pojawiła się na prestiżowym blogu Hediego Slimane, byłego dyrektora kreatywnego marki Dior.

Frances Bean Cobain

Prawie dwudziestoletnia Frances Bean wygląda na tych zdjęciach tajemniczo i niepokojąco. Jak uważacie - jest bardziej podobna do ojca, czy do matki? Oczy ma chyba po tatusiu...

Frances Bean Cobain Frances Bean Cobain FORUM

Artystyczna dusza

Podobnie jak jej rodzice, Frances Bean również jest artystyczną duszą. Oprócz modellingu, przez jakiś czas zajmowała się rysowaniem. W 2010 roku w Los Angeles odbyła się jej pierwsza, i jak dotąd jedyna wystawa jej prac. Kolekcję rysunków Frances opatrzyła wiele mówiącym tytułem "Scumf*ck."

FRANCES BEAN COBAIN

Przyznacie, że raczej nie nastrajają pozytywnie do życia... I mają coś wspólnego z twórczością jej ojca.

FRANCES BEAN COBAIN

Frances Bean Cobain stara się unikać mediów. W całym swoim życiu udzieliła tylko pięciu oficjalnych wywiadów.

??NATIONAL PHOTO GROUP Frances Bean Cobain drives around with a friend, making stops at 7 Eleven and The Reformation clothing shop before a late lunch at El Cholo in Santa Monica, then Blick Art Supplies. Job: 083110J2 EXCLUSIVE Aug. 31st, 2010 Los Angeles, CA NPG.com

Jestem inną osobą. Nie chcę, żeby wiecznie nazywano mnie córką Courtney Love i Kurta Cobaina. Chcę być sobą - po prostu Frances Bean Cobain - powiedziała w ostatnim z nich.

Myślicie, że matka pozwoli jej na normalne, spokojne życie?

Więcej o:
Komentarze (13)
Frances Bean Cobain: Jak wygląda i jak żyje córka legendy rocka
Zaloguj się
 • babazbroda

  Oceniono 91 razy 79

  Courtney to klasyczny przykład egocentryczki do sześcianu,takie laski nie powinny mieć dzieci,lepiej żeby nie miały nawet rybek w akwarium.

 • off

  Oceniono 93 razy 63

  Kurt był geniuszem, ale za żonę wziął głupią pizdę. Gdyby żył, pewnie i tak skończyłoby się rozwodem.

 • mjg

  Oceniono 62 razy 56

  oczy po tatusiu, definitely

 • shyama

  Oceniono 56 razy 48

  Założę się, że Kurt się w grobie przewraca jeśli widzi co ta ****** robi jego dziecku :/

 • seli2

  Oceniono 34 razy 32

  Rodziny się nie wybiera

 • saugdenstock

  Oceniono 7 razy 5

  właśnie dlatego powinno być swoiste "prawo jazdy" bycia rodzicem. Jak widać, np. tutaj, nie wszyscy się do tego nadają.

  ps. Blacke - jest Kurt nie ma Ciebie ? ;)

 • Gość: nancy

  0

  nie miała 160 iQ tylko 140 czy 135 doucz się napoleon miał 140

 • cezar85

  Oceniono 20 razy -2

  życzę jej jak najlepiej,ale co mnie to k...a może obchodzić?

 • zbawicielnik

  Oceniono 56 razy -42

  Qrestwo jest dziedziczne. Takze w Polsce i takze we Wroclawiu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX