"Kasia i Tomek" 10 lat później

Joanna Brodzik i Paweł Wilczak pojawili się w czwartek na premierze filmu "Sztos 2". Ta piękna para należy do czołówki najlepszych polskich aktorów. Przełomem w ich karierze był serial "Kasia i Tomek". W tym roku mija 10 lat od jego premiery. Zobacz, jak przez te lata potoczyło się ich życie zawodowe i jak wyglądała ich droga na szczyt.
Kasia i Tomek. Kasia i Tomek. fot. TVN

"Kasia i Tomek" 2002-2003

Czegoś takiego w polskiej telewizji jeszcze nie było. Serial "Kasia i Tomek" był adaptacją kanadyjskiego francuskojęzycznego serialu "Un gars, una fille" ("Jeden facet, jedna dziewczyna"). Odcinek składał się z kilkunastu scenek z życia tytułowych bohaterów. Serial okazał się bardzo ważny dla Joanny Brodzik i Pawła Wilczaka. Był przełomem w ich życiu zawodowym - bo stali się najpopularniejszymi aktorami w Polsce, ale także w życiu prywatnym - bo na planie zaczął się ich związek.

Kasia i Tomek

Kasia i Tomek są parą od siedmiu lat i mieszkają ze sobą. Ona - zwariowana, energiczna i uczuciowa. On - spokojny, zrównoważony i opanowany. Ich związek był idealnym przykładem na to, że przeciwieństwa się przyciągają i mogą stworzyć udany związek. Różnice temperamentów bohaterów doprowadzają do wielu zabawnych sytuacji.

Serial był kręcony w bardzo charakterystyczny sposób. Kamera była bez przerwy skoncentrowana na osobach głównych bohaterów i w nienaturalny dla techniki filmowej sposób obojętna na pojawianie się postaci drugoplanowych, najczęściej słyszeliśmy tylko ich głos i widzieliśmy sylwetki, rzadko twarze.

Kasia i Tomek

Kasia i Tomek

Joanna Brodzik i Paweł Małaszyński (z serialu ''Magda M.'' mkną na motorze przez pl. Trzech Krzyży Joanna Brodzik i Paweł Małaszyński (z serialu ''Magda M.'' mkną na motorze przez pl. Trzech Krzyży fot. TVN / Fabryka Obrazu

"Magda M." 2005-2007

Serial stacji TVN "Magda M." ugruntował pozycję Joanny Brodzik jako gwiazdy. To był hit. Brodzik i Małaszyński byli uwielbiani przez Polaków, a losy Magdy Miłowicz i Piotra Korzeckiego oraz ich przyjaciół przyciągały przed telewizory co tydzień ok. 3 milionów widzów. Ostatni odcinek obejrzało 4,5 miliona. Dzięki Magdzie zapanowała moda na groszki. Prawniczka uwielbiała wszelkiego rodzaju ubrania z tym właśnie wzorem. Kobiety kopiowały jej styl i fryzury. A te aktorka zmieniała co sezon (nakręcono ich cztery).

brodzik

Joanna Brodzik była na fali. Stała się najpopularniejszą aktorką w kraju i nie schodziła z pierwszych stron gazet. W 2007 r. dostała Telekamerę w kategorii Najlepsza Aktorka. W tym samym roku otrzymała tytuł "Najpiękniejsza 2006" przyznany przez dwutygodnik "Viva". Została też "Kobietą Roku Glamour 2006".

 Joanna Brodzik

Po zakończeniu serialu "Magda M." aktorka mogła przebierać w propozycjach. Zatrudnić ją chcieli wszyscy. Ale ona postanowiła odpocząć od show-biznesu i skupić się na rodzinie. Zaszła w ciążę. W lipcu 2008 roku Brodzik i Wilczak zostali rodzicami bliźniaków: Janka i Franka.

Zaledwie wczoraj prezentowaliśmy wam pierwsze zdjęcia z planu serialu Zaledwie wczoraj prezentowaliśmy wam pierwsze zdjęcia z planu serialu "Dom nad rozlewiskiem". Joanna Brodzik miała na nich krótką fryzurkę, którą sprawiła sobie już jakiś czas temu. Na najnowszych zdjęciach wygląda jednak zupełnie inaczej. Nosi bowiem perukę. Naszym zdaniem o wiele lepiej wygląda bez niej. A jakie jest wasze zdanie? Joanna Brodzik w Domu nad Rozlewiskiem. Twoja babcia ją pokocha! / fot. kapif

"Dom nad rozlewiskiem" od 2009

Joanna Brodzik wróciła na nasze ekrany rolą w serialu TVP1 "Dom nad rozlewiskiem". Jest on ekranizacją bestsellerowej powieści Małgorzaty Kalicińskiej o tym samym tytule. Brodzik gra główną bohaterkę, Małgorzatę Jantar, która, po utracie pracy w agencji reklamowej, postanawia zmienić swoje życie i przeprowadza się na Mazury. Za tę rolę Brodzik była nominowana do Telekamery 2010.

Dom nad rozlewiskiem - serial  rezyser - Adek Drabinski  na zdjeciu Joanna Brodzik

Serial ma bardzo dobrą oglądalność, ale nie okazał się fenomenem na miarę "Magdy M.". Druga seria nosiła tytuł "Miłość nad rozlewiskiem", trzecia "Życie nad rozlewiskiem". Powstanie też czwarta: "Zima nad rozlewiskiem".

Joanna Brodzik, Małgorzata Braunek, dom nad rozlewiskiem

Joanna Brodzik. Joanna Brodzik. youtube.com

"Brodzik od kuchni" 2010

Wiosną 2010 roku na antenie TVP2 mogliśmy oglądać Joannę Brodzik w zupełnie innej roli. Tym razem nie jako aktorkę, a kucharkę. Gotowanie jest jej wielką pasją.

Na planie filmowym tylko parę razy w ciągu kilkunastu lat pracy czułam, że dzieje się coś naprawdę wyjątkowego. W kuchni doświadczam tego nieporównywalnie częściej. Są ludzie, którzy potrafią, słuchając muzyki, widzieć kolory, są tacy, którzy umieją spośród tysiąca kopii wskazać oryginał obrazu. Ja tak mam ze smakami, z próbowaniem, z gotowaniem. Osoby, które mnie znają i kochają, od zawsze zgodnym chórem mówiły, że tak naprawdę to jest moja droga i mój talent. Gdyby mnie ktokolwiek zapytał: ,"Joasiu, co ty potrafisz robić najlepiej?", odpowiedziałabym bez wahania: ,"Gotować!" - powiedziała w wywiadzie dla "Gali".

Niestety, Brodzik-kucharka nie podbiła serc widzów. Program miał dość niską oglądalność i zdjęto go z anteny.

Joanna Brodzik, Brodzik od kuchni

Zobaczcie, jak sobie radziła:

Faceci do wzięcia Faceci do wzięcia Faceci do wzięcia

"Faceci do wzięcia" 2006-2008

Paweł Wilczak po "Kasi i Tomku" chwilę odpoczął od seriali. Zasypano go wieloma propozycjami, ale nic mu nie przypadło do gustu:

Wybierałem to, co uważałem za stosowne. Jak pani idzie do sklepu i widzi na wystawie doskonałą rzecz, to nie zwraca już uwagi na wszystkie inne, tylko na tę. A jeśli wokół jest mnóstwo samych welurowych sweterków, mija je pani obojętnie. Tak samo jest ze scenariuszami. I uważam, że lepiej zagrać w dobrym serialu, niż tkwić pięć lat w złej sztuce. Złości mnie taka logika, że teatr jest OK, a telewizja be. Taka ?Rodzina Soprano? nie jest be. Nie marzę wcale o tym, żeby się wcielić w Hamleta. Nie sądzę, że trzeba go grać, bo dopiero to daje prawo jazdy do poruszania się po scenie. Ja mogę i psa, i garnek - mówił w "Vivie".

Zagrał za to w dwóch filmach: "Wesele"(2004) i "Chaos" (2006).

Ale w końcu wrócił do telewizji. W 2006 roku zagrał z Cezarym Pazurą w komedii "Faceci do wzięcia". Serial opowiada o dwóch porzuconych przez żony mężczyznach (Felix i Oscar), którzy zamieszkali w jednym mieszkaniu, a są swoimi przeciwieństwami. Powstał na podstawie amerykańskiego serialu z Walterem Matthau i Jackiem Lemmonem pt. "Dziwna para".

Cezary Pazura i Paweł Wilczak, faceci do wzięcia

Paweł Wilczak grał Romana Jackiewicza, który był fotografem i pedantem-alergikiem, a Cezary Pazura Wiktora Maliszewskiego - dziennikarza sportowego i bałaganiarza.

Paweł Wilczak

Magdalena Różczka i Paweł Wilczak Magdalena Różczka i Paweł Wilczak Usta, usta /TVN

"Usta usta" 2010-2011

Dwa lata przerwy w występach w telewizji, a po tym serial "Usta usta". Powstał on na podstawie brytyjskiego "Cold Feet". Opowiada o perypetiach i codziennych problemach trzech par. Obok Wilczaka zagrała Magdalena Różczka, Sonia Bohosiewicz, Magdalena Popławska, Wojciech Mecwaldowski i Marcin Perchuć.

Że to świetna historia - trzech par, z których każda jest na innym etapie. Kapitalnie napisana. Bliskie to i ciała, i duszy. W Polsce chyba pierwszy taki komediodramat. Cieszę się, że miałem możliwość, grając parę lat temu w "Kasi i Tomku", by zrobić kroczek w przód w tym naszym ograniczonym "telewizyjnym mentalu". I mam nadzieję, ten nowy serial też zamiesza. W "Usta usta" infantylizm zredukowano do zera. Kręciliśmy i co chwilę ktoś rzucał: "Byłem w takiej sytuacji! Moja przyjaciółka przeżyła identyczną historię. Ten miał taką kochankę". Samo życie. Ciekawe, jaki będzie odbiór? Ja się nie obruszam. Ale obce jest mi mieszczańskie wartościowanie - powiedział o serialu Wilczak w "Vivie".

Kiedy już Paweł Wilczak decyduje się zgrać w serialu, musi to być hit. I faktycznie tak było. "Usta usta" cieszył się ogromną popularnością. Na pewno miał w tym też swój udział goły tyłek aktora:

Cold Feet; Odcinek 01; 2009-07-06; Warszawa; Pawel Wilczak - Adam Dawicki; fot. Piotr Litwic/W-Impact

Grany przez Wilczaka Adam Dawidzki udowodnił w ten sposób swojej ukochanej, jak wiele jest w stanie dla niej zrobić. Nawet wyjść nago na ulicę z kwiatkiem w pupie.

Reguły gry Reguły gry Reguły gry /materiały prasowe

"Reguły gry" 2012

Już na wiosnę Pawła Wilczaka zobaczymy w TVN7 w nowym serialu komediowym pt. "Reguły gry". Oprócz niego zagrają: Maciej Zakościelny, Julia Kamińska, Jan Jankowski i Katarzyna Kwiatkowska. Serial oparty jest na amerykańskim "Rules of engagement". Opowiada o przyjaciołach: singlu, małżeństwie z 12-letnim stażem i parze narzeczonych oraz o ich opiniach o związkach.

Reguły gry

Paweł Wilczak gra Jacka, wiecznego kawalera, który ponad wszystko ceni sobie uroki życia w stanie wolnym i życie bez zobowiązań.

Reguły gry

Joanna Brodzik. Joanna Brodzik. Screen z dailymotion.com

Reklamy

Nie samymi serialami i filmami aktor żyje. Joanna Brodzik i Paweł Wilczak świetnie wykorzystali swoją popularność i dzięki występom w reklamach wzbogacili domowy budżet. Aktorka reklamowała kremy Olay, wodę "Górska Natura" czy samochody suzuki swift.

A Paweł Wilczak zabłysnął w reklamie chipsów:

 

aaa

Joanna Brodzik, Paweł Wilczak. Joanna Brodzik, Paweł Wilczak. KAPIF

10 lat później

Cały czas razem, cały czas szczęśliwi. Na salonach bywają dość rzadko, najważniejsza jest dla nich rodzina.

Wilczak Pawel, Brodzik Joanna

Trzeba przyznać, że przez te 10 lat Joanna Brodzik niewiele się zmieniła. Jest jedną z najpiękniejszych polskich aktorek i tak już pozostanie. A Paweł Wilczak mógłby trochę podciąć włosy - jak dla nas są trochę za długie :)