Pracowała w ambasadzie, pierwszy ślub wzięła na Jamajce. Tak wyglądało życie Meghan Markle zanim wyszła za Harry'ego

Aktorka, aktywistka, feministka, przedsiębiorczyni, ale sławę zdobyła dopiero jako księżna Meghan. Zanim jednak wyszła za księcia Harry'ego i została mamą Archiego, Meghan Markle prowadziła bardzo aktywne życie. Czym się zajmowała, zanim dołączyła do brytyjskiej rodziny królewskiej? 
Meghan Markle Meghan Markle eastnews

Dzieciństwo Meghan Mearkle

Meghan Markle urodziła i wychowała się w Los Angeles. Nietypową urodę zawdzięcza pochodzeniu rodziców. Jej matka jest Afroamerykanką, a ojciec ma korzenie holendersko-irlandzkie. 

Meghan już od najmłodszych lat związana była z planem filmowym. Jej tata Tom Markle był oświetleniowcem planów i często zabierał córkę do swojej pracy. pierwszy debiut na planie miała już w 2002 roku, gdy zagrała u boku ojca w serialu "Szpital Miejski". 

Ciekawostka: jej prawdziwe imię to Rachel Meghan Markle.

Meghan Markle
eastnews

11-letnia Meghan Markle 11-letnia Meghan Markle eastnews

Pierwsze kroki w aktorstwie

Meghan od najmłodszych lat mówiła, że zawsze chciała zajmować się aktorstwem, ale już jako nastolatka nienawidziła stereotypu bycia dziewczyną z LA, która chce być aktorką. Zrobiła zatem specjalizację w teatrze i ukończyła studia o profilu stosunki międzynarodowe  w prestiżowej szkole w Evanston w stanie Illinois.

Jej debiut filmowy nastąpił w 2005 w filmie "Zupełnie jak miłość", gdzie wystąpiła u boku Ashtona Kutchera. Jednak później nie było łatwo zdobyć porządną rolę. Do 2010 grała tylko epizodyczne postacie w takich serialach jak: "CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku", "CSI: Kryminalne zagadki Miami", "90210" czy "Bez śladu". W 2010 dostała poważną rolę w dramacie "Twój na zawsze". 

Meghan Markle
eastnews

Meghan Markle Meghan Markle eastnews

Od najmłodszych lat była feministką

W wieku 11 lat Meghan usłyszała reklamę mydła do mycia naczyń skierowaną wyłącznie do kobiet. Młoda dziewczynka nie mogła wtedy pogodzić się, że kobiety przedstawiane są jako kury domowe, które mogą jedynie zmywać naczynia. Postanowiła więc już coś z tym zrobić. Napisała wtedy list do przedstawicieli firmy, Hillary Clinton, Glorii Allred i prezenterki Nick News, Lindy Ellerbee, w którym przedstawiła swoje spostrzeżenie na tego typu reklamę. List okazał się sukcesem, bo Procter & Gamble kilka dni później zmieniła hasło z "Kobiety w całej Ameryce" na "Ludzie w całej Ameryce".

Meghan Markle Meghan Markle eastnews

Rola w "Suits" i mieszkanie w Toronto

W 2011 roku otrzymała jedną z dotąd najważniejszych ról w swojej karierze - w serialu "Suits" (tłum. "W garniturach"). Postać Rachel Zane przyniosła jej upragnioną sławę i popularność. Udział w serialu nie tylko dał jej wielu przyjaciół (miała bardzo bliskie relacje z członkami obsady), ale i spowodował, że zamieszkała w Kanadzie. 

Większość scen kręcono Toronto, gdzie Meghan spędzała około ośmiu miesięcy w roku. Postanowiła więc wynająć dom z trzema sypialniami i dwiema łazienkami w dzielnicy Seaton Village.

Meghan Markle
East News

Meghan Markle Meghan Markle EN

Poważnie myślała o polityce

Zawsze ambitna i żądna sukcesu Meghan podczas studiów dostała się na staż w ambasadzie USA w Argentynie. Meghan nie ukrywała, że uwielbiała to zajęcie, a w jednym z wywiadów wyznała, że mogłaby to robić całe życie. Gdyby tam została, z pewnością zajęłaby się polityką.

Choć jej plan nie wyszedł, do dziś chętnie udziela się i komentuje tematy polityczne. 

Meghan Markle z pierwszym mężem Meghan Markle z pierwszym mężem eastnews

Pierwszy ślub

Meghan poznała swojego pierwszego męża, producenta Trevora Engelsona, w 2004 roku. Spotykali się przez sześć lat, zanim zdecydowali się na ślub na Jamajce. Niedługo potem Meghan opuściła Los Angeles, aby nakręcić swoją przełomową rolę w serialu "Suits". Podobno to związek na odległość przyczynił się do ich rozwodu w 2013 roku.

Meghan Markle, Serena Williams Meghan Markle, Serena Williams eastnews

Jej najlepszymi przyjaciółmi są Serena Williams i Priyanka Chopra.

Zanim Meghan poznała księcia Harry'ego, miała już kilku bardzo znanych przyjaciół i obracała się w dosyć elitarnym gronie. Zaprzyjaźniła się z legendą tenisa Sereną Williams w Celebrity Beach Bowl w DirecTV w 2014 roku. Jej kolejną znaną przyjaciółką jest też aktorka Priyanka Chopra, która dziś jest żoną Nicka Jonasa. 

Książę Harry, Meghan Markle Książę Harry, Meghan Markle ONS

Ślub z Harrym

W lipcu 2016 aktorka poznała księcia Harry'ego. Para spotykała się w tajemnicy do 31 października 2016. Po ujawnieniu szybko doszło do zaręczyn, a ślub pary odbył się 19 maja 2018 roku. Meghan Markle wraz z dołączeniem do rodziny królewskiej zakończyła pracę w hollywoodzkim show-biznesie i na dobre zrezygnowała z aktorstwa. 

Meghan Markle Meghan Markle eastnews

Kontrowersje

Meghan Markle wychodząc za księcia Harry'ego, zdobyła tytuł księżnej Sussex, hrabiny Dumbarton, baronessy Kilkeel. Straciła go wtedy, gdy na początku 2020 roku zdecydowała się na stałe opuścić rodzinę królewską. Było to jedno z najważniejszych i najbardziej zaskakujących wydarzeń w brytyjskiej rodzinie królewskiej na przełomie ostatnich lat. 

Na początku 2017 roku przyrodnia siostra aktorki zadeklarowała, że pisze powieść o Meghan, w której zamierza ujawnić jej prawdziwe oblicze, oraz udowodnić, że od dawna planowała zostać żoną księcia. 

Podobny zamiar miał także jej pierwszy mąż Trevor. Również w 2017 roku postanowił napisać książkę o byłej żonie, w której opisze część ich małżeństwa i niechęć Meghan do dzieci. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.