Lewandowski wybiera hip-hop, a Krychowiak... latino! Wiemy, jakich piosenek słuchają nasi piłkarze

Odpowiednia muzyka może nas albo wyciszyć i uspokoić, albo wprowadzić w bojowy nastrój. Zastanawialiście się jednak kiedyś, czego słuchają polscy piłkarze przed meczem? Wybory niektóre naszych orłów zaskakują.
Robert Lewandowski, 'Projekt: Lewy' Robert Lewandowski, 'Projekt: Lewy' Screen z projektlewy.tvp.pl

Czego słucha Robert Lewandowski?

Już 19 czerwca polska reprezentacja zagra swój pierwszy mecz na Mistrzostwach Świata 2018 w Rosji. Polskie orły będą dzielnie walczyły z Senegalem. Jak panowie radzą sobie ze stresem? Z pewnością pomaga im w tym muzyka. Zobaczcie, czego słuchają polscy piłkarze przed meczami. Ich wybory bywają zaskakujące.

Czasami ci twardzi chłopcy słuchają innej muzyki niż ta, o którą byśmy ich podejrzewali - powiedział na antenie Polskiego Radia dziennikarz radiowy Hieronim Wrona, który świetnie wie, czego słuchają podopieczni Adama Nawałki. 

Okazuje się, że Robert Lewandowski ma słabość do hip-hopu. "Lewy" jest nie tylko kapitanem drużyny, lecz także DJ-em w szatni i autobusie. To on ma duży wpływa na to, czego przed meczami albo w drodze na mecz słucha reszta kadry. 

DJ-em bywa nie tylko w szatni, ale także w autobusie. Kapitan podpowiada kolejne hity. Tak na listę trafiły m.in. dwa utwory rapera Michała Bucza, noszącego pseudonim Z.B.U.K.U. To "Do końca" i "Młoda krew" - zdradza w książce "Tajemnice kadry" Sebastian Staszewski.

To właśnie "Do końca" i "Młoda Krew" wprawiają polską kadrę w nastrój, zagrzewają do boju i prowadzą do zwycięstwa!

W jednym z wywiadów Robert Lewandowski przyznał się, że lubi też piosenkę Ushera "Yeah!".

Kuba Błaszczykowski Kuba Błaszczykowski Christian Hartmann / REUTERS

Kuba Błaszczykowski słucha techno i hip-hopu

Kuba Błaszczykowski, podobnie jak Robert Lewandowski, jest fanem hip-hopu. Przyznał się kiedyś, że jednym z jego ulubionych kawałków jest "Nie pytaj o nią" Eldo. 

Ale na tym gust muzyczny Błaszczykowskiego się nie kończy. Sebastian Staszewski w swojej książce na temat kadry narodowej podaje, że Kuba jest też miłośnikiem muzyki... techno. Podobno ten rodzaj muzyki towarzyszył mu już od czasów dorastania. 

Wprowadził kolegów w specyficzny klimat białych rękawiczek i gwizdków. Przez pół godziny w polskiej szatni królowały piosenki ze słynnej dyskoteki Ekwador w Manieczkach - czytamy w "Tajemnicach kadry".

Kamil Grosicki Kamil Grosicki Fot. Kuba Atys / Agencja Wyborcza.pl

Kamil Grosicki nienawidzi hitu Zenona Martyniuka

A czego słucha Kamil Grosicki? Jeszcze do niedawna jego ulubioną piosenką był największy hit Zenona Martyniuka "Przez twe oczy zielone". To własnie ten kawałek Grosicki ciągle serwował kolegom z drużyny jeszcze w 2016 roku. 

Nie mogę jej już słuchać. Męczy mnie. (...) Wiem, że ludzie chcą dobrze, ale kiedy ktoś puszcza "Oczy zielone", to zaczynam się wku*wiać - wyznaje Staszewskiemu Kamil Grosicki.

Teraz gust muzyczny Grosickiego jest zdecydowanie bardziej różnorodny. Piłkarz słucha zarówno polskiego rocka, jak i muzyki electro. Przyznał się, że ma słabość do kawałka Axwell i Ingrosso "Sun Is Shining".

Kamil Glik przerwał edukację po pierwszej klasie liceum, ale rok temu postanowił nadrobić zaległości i poszedł do liceum zaocznego w Warszawie. Kamil Glik przerwał edukację po pierwszej klasie liceum, ale rok temu postanowił nadrobić zaległości i poszedł do liceum zaocznego w Warszawie. "Wiadomo, że trenuję i gram, ale na egzaminy trzeba będzie przyjechać. Chcę zdać maturę, a za kilka lat, jak będzie to możliwe, to być może rozpocząć nawet studia" - mówił w rozmowie z "Faktem". KUBA ATYS / Agencja Wyborcza.pl

Kamil Glik słucha starego, dobrego rocka

Kamil Glik zdecydowane najlepiej czuje się, słuchając klasycznego rocka. Do swoich ulubionych zespołów zalicza AC/DC. Przed meczem nie mógłby zrezygnować z odsłuchania jednego z ich największych hitów - "Thunderstruck".

Całkowie go rozumiemy - tu jest moc i energia! 

Grzegorz Krychowiak Grzegorz Krychowiak AG

Grzegorz Krychowiak w rytmach latino

Najbardziej zaskoczył nas chyba gust muzyczny Grzegorza Krychowiaka. Piłkarz relaksuje się przy latynoskich brzmieniach. Jedną z jego ulubionych piosenek jest "La Gozadera" zespołu Gente de Zona.

Posłuchajcie, jest bardzo energetyczna.

Arkadiusz Milik Arkadiusz Milik Fot. arekmilik/Instagram

Czego przed meczem słucha Arkadiusz Milik?

Arkadiusz Milik dobrze czuje się w rytmach muzyki electro. To przy niej wypoczywa i nastraja się do zwycięstwa. Nasz napastnik przyznał, że ma słabość do piosenki kanadyjskiej grupy muzycznej DVBBS, która nagrała jego ulubioną piosenkę "Tsunami" z DJ Borgeous.

Łukasz Fabiański również zakończył edukację na liceum. Łukasz Fabiański również zakończył edukację na liceum. "Ja na razie mam tylko wykształcenie średnie, próbowałem jeszcze w Warszawie pójść na studia, ale już po pierwszym semestrze nie mogłem tego pogodzić z piłką. Jak zakończę karierę, postaram się wrócić i skończyć studia." - mówił w rozmowie z serwisem igol.pl Fot. Kuba Atys / Agencja Wyborcza.pl

Łukasz Fabiański i jego ulubiona piosenka

Łukasz Fabiański, podobnie jak Kamil Glik, też jest fanem rocka. Jednak wybór bramkarza nie jest taki oczywisty. Ulubionym zespołem Fabiańskiego jest Coldplay, który balansuje na granicy rocka i popu. Ulubioną piosenką naszego bramkarza jest "A Sky Full Of Stars".

Więcej o: