Kuba Błaszczykowski

Kuba Błaszczykowski

Kuba Błaszczykowski jest reprezentantem Polski w piłce nożnej. Na co dzień gra w niemieckim klubie VfL Wolfsburg. Swoją zagraniczną karierę zaczynał w Borussii Dortmund, gdzie grał u boku Roberta Lewandowskiego i Łukasza Piszczka. Prywatnie mocno zaangażowany w działalność charytatywną.

Imię i nazwisko: Jakub Błaszczykowski
Data urodzenia: 14 grudnia 1985
Miejsce urodzenia: Truskolasy, Polska
Zawód: piłkarza
Pozycja na boisku: pomocnik
Facebook: facebook.com/KubaBlaszczykowski
Instagram: @kuba.blaszczykowski

Kuba Błaszczykowski – kariera zawodowa

Kuba już od najmłodszych lat trenował piłkę nożną. Jego pierwszym klubem był Raków Częstochowa, gdzie grał osiem lat. W 2005 roku został zakwalifikowany do kadry Wisły Kraków, w której grał 2 lata. W 2007 roku piłkarz podpisał kontrakt z Borussią Dortmund, w której grał razem ze swoimi kolegami z reprezentacji Polski, Robertem Lewandowskim i Łukaszem Piszczkiem. Następnie Błaszczykowski grał dla włoskiej Fiorentiny, po czym wrócił do ligi niemieckiej, jednak tym razem zagrał w barwach VfL Wolfsburg. Karierę w reprezentacji Polski rozpoczął w zespole piłkarskim dla graczy poniżej 19 lat. Występował również w reprezentacji młodzieżowej U – 21. Jego debiut w reprezentacji Polski miał miejsce 28 marca 2006 roku. Reprezentował Polskę na Euro 2012 oraz Euro 2016. Na Euro 2016 został uznany przez kibiców za najlepszego polskiego piłkarza. Jest uwielbiany przez kibiców za swoją waleczność i oddanie na boisku.

Kuba Błaszczykowski i działalność charytatywna

Kuba Błaszczykowski po niełatwym dzieciństwie i przeżyciu tragedii, która wydarzyła się w jego najbliższej rodzinie, chętnie pomaga dzieciom w trudnej sytuacji. Jest założycielem fundacji charytatywnej, która niesie pomoc tym, którzy jej potrzebują, w szczególności dzieciom i młodzieży. Między innymi corocznie organizuje w rodzinnej miejscowości Błaszczykowskiego turniej piłkarski "Kuba Cup". 29 października 2016 roku w dowód uznania za swoją działalność został odznaczony Orderem Uśmiechu.

Kuba Błaszczykowski – działalność charytatywna

kuba błaszczykowski

Więcej o:

kuba błaszczykowski

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.