MasterChef Junior

MasterChef Junior

„MasterChef Junior” jest polskim programem rozrywkowym, w którym młodzi kucharze rywalizują o tytuł Mistrza Kuchni Juniorów, nagrodę pieniężną oraz wycieczkę w wybrane miejsce. Do tej pory zrealizowano dwie polskie edycje programu. Jurorami są Anna Starmach, Mateusz Gessler i Michel Moran.

Nazwa programu: „MasterChef Junior”
Data premiery: 21 lutego 2016
Liczba serii: 2
Liczba odcinków: 20
Czas trwania pojedynczego odcinka: 60 min
Stacja telewizyjna: TVN
Jury: Anna Starmach, Mateusz Gessler, Michel Moran

„MasterChef Junior” – o programie

„MasterChef Junior” ma na celu wyłonienie z najmłodszych pasjonatów kuchni najlepszego małego kucharza. W programie mogą wziąć udział dzieci w wieku od 8 do 13 lat. W każdej edycji na etapie castingów ze wszystkich kandydatów jury wybiera 14 osób, które zmagają się o tytuł Mistrza Kuchni Juniorów w kuchni MasterChefa. W drugiej edycji wyjątkowo do etapów finałowych wyłoniono piętnaścioro dzieci.

Nagrodą w konkursie jest nagroda pieniężna w sumie 15 tysięcy złotych, dwutygodniowa wycieczka w wybrane przez zwycięzcę miejsce o wartości 40 tysięcy złotych oraz prestiżowy tytuł Mistrza Kuchni Juniorów.

Pierwszy odcinek polskiej edycji został wyemitowany 21 lutego 2016 roku, natomiast emisja drugiej edycji rozpoczęła się 19 lutego 2017 roku. Na świecie pierwszy odcinek programu „MasterChef Junior” wyemitowano w 1994 roku. Od tamtego czasu format zdobył dużą popularność i był nadawany na całym świecie (w ponad 20 krajach).

„MasterChef Junior” – o członkach jury

Zarówno w pierwszej, jak i drugiej edycji programu, w jury konkursu są Anna Starmach, Mateusz Gessler i Michel Moran. Trójka ta jest znana i poważana w świecie kulinarnym, zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju.
Anna Starmach jest autorką książek kulinarnych oraz portalu o tematyce kulinarnej. Jest absolwentką prestiżowej paryskiej szkoły kucharskiej, poza tym pracowała w renomowanych restauracjach - między innymi we Francji.
Michel Moran, podobnie jak Anna Starmach, jest autorem popularnych książek kulinarnych i pracował w najlepszych restauracjach na całym świecie.
Trzeci z jurorów – Mateusz Gessler pochodzi ze słynnej rodziny restauratorów, prowadzi własną restaurację Warszawa Wschodnia, o której można już powiedzieć, że stała się kultowa.

masterchef junior

Więcej o:

masterchef junior

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.