Jude Law

Jude Law

Jude Law jest aktorem, producentem i reżyserem. Wielokrotnie był nominowany do najważniejszych nagród filmowych. W Hollywood ma opinię amanta, wdał się w wiele romansów. W 2004 r. był uzyskał tytuł najseksowniejszego mężczyzny na świecie w rankingu magazynu "People".


Data urodzenia: 29.12.1972 r.
Miejsce urodzenia: Londyn, Wielka Brytania
Wzrost: 1,82 m.
Związki: Sadie Frost (1997-2003; rozwód), Sienna Miller (2003-2006; 2009-2011)
Dzieci: Rafferty Law (ur. 1996 r.), Iris (ur. 2000 r.), Rudy (ur. 2002 r.), Finley (adoptował syna Sadie Forst, ze związku z Garym Kempem), Sophia (ur. 2009), córka (ur. 2015 r.)

Jude Law: życiorys i kariera

Jude Law jest Brytyjczykiem. Urodził się w Londynie. Aktorem został w wieku 12 lat. Dołączył wówczas do National Youth Music Theatre.

Na małym ekranie zadebiutował w 1989 r., w serialu "The Tailor of Gloucester". Rok później otrzymał angaż do serialu dramatycznego "Families", na planie którego spędził trzy lata. Występował także w teatrze. W 1994 r. po raz pierwszy zagrał w filmie ("Zakupy 'crash and carry'"). W latach 90. zagrał w kilkunastu produkcjach m.in. w "Utalentowanym panu Ripley" (1999 r.). Ta drugoplanowa rola zapewniła mu statuetkę BAFTA (Najlepszy aktor drugoplanowy) oraz nominacje do Oscara, Złotego Globu, Saturna i wielu innych. Doceniono go także za role z innych filmów, np.: "A.I. Sztuczna inteligencja", "Wróg u bram", "Wzgórze nadziei" (pięć nominacji do nagród, w tym do Oscara i Złotego Globu), "Sky Kapitan i świat jutra" i "Aviator". Law wystąpił również w kilku komediach romantycznych m.in. "Holiday" czy "Jagodowa miłość" oraz kasowych superprodukcjach tj. "Sherlock Holmes", Sherlock Holmes: Gra cieni", "Hugo i jego wynalazek" czy wielokrotnie nagradzanych filmów tj. "Parnassus", "Anna Karenina" i "Grand Budapest Hotel".

Jude Law: życie prywatne

Jude Law w latach 1997-2003 był w związku małżeńskim z angielską aktorką Sadie Frost. Mają trójkę dzieci - dwóch synów (Rafferty'ego i Rudy'ego) oraz córkę (Iris - obecnie jest modelką). Po rozwodzie plotkowano o jego romansach z Nicole Kidman oraz Scarlett Johanson. Pod koniec 2003 r. związał się z aktorką Sienną Miller. Byli parą przez trzy lata. Miller rozstała się z aktorem, gdy ten wdał się w romans z nianią swoich dzieci. W kolejnych latach łączono go m.in. z Cameron Diaz, Lindsay Lohan czy Natalie Portman. W 2008 r. zaczął się spotykać z Samanthą Burke. Owocem ich krótkiego związku jest córka Sophia. Aktor zażądał wykonania testów potwierdzających ojcostwo. Pod koniec 2009 r. wrócił do Sienny Miller. Mówiło się nawet o ich cichym ślubie. Ostatecznie rozstali się w 2011 r. W latach 2012-2014 był związany z Ruth Wilson. Po rozstaniu spotykał się m.in. z Catherine Harding. Ich związek trwał cztery miesiące. Gdy nie byli już parą, okazało się, że modelka spodziewa się dziecka. Córka aktora przyszła na świat w marcu 2015 r.

Zobacz także:

Sienna Miller - Cameron Diaz - Nicole Kidman - Natalie Portman

jude law

Więcej o:

jude law

 • Jude Law i jego ciekawa teoria!

  mi się, że właśnie o to chodzi - mówi Jude Law. Aż dziwne, że nie przyszedł mu do głowy specyficzny akcent brytyjski. Przecież to on jest identyfikatorem każdego Brytyjczyka poza granicami jego kraju. Aktor na łamach New York Daily News przyznał również, że pogodził się z określaniem go obiektem westchnień

 • Być jak Jude Law

  Award, został zauważony przez filmowych producentów. Dziś jest jedną z najbardziej utalentowanych gwiazd kina. Znamy go między innymi z ról w filmach: "Alfie", "Wróg u bram", "Droga do zatracenia" czy "Holiday". Jude Law prócz doskonałych umiejętności aktorskich posiada również świetne wyczucie stylu

 • Jude Law podrywacz znów w akcji

  następnie tzw. część właściwa czyli miłe chwile w hotelu Jude`a. Nie wiemy czy będzie kontynuacja tej znajomości, bo po randce Jude Law popłynął na Festiwal w Wenecji. SAM!! Ale Susan nie ma do niego wielkiego żalu, po wszystkim stwierdziła, że łączy ich tylko... przyjaźń.

 • Jude Law drży o bezpieczeństwo swoich dzieci

  Do zdarzenia doszło 11. stycznia pomiędzy 19 a 20. Londyńska policja informuje, że z domu kobiety zginęły rzeczy osobiste i laptop. Choć Jude Law nie jest już mężem Sadie Frost, dba o bezpieczeństwo jej oraz ich dzieci. Podobno aktor był mocno zszokowany wiadomością o rabunku. Jude naprawdę dba o

 • Jude Law oczyszczony z zarzutów?

  We wrześniu tego roku Law wdał się w bójkę z natarczywym paparazzi w okolicach swojego londyńskiego domu. Aktor postanowił dobrowolnie udać się na posterunek policji, gdzie opowiedział o całym zajściu. Oskarżenie brzmiało: atak na fotografa i próba odebrania sprzętu. Po złożeniu zeznań mężczyzna

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.