Ellie Goulding

Ellie Goulding jest brytyjską wokalistką, kompozytorką i autorką tekstów. Muzyką interesowała się od najmłodszych lat. Debiutancki album wydała w 2009 roku. W swojej karierze współpracowała między innymi z Calivinem Harrisem. Wydała takie przeboje jak „Burn”, „Love Me Like You Do” i „Starry Eyed”.

Imię i nazwisko: Elena Jane Goulding
Data urodzenia: 30 grudnia 1986
Miejsce urodzenia: Lyonshall, Wielka Brytania
Zawód: piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów, gitarzystka
Gatunki muzyczne: indie pop, folktronica, synth pop
Facebook: facebook.com/elliegoulding
Instagram: @elliegoulding

Ellie Goulding – początki kariery

Ellie uczyła się gry na instrumentach już od najmłodszych lat. W wieku 9 lat umiała grać na klarnecie, natomiast sześć lat później nauczyła się grać na kolejnym instrumencie, jakim była gitara. Jej talent został zauważony, gdy była na studiach na University of Kent. Na początku kariery występowała jako support przed koncertem piosenkarki Little Boots.
W 2009 roku ukazał się debiutancki album artystki zatytułowany „Under The Sheets”. Album ten nie zdobył dużej popularności, jednak rok później artystka wydała swoją kolejną płytę „Lights”. Krążek był promowany między innymi przez utwory „Starry Eyed”, „Guns and Horses” i „Your Song”. Drugi album wokalistki odniósł zdecydowanie większy sukces niż poprzedni i zdobył drugie miejsce w notowaniu Billboard Hot 100.

Ellie Goulding – rozwój kariery

Po ukazaniu się płyty „Lights” Ellie Goulding przez dłuższy czas pracowała nad nowym materiałem. Po przerwie ukazał się utwór „Anything Could Happen”, który dostał się na szczyty list przebojów.
W październiku 2012 roku wydana została płyta „Halcyon”, na której pojawił się między innymi utwór „I Need Your Love”, stworzony we współpracy z Calvinem Harrisem.
W 2013 roku pojawił się singiel „Burn”. Utwór zdobył ogromną popularność i pojawił się w soundtracku serialu „Pamiętniki wampirów”.
Również inne piosenki Goulding zostały wykorzystane w serialach, na przykład utwór „Lights” został wykorzystany w serialu „Spring Breakers”. W lutym 2014 roku premierę miał utwór „Beating Heart” promujący film przygodowy „Niezgodna”. Rok później singiel „Love Me Like You Do” promował amerykański film „Pięćdziesiąt twarzy Greya”.

ellie goulding

Więcej o:

ellie goulding

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.