Keira Knightley, znana z ról w takich filmach jak "Piraci z Karaibów" czy "Duma i uprzedzenie" w rozmowie z "Haper's Bazaar" poruszyła temat molestowania seksualnego. Odniosła się do morderstwa Sarah Everard, która zaginęła 3 marca, wracając wieczorem od swojego chłopaka. Okazało się, że została porwana, zgwałcona i zamordowana przez funkcjonariusza policji. Po tej tragedii kobiety zaczęły mówić o środkach ostrożności, jakie stosują, gdy samotnie wracają wieczorami do domu. Aktorka zdała sobie sprawę, że sama też je stosuje.
Keira Knightley w wywiadzie dla "Harper's Bazaar" odniosła się do sytuacji z marca, kiedy pod Londynem zamordowano Sarah Everard. Aktorka przyznała, że uświadomiła sobie wtedy, że problem jest większy niż myślała. Powiedziała, że wszystkie kobiety, które zna były ofiarami molestowania.
Dosłownie nie znam nikogo, kto nie był, w jakiś sposób molestowany.
Tragedia Sarah Everard skłoniła inne kobiety do zabrania głosu. Z ich słów wynika, że bardzo często boją się o swoje bezpieczeństwo. Keira zdała sobie sprawę, że zachowuje się tak samo, jak one.
To było wtedy, gdy kobiety zaczęły wymieniać wszystkie środki ostrożności, jakie podejmują, gdy wracają do domu, aby upewnić się, że są bezpieczne i pomyślałem, że robię każdą z nich i nawet o tym nie myślę.
Aktorka powiedziała również, że docenia baronową Jenny Jones, brytyjską polityczkę i członkinię Partii Zielonych Anglii i Walii. Jones zaproponowała godzinę policyjną dla mężczyzn.
Mężczyźni byli oburzeni i myślisz - ale dla kobiet obowiązuje godzina policyjna i zawsze była.
Jeszcze w styczniu Keira zaznaczyła, że nie będzie już występować w scenach seksu, które zostaną wyreżyserowane przez mężczyzn. Jako powód podała "męski punkt widzenia".
Słowa męża Halejcio o jej pracy oburzyły Zielińską. "Jestem przerażona tymi wypowiedziami"
Joanna Racewicz wzięła ślub z samą sobą. Polały się łzy. "Ja. Panna młoda"
Fani są zachwyceni metamorfozą Lilli z "Sanatorium miłości". Tylko spójrzcie!
Ślub Taylor Swift był "w złym guście"? Polka z Nowego Jorku mówi o "zagraniu pod publikę"
Englert emocjonalnie podsumowała swój występ na Open'erze. "Nie sądziłam, że..."
Wiadomo, jak koledzy z "Rancza" powitali Olbrychskiego. Dostał wymowną ksywkę
Lewandowska wygadała się o planach na przyszłość. "Kiedy Robert zakończy karierę..."
Lewandowscy dali się ponieść festiwalowi na Open'erze. Pokazali stylizacje, Anna skusiła się na fast food
Żudziewicz i Jeschke wsiedli do konnej bryczki w Zakopanem. Ta "atrakcja" od lat dzieli Polaków