Dawid Kubacki postanowił zrobić przerwę w karierze na rzecz rodziny. Jego żona Marta znalazła się pod opieką specjalistów ze względu na przyczyny kardiologiczne. W tych trudnych chwilach może liczyć na męża, który zrezygnował dla niej z udziału w Pucharze Świata w skokach narciarskich. Fani sportowca rozumieją jego decyzję. Skomentował ją niedawno polski kierowca rajdowy, Krzysztof Hołowczyc.
Żona skoczka przebywa w szpitalu od 19 marca. Trafiła na oddział kardiologiczny. 25 marca Kubacki poinformował media o tym, że stan jego ukochanej się poprawił. Od tego momentu sportowiec milczy. Nowe informacje dotyczące Kubackiej pochodzą z innych źródeł. Informacja o stanie zdrowia partnerki skoczka wstrząsnęła światem sportu. Do sprawy odniósł się Adam Małysz, który wyznał, że sytuacja jest niezwykle poważna. Ten temat został poruszony także przez Krzysztofa Hołowczyca w rozmowie z Jastrząb Post. Tak kierowca rajdowy skomentował postawę Kubackiego:
No cóż, no piękny gest. Z mojej perspektywy, z perspektywy sportowca, trzeba walczyć. Trzeba walczyć o zwycięstwo. Oczywiście, są różnego rodzaju stany i potrzeby, ale ja jestem zdania, że trzeba stanąć na starcie i walczyć.
Słowa Krzysztofa Hołowczyca zdążyły wywołać niemałe poruszenie w sieci. W pierwszej części wypowiedzi kierowca rajdowy podkreślił, że sam popełnił w życiu wiele błędów. Sport przyniósł mu radość, ale bywały momenty, które nie były łatwe. Hołowczyc po raz kolejny zaznaczył, że jego pasja trzyma go przy życiu. Sytuacji kryzysowych można uniknąć poprzez dobre przygotowanie.
Oczywiście, że popełniałem błędy, miałam różnego rodzaju chwile, w których pojawiało się załamanie. Ale ogólnie wierzę w to, że trzeba w sporcie cisnąć, trzeba być dobrze przygotowanym. Jak samuraje patrzeć, żeby ten kąt widzenia był duży. Ja kocham sport, kocham rywalizację, kocham adrenalinę i to mnie trzyma przy życiu.
Sportowiec zgromadził na swoim koncie mnóstwo tytułów. Został mistrzem Polski oraz mistrzem Europy. W 2008 roku zdobył drugie miejsce w klasyfikacji końcowej Pucharu Świata, zaś dwa lata później - FIA International Cup for Cross-Country Bajas. Co ciekawe, Hołowczyc spełniał się także w telewizji. Prowadził teleturniej "Krzyżówka szczęścia" na antenie TVP. Zagrał ponadto w "Dlaczego nie!" oraz "Klasa na obcasach".
Gwiazda "Leśniczówki" urodziła! Takie imię dostał jej syn
Doda olśniła w Opolu, a Ralph Kaminski zachwycił elegancją. Stylista wydał werdykt
Co się dzieje w Opolu! Woźniak-Starak i Doda na jednej scenie. Dziennikarka przemówiła po występie Rabczewskiej
Pierwsza rozmowa z odnalezioną Polką na Majorce. W "Uwadze" zdradziła, co się z nią działo
Najpierw świętowanie, potem zaręczyny. Rafał Sonik zaskoczył gości w swoje 60. urodziny
Chwalińska w finale Rolanda Garrosa. Tak na trybunach zareagowali jej rodzice
To dlatego Rodowicz nie pojawi się w Opolu. Poznaliśmy szczegóły zza kulis festiwalu
Ta lniana sukienka z Medicine to ideał na upały - skóra oddycha też w tej od Sinsay
Siostra Polki z Majorki podsumowała ostatnie tygodnie. Niebywałe, co spotkało jej rodzinę