Sandra Bullock

Sandra Bullock

Sandra Bullock to jedna z najpopularniejszych aktorek filmowych na świecie. Urodziła się i mieszka w Stanach Zjednoczonych. W 2010 roku została nagrodzona Oscarem. Zagrała w wielu kasowych produkcjach, kojarzona jest głównie z występów w komediach romantycznych.

Imię i nazwisko: Sandra Annette Bullock
Data urodzenia: Wirginia, Stany Zjednoczone
Miejsce urodzenia: 26 lipca 1964r.
Zawód: aktorka
Instagram: @sandrabullock_official
Facebook: facebook.com/SandraBullockFP/

Sandra Bullock - kariera zawodowa

Sandra Bullock przyszła na świat w 1964 roku, w Stanach Zjednoczonych. Jej matka była śpiewaczką operową, a ojciec trenerem wokalnym. Dzieciństwo spędziła w Niemczech. Przez lata związana była z chórami dziecięcymi. Uczęszczała na lekcje śpiewu i baletu oraz występowała w operowych przedstawieniach dla dzieci. Jako nastolatka wróciła do Stanów Zjednoczonych. Studiowała poezję i dramat, a następnie ruszyła do Nowego Jorku, żeby spełnić swoje marzenia o pozostaniu aktorką. Przed kamerą zadebiutowała w 1987 roku rolą w filmie "Hangmen". Następnie zagrała w filmie "Who Shot Patakango?", a potem wcielała się w rolę Tess w serialu "Pracująca dziewczyna".
Wielki sukces przyszedł w roku 1994 wraz z filmiem " Speed: Niebezpieczna prędkość". Zagrała w nim u boku Keanu Reevesa. Następnie wcieliła się w rolę Lucy w filmie "Ja cię kocham, a ty śpisz", za którą to rolę została nominowana do Złotego Globu. W następnych latach zagrała w wielu filmach, m.in.: "System", "Miłość i wojna", "Speed 2: Wyścig z czasem", "Ulotna nadzieja", "Totalna magia" czy Książę Egiptu". W 2000 roku zagrała główną rolę w megahicie "Miss Agent", a następnie w jego kontynuacji.

Sandra Bullock - nagrody

W 2010 roku Sandra Bullock odebrała Oscara za najlepszą rolę w filmie "Wielki Mike. The Blind Side". Ciekawostką jest fakt, że w tym samym roku aktorka odebrała również Złotą Malinę, czyli nagrodę za najgorszą rolę, którą odebrała osobiście. Zrobiła to jako druga aktorka w historii tych nagród.

sandra bullock

Więcej o:

sandra bullock

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.