Radzimir Dębski

Radzimir Dębski

Radzimir Dębski jest polskim kompozytorem, dyrygentem i producentem muzycznym. Tworzył muzykę do wielu filmów i seriali, takich jak „Ranczo”, „Przepis na życie” czy „Szatan z siódmej klasy”. Jego twórczość jest doceniana w Polsce i zagranicą. Jest laureatem konkursu na remix utworu Beyonce.

Imię i nazwisko: Radzimir Dębski
Data urodzenia: 30 kwietnia 1987r.
Miejsce urodzenia: Szczecin
Zawód: kompozytor, producent muzyczny, dyrygent
Gatunki muzyczne: classical crossover, muzyka filmowa, dubstep, hip – hop
Instrumenty muzyczne: instrumenty klawiszowe
Facebook: facebook.com/radzimir/

Radzimir Dębski – życiorys

Radzimir Dębski pochodzi z artystycznej rodziny – jego ojciec to kompozytor Krzesimir Dębski, natomiast matka, Anna Jurksztowicz, jest piosenkarką. Radzimir Dębski ukończył Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie. Ponadto jest absolwentem University of California w Los Angeles. W latach 2006 – 2015 współtworzył ścieżkę muzyczną do polskiego serialu komediowego „Ranczo”.
Zyskał dużą popularność w 2012 roku za sprawą wygranej w konkursie na remix utworu amerykańskiej wokalistki Beyonce. Dębski stworzył do konkursu własną wersję utworu „End of Time”. W tym samym roku wersja Dębskiego ukazała się na mini albumie Beyonce „4: The Remix”.
W roku 2014 Dębski stworzył muzykę, która została wykorzystana w czołówce „Wiadomości” emitowanych na antenie TVP1. Rok później ukazał się album „2015” stworzony we współpracy z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia i Miłoszem „Miuoshem” Boryckim. Na albumie został zarejestrowany koncert, który odbył się w marcu 2015 roku w siedzibie orkiestry w Katowicach. Nagranie zyskało wiele pochlebnych ocen w Polsce i zagranicą. Zostało docenione między innymi przez aktora Ashtona Kutchera i osoby ze świata muzycznego na przykład M.O.P, Pharoahe Moncha i Prodigy.

Filmy, do których Radzimir Dębski stworzył muzykę

Wśród filmów, do których muzykę stworzył lub wykonał Radzimir Dębski są filmy takie jak „Stacja”, „Polisz kicz projekt”, „Szatan z siódmej klasy”, „Ranczo Wilkowyje”, „Orkiestra niewidzialnych instrumentów”, „Pokaż, kotku, co masz w środku”, „Sztos 2” i „1920 Bitwa warszawska”.
Artysta stworzył również muzykę do wielu znanych seriali, na przykład „As”, „Kosmici”, „Ranczo”, „Tancerze” i „Przepis na życie”. W 2016 roku Dębski był nominowany do nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej w kategorii Wydarzenie roku za udział w Festiwalu Solidatity of Arts.

radzimir dębski

Więcej o:

radzimir dębski

Copyright © Agora SA