Angelina Jolie będzie miała jeszcze jedną operację. "Podjęłam już decyzję. Jestem szczęśliwa"

Angelina Jolie znów podda się operacji.

"Będę miała jeszcze jedną operację" - potwierdziła Angelina Jolie w wywiadzie dla najnowszego numeru "Entertainment Weekly".

W maju Angelina Jolie w artykule dla "The New York Times" napisała, że zdecydowała się na prewencyjną podwójną mastektomię.

Według moich lekarzy istniało 87 proc. ryzyka, że zachoruję na raka piersi i 50 proc., że na raka jajników. Ryzyko jest inne w przypadku każdej kobiety - czytamy. - Chciałam, żeby inne kobiety wiedziały, że decyzja o mastektomii nie była łatwa. Ale jestem bardzo szczęśliwa, że ją podjęłam. Ryzyko, że zachoruję na raka piersi zmalało z 87 do mniej niż 5 procent. Teraz mogę mówić dzieciom, że nie muszą się bać, że mnie stracą z powodu tej choroby - napisała Jolie w "NYT".

Po mastektomii ryzyko zachorowania na raka piersi spadło u aktorki do 5%, a teraz chce wyeliminować kolejne zagrożenie. W 2007 roku, w wieku 56 lat, na raka jajników zmarła matka Angeliny Jolie, Marcheline Bertrand.

Często rozmawiam z dziećmi o "mamusi mamusi" i staram się im wytłumaczyć chorobę, która ją zabrała. Pytają, czy to też może mi się przydarzyć. Zawsze mówiłam im, żeby się nie martwiły, ale prawda jest taka, że mam gen BRCA1, który znacznie zwiększa ryzyko zachorowania na raka piersi i jajników.

Angelina JolieAngelina Jolie Entertainment Weekly Entertainment Weekly

Teraz w rozmowie z "Entertainment Weekly " Angelina Jolie poinformowała, że szykuje się kolejnego zabiegu.

Jest jeszcze jedna operacja, którą mam zaplanowaną, a której jeszcze się nie poddałam - mówiła Jolie. - Radziłam się wielu wspaniałych ludzi, nim zdecydowałam się przejść do kolejnego etapu leczenia. Czuję się wspaniale! Cieszę się, że podjęłam już decyzję. Jestem niezwykle szczęśliwa, że spotkałam na mojej drodze wspaniałych lekarzy, że miałam szansę przejść bardzo dobrą rekonwalescencję po zabiegu, a także że stałam się częścią projektu Unbroken. Dzięki niemu mogłam skoncentrować się na dochodzeniu do zdrowia, a w konsekwencji wrócić szybciej do normalnego życia.
Czuję się teraz bardzo związana z każdą kobietą, która przechodzi przez to samo. Zwykle gdziekolwiek pojadę zwracam się do kobiet. Rozmawiamy o sprawach zdrowia, raku piersi, metodach zapobiegania. Rozmawiam także z mężczyznami o ich córkach, żonach i ich zdrowi. Dzięki temu czuję, że jestem bliżej innych ludzi i razem dzielimy te same rzeczy: Strata rodziców, strach przed operacją, obawa o zdrowie dzieci. Napisałam swój artykuł ponieważ chciałam spróbować pomóc innym. Chciałam porozumieć się z innymi. Miałam nadzieję, że uda mi się nawiązać więź z innymi kobietami, innymi rodzinami, które przechodzą przez to samo. Doświadczyłam też bardzo wzruszającego wsparcia i dobroci od wielu innych osób.

Angelina JolieAngelina Jolie East News East News

Jolie nie powiedziała, o jaką konkretnie operację chodzi. Można się domyślać, że aktorka szykuje się do zabiegu usunięcia jajników. W maju, kilka tygodni po po poruszającym materiale w "NY Times", portal People.com informował , że Jolie zdecydowała się także na wycięcie jajników.

Aktorka planuje również poddać się operacji usunięcia jajników . Ze względu na jej " wadliwy " gen BRCA1 Jolie wciąż znajduje się w grupie wysokiego ryzyka zachorowania na raka jajnika . L ekarze szacują zagrożenie na 50 procent - czytamy na People.com

karo

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.