Miłość do matki, konflikt z ojcem i niepokojąca więź z bratem. Poznajcie relacje łączące Angelinę Jolie z członkami jej rodziny

Angelina Jolie poddała się prewencyjnej podwójnej mastektomii. W 2007 roku na raka jajników zmarła jej matka. Po jej śmierci aktorka zaczęła odbudowywać relacje z ojcem, z którym przez wiele lat była w konflikcie. Do tej pory utrzymuje bliski kontakt z bratem, z którym kiedyś połączył ją namiętny pocałunek. Jak ewaluowały relacje między Angeliną Jolie a członkami jej rodziny?
Angelina Jolie Angelina Jolie Agencja Wyborcza.pl

Mastektomia

Angelina Jolie w artykule dla "The New York Times" napisała, że poddała się prewencyjnej podwójnej mastektomii. Aktorka zdecydowała się na tak poważną operację, aby nie podzielić losu, jaki spotkał jej matkę Marcheline Bertrand, która zmarła na raka jajników w 2007 roku.

Teraz mogę mówić dzieciom, że nie muszą się bać, że mnie stracą z powodu tej choroby - napisała Jolie w "NYT".

Decydując się na taki zabieg trzeba być niesamowicie odważnym. Życie Angeliny Jolie było przewrotne, zbierała różne, czasem nawet niebezpieczne doświadczenia, a jej relacje rodzinne nie wpisywały się w powszechnie obowiązujące standardy. Wszystko to ukształtowało ją i sprawiło, że jest teraz taka, jaka jest. Poznajcie losy jednej z najważniejszych osób w show-biznesie, jej pełne ciepła i miłości relacje z matką, trudne przejścia z ojcem oraz silną więź z bratem, którą niektórzy uważają za wręcz niezdrową i niepokojącą.

WWW.ACEPIXS.COM . . . . . April 4, 2013...New York City....Angelina Jolie attends the 4th Annual Women in the World Summit at Lincoln Center on April 4, 2013 in New York City ....Please byline: KRISTIN CALLAHAN - ACEPIXS.COM.. . . . . . ..Ace Pictures, Inc: ..tel: (212) 243 8787 or (646) 769 0430..e-mail: info@acepixs.com..web: http://www.acepixs.comKRISTIN CALLAHAN - ACEPIXS.COM/KRISTIN CALLAHAN - ACE PICTURES

WORLD RIGHTS NO USA, FRANCE, AUSTRALIA.   Actor Brad Pitt and Angelina Jolie are shown with their six children Shiloh, Vivienne, Maddox, Knox, Zahara, Pax (not shown) at Haneda International Airport as they leave Tokyo, Japan. 10/11/2011  BYLINE UPI/BIGPICTURESPHOTO.COM:   REF:938 (KM)  USAGE OF THIS IMAGE OR COPY WRITTEN THAT IS BASED ON THE CAPTION, IS CONDITIONAL UPON THE ACCEPTANCE OF BIG PICTURES'S TERMS AND CONDITIONS, AVAILABLE AT WWW.BIGPICTURESPHOTO.COM  STRICTLY NO MOBILE PHONE APPLICATION OR ?APPS? USE WITHOUT PRIOR AGREEMENT *** Local Caption *** UPI/BIGPICTURESPHOTO.COM/UPI/BIGPICTURESPHOTO.COM

Angelina Jolie z matką, Marcheline Bertrand Angelina Jolie z matką, Marcheline Bertrand ?BULLS/BAUER-GRIFFIN

Relacje matka-córka

Angelina Jolie zawsze podkreślała, jak bliskie relacje łączyły ją z matką, Marcheline Bertrand, aktorką i producentką filmową, która zagrała m.in. w amerykańskiej wersji filmu "The Man Who Loved Women". Bertrand wyszła za mąż za sławnego aktora Jona Voighta w 1971 roku i miała z nim dwójkę dzieci, Angelinę i Jamesa Havena. Ich małżeństwo nie przetrwało i ze względu na liczne zdrady ojca Angeliny, para zdecydowała się na separację już w 1976 roku, a w końcu, po kilku latach rozwiodła się. Był to moment przełomowy, zarówno dla matki, jak i córki.

Family Picture: Angelina Jolie as a baby with her parents Jon Voight and Marcheline Bertrand in 1975. 74018 EDITORIAL USE ONLY Scope Features Agency does not claim any Copyright or License in the attached material. Any downloading fees charged by Scope are for Scope services only, and do not, nor are they intended to, convey to the user any Copyright or License in the material. By publishing this material , the user expressly agrees to indemnify and to hold Scope harmless from any claims, demands, or causes of action arising out of or connected in any way with user's publication of the material.(C) SCOPE FEATURES / BULLS

Po rozwodzie Bertrand porzuciła karierę aktorską i jako samotna matka poświęciła się rodzinie. Angelina Jolie wielokrotnie podkreślała, że inspirację do zawodu aktorki zyskała oglądając filmy i seriale z udziałem jej mamy, a sławny ojciec nie miał na to żadnego wpływu. Co prawda dzięki niemu Jolie pojawiła się pierwszy raz na ekranie, razem z rodzicami w filmie "Lookin' to Get Out" w 1982 roku, ale potem przez wiele lat nie miała z nim żadnego kontaktu.

Actress Angelina Jolie (R) and her mother Marcheline Bertrand pose together at the premiere of Jolie's film "Original Sin" in Hollywood in this July 31, 2001 file photo. Oscar-winning actress Jolie said on May 14, 2013 that she had undergone a preventive double mastectomy after finding out she had a gene mutation that leads to a sharply higher risk of both breast and ovarian cancer. Jolie, writing in the New York Times, said her mother's death from cancer at 56 and the discovery that she carried the BRCA1 gene mutation led to her decision out of fears she might not be around for her six children. REUTERS/Fred Prouser/Files (UNITED STATES - Tags: ENTERTAINMENT HEADSHOT PROFILE)REUTERS/FRED PROUSER

Angelina była szykanowana w szkole, ponieważ była chuda i nosiła aparat, a jej mama nie zarabiała tyle, ile rodzice innych dzieci. Zaczął się u niej okres buntu i eksperymentowania, co wcale nie przerosło jej matki, która zdecydowała się na niekonwencjonalne metody wychowania:

Kiedy miałam 14 lat, mama pozwoliła mojemu chłopakowi zamieszkać z nami. To była najmądrzejsza rzecz, jaką mogła zrobić, ponieważ w ten sposób miała mnie ciągle na oku, za ścianą. Inaczej pewnie bym uciekła, albo żylibyśmy gdzieś w parku. Przez 2 lata żyliśmy jak małżeństwo, aż w wieku 16 lat chciałam odzyskać swoją wolność i skupić się na pracy - powiedziała Jolie w jednym z wywiadów.

Bertrand dzielnie znosiła szalone zachowania dorastającej córki, a potem początkującej aktorki. Zawsze służyła jej radą i wspierała ją w działaniach. Była przy niej, kiedy Jolie, zafascynowana tematami śmierci i krwi, chciała zostać grabarzem. Trwała przy niej również, kiedy Angelina, nieakceptowana przez rówieśników, samookaleczała się. Była bardzo wyrozumiałą matką i była z córką w najmroczniejszych chwilach, przez jakie ta przechodziła.

Angelina Jolie i Marcheline Bertrand Angelina Jolie i Marcheline Bertrand ?BULLS/BAUER-GRIFFIN

Żal po śmierci matki

Angelina Jolie wyraża się o matce w samych superlatywach:

Moja mama była matką na pełen etat. Nie mogła za bardzo rozwinąć swojej kariery, swojego życia i doświadczeń. Wszystko co robiła, robiła dla dzieci. Nigdy nie będę tak dobrą matką, jak ona. Była wcielonym aniołem. Będę się starać jak tylko mogę, ale nigdy nie będę tak wspaniała, jak ona - przyznała Jolie.

W 1999 roku zdiagnozowano u Marcheline Bertrand raka jajnika, z którym zmagała się przez kolejne 8 lat, ale na początku 2007 roku przegrała walkę z chorobą. Angelina Jolie, wraz z partnerem Bradem Pittem i bratem Jamesem Havenem, była z matką do końca. Bardzo przeżywała jej śmierć i było jej najbardziej żal, że nie wszystkie jej dzieci miały możliwość ją poznać.

Wytrzymała na tyle długo, żeby poznać trójkę moich dzieci. Maddox do tej pory pamięta wszystko, co z nią związane. Gdy tylko się pojawił, sądzę że moja mama wiedziała, że wszystko będzie dobrze i w końcu znalazłam się na dobrej drodze - wspomina Jolie.

PHOTO: EAST NEWS/SPLASH NEWS Here is Angelina Jolie as you have never seen her before as an awkward teenager already showing the distinctive features that made her a superstar. Angie is seen as a grinning teenager with no idea that she will soon be a megastar leading lady starting a family with Hollywood's hottest hunk Brad Pitt. Yet even though she is just 13 Angie already shows the natural beauty that will find her fame - with her distinctive wide eyes and big, pillowy lips firmly in place. Young Angie is seen in a series of intimate family snapshots sent to the man who for a while acted as her stepfather and assumed he would bring her up. They show her posing proudly on holiday with her brother and mother showing a striking likeness to mum Marcheline as well as dressing up and playing with an electric guitar. As well as having the stunning looks that now find her voted one of the world's sexiest women, Angelina also appeared to have her destiny already mapped out. While sending the pictures, Angie's mother wrote: "Angelina is 13! She is studying to be an actress and a playwright." The pictures are a revealing snapshot into the star who usually keeps a tight lid on her off-screen life. The intimate snapshots were sent to Allan Mezo, 61, who dated Jolie's mother Marcheline Bertrand just after she split from actor husband Jon Voight. Pic-Angelina Jolie with mother Marcheline Bertrand and brother James.EAST NEWS/Splash News

Są momenty, kiedy Angelinie szczególnie brakuje obecności mamy:

Nie chcę się rozklejać, ale marzę o tym, żeby ona wciąż była wśród nas. Nigdy nie przestanę za nią tęsknić. Byłaby świetną babcią dla wszystkich moich dzieci! - mówi o matce Jolie. - Są momenty, kiedy chcę z nią porozmawiać o tym, co zrobiły dzieciaki, po czym uświadamiam sobie, że jej tu już nie ma. Nauczyła mnie kochać. Mogła to być szaleńcza miłość, szczególnie kiedy dorastałam, ale zawsze potrafiłam kochać.

W trzecią rocznicę śmierci Marcheline Bertrand Angelina wraz z bratem przygotowali w hołdzie dla niej wideo, pochodzące z ich wakacji na Hawajach w 1981 roku, na którym tańczą wspólnie na plaży. Bliskie relacje z matką były zupełnym przeciwieństwem do tego, co łączyło Jolie z jej ojcem.

Angelina Jolie, Jon Voight. Angelina Jolie, Jon Voight. Polki.pl

Relacje z ojcem

Po tym, jak Jon Voight zostawił Marcheline Bertrand z dwójką małych dzieci, aktor nie interesował się za bardzo losami pociech, tym bardziej ich matki, a ich kontakty były sporadyczne. Angelina zadebiutowała na ekranie w wieku 7 lat właśnie dzięki niemu, lecz nie zmieniło to trudnych relacji z ojcem. Po latach brat Angeliny, James Haven wspominał:

Były chwile, kiedy nasz ojciec był świetny, ale w pamięci najbardziej utkwiło mi, że zawsze zwracał większą uwagę na nasze błędy i wady, niż silne strony. Dlatego było nam ciężko. Teraz, po śmierci naszej matki, jesteśmy z Angeliną sierotami.

? BAUER-GRIFFIN.COM Angelina Jolie's mother Marcheline Betrand died of cancer at Cedar-Sinai Hospital in Los Angeles on January 28, 2007. A retrospective of her marriage to actor Jon Voight from 1971-1978 and their two children James Haven and Angelina Jolie. Job: 70129Y2 January 29, 2007 EXCLUSIVE Los Angeles, California www.bauergriffin.com childhoodBULLS/GARY LEWIS

Angelina spotkała się z Voightem na planie kolejnego filmu, "Lara Croft: Tomb Raider" w 2001 roku, jednak relacje pozostały chłodne. Konflikt między ojcem a córką sięgnął zenitu w 2002 roku. Angelina w marcu tego roku adoptowała chłopczyka z Kambodży i nazwała go Maddox. Aktorka od dłuższego czasu używała tylko swojego środkowego imienia Jolie, aż w końcu udało jej się sądowo pozbawić się nazwiska Voight. Jakiś czas potem Jon Voight pojawił się w programie "Access Hollywood", gdzie powiedział:

Martwię się o moją córkę, powinna uzyskać pomoc ze względu na jej poważne problemy psychiczne. Jestem zdesperowanym ojcem. Chcę do niej dotrzeć. Modlę się do Boga, że Angie mnie usłyszy.

Photo must be credited ?Alpha L7601MF 06/05/05 Angelina Jolie and Jon Voight Here's Looking at You Kid! Famous Parents with Famous Kids(C)ALPHA/BULLS/

Oczywiście wybuchła wielka afera. W kolejnych wywiadach Voight mówił:

Nie starałem się zbyt mocno i nie zareagowałem na jej poważne problemy psychiczne, o których tak chętnie opowiadała w prasie przez lata. Próbowałem jak tylko mogłem. Mam złamane serce, próbowałem jej pomóc, ale zawiodłem.

'I'm broken-hearted... because I've been trying to reach my daughter and get her help, and I have failed and I'm sorry,' he said.
Angelina responded by cutting off her father completely, saying that, as a new mother, she did not think it was healthy to associate with him.
In an interview a year later, she said Voight's comments were damaging because they could have affected her relationship with Maddox.
Read more: http://www.dailymail.co.uk/tvshowbiz/article-2071951/Angelina-Jolie-hugs-father-Jon-Voight-holds-hands-Brad-Pitt-LA-premiere-directorial-d-but.html#ixzz2TFzZkCUK
Follow us: @MailOnline on Twitter | DailyMail on Facebook
'Really I haven't come forward and addressed the serious mental problems she has spoken about so candidly to the press over the years, but I've tried behind the scenes in every way.'

Nietrudno domyśleć się, jak zareagowała Angelina na te doniesienia. Kompletnie odcięła się od ojca. Trwało to ponad 8 lat.

Angelina Jolie, Jon Voight Angelina Jolie, Jon Voight Reuters

Przebaczenie

Angelina usprawiedliwiała swoją decyzję o odcięciu się od ojca:

Powiedział mi kilka bardzo przykrych rzeczy o tym, jaką osobą byłam i jak to niby zepsułam swoje życie. Chociaż jest ze mną spokrewniony, to nie muszę słuchać, co ma do powiedzenia i nie musi być częścią mojego życia.

Ponadto, jako świeżo upieczona matka uważała, że nie jest to zdrowe i na miejscu bycie utożsamianą z nim, a jego komentarze były szkodliwe, ponieważ mogły wpłynąć na jej opiekę nad Maddoxem.

Mogli uznać, że mój ojciec ma rację, że jestem wariatką i chcieliby odebrać mi Maddoxa. To niewybaczalne. Nie rozmawiam z ojcem. Nie wierzę, że stajesz się rodziną przez więzy krwi. Mój syn jest adoptowany, a na rodzinę trzeba zasłużyć - skomentowała konflikt z ojcem.

Angelina Jolie, John VoightForum

Po śmierci ukochanej matki Angeliny, jej relacje z ojcem jednak ociepliły się. Głównie za pośrednictwem Brada Pitta, który przekonał swoją partnerkę, by pogodziła się z Voightem, głównie ze względu na dobro ich dzieci. Po prawie dekadzie konfliktu ojca i córkę można było zobaczyć razem na premierze debiutu reżyserskiego Jolie "In the Land of Blood And Honey". Podobno Jon Voight przeżył moment olśnienia, dzięki któremu zbliżył się znów do córki:

Nagle zobaczyłem wszystko w zupełnie innym świetle. Ten moment zmienił moje całe życie. Oddał mi z powrotem moją córkę i rodzinę. Bycie znów w życiu Angie jest dla mnie bardzo cenne - powiedział w wywiadzie aktor.

Angelina Jolie and Jon Voight arrive at the premiere of FilmDistrict's 'In the Land of Blood and Honey' held at ArcLight Cinemas on December 8, 2011 in Hollywood, California. December 8, 2011 X17online.com *** Local Caption ***  Angelina Jolie and Jon VoightFORUM

Angelina przyznała, że długo myślała nad pojednaniem się z ojcem, ale zdecydowała się na to dopiero, kiedy uzgodnili, że nigdy nie będą wracać do przeszłości i wszystkie zajścia między nimi puszczą w niepamięć. Jon Voight nie może z kolei nacieszyć się wnukami i jest bardzo dumny z córki:

Uwielbiam moje wnuki, są moją wielką miłością. Sprawiają, że jestem bardzo emocjonalny i wdzięczny losowi. Kiedy jestem z nimi, zawsze się śmieję i jestem szczęśliwy, a Angie też uśmiecha się, kiedy na nas patrzy - opowiada aktor. - Moja córka jest wspaniałą aktorką i matką. Potrafi się zająć się szóstką dzieci i bardzo dobrze przy tym się bawić!
James Haven i Angelina Jolie James Haven i Angelina Jolie (C)ALPHA/BULLS/

Relacje z bratem

Angelina Jolie zawsze byłą blisko z bratem. Po tym jak Jon Voight ich zostawił, musieli wspierać się we wszystkim, co robili. Ich relacje są bardzo zażyłe, a literka H, jak Haven jest nawet wytatuowana na nadgarstku Angeliny.

? BAUER-GRIFFIN.COM Angelina Jolie's mother Marcheline Betrand died of cancer at Cedar-Sinai Hospital in Los Angeles on January 28, 2007. A retrospective of her marriage to actor Jon Voight from 1971-1978 and their two children James Haven and Angelina Jolie. Job: 70129Y2 January 29, 2007 EXCLUSIVE Los Angeles, California www.bauergriffin.comBULLS/GARY LEWIS

Brat z siostrą wzbudzili wielką aferę w 2000 roku, kiedy pojawili się razem na gali rozdania Oscarów, podczas której Angelina, odbierając nagrodę, wyznała miłość swojemu bratu, a po uroczystości... pocałowali się namiętnie w świetle fleszy.

Angelina Jolie, James HavenScreen Dailymail.co.uk

Jolie tłumaczyła swoje zachowanie tym, że po rozwodzie rodziców brat był najbliższą jej osobą. James często podróżuje z rodziną Angeliny i sam przyznaje, że jest pod jej silnym wpływem:

Angie była zawsze bardzo opiekuńcza w stosunku do mnie, a szczególnie mojego życia miłosnego, co mi się bardzo podoba. Chce, żebym był z odpowiednią kobietą, która musi uzyskać akceptację mojej siostry - przyznaje w wywiadzie James. - Jestem perfekcjonistą i może to, że jestem tak blisko z Angie, sprawia, że wydaje mi się, że mam już kobietę idealną w moim życiu i trudno jest znaleźć kogokolwiek, kto zbliżyłby się do tej perfekcji.

angelina jolie, james havenPolki.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.