Kącik mola książkowego

Kotek znalazł wyjątkowy rarytas dla prawdziwych moli książkowych.

Jeśli uwielbiasz książki, tzn. lubisz je czytać, lubisz książki same w sobie jako przedmioty i lubisz kolekcjonowanie książek - Anne Fadiman to Twoja bratnia dusza. Czytając jej zbiory esejów, wydane przez Znak książki "Ex libris " i "W ogóle i w szczególe " przekonasz się, jak wiele Was łączy.

Dla "Ex libris" inspiracją są książki i historie związane z książkami , w przypadku "W ogóle i w szczególe" pole zainteresowań autorki jest znacznie szersze:

Fadiman zwierza się nam ze swej namiętności do lodów (pisząc o tym, wchłonęła ich kolosalną ilość) i kawy (szkic napisany oczywiście pod solidnym wpływem kofeiny) oraz opowiada o własnych perypetiach z założeniem poczty elektronicznej, snując przy okazji rozważania na temat historii poczty w ogóle. Z tych wysmakowanych, pełnych aluzji literackich i anegdot esejów dowiemy się na przykład, czy urodziliśmy się sową, czy skowronkiem, poznamy przepis na zupę z foczej krwi i przekonamy się, jak bardzo przy domowej produkcji lodów przydaje się ciekły azot. Opis wydawcy ( Wydawnictwo Znak )

Po lekturze tej książki nabrałam ochoty, żeby natychmiast przygotować lody według przepisu brata autorki, natomiast na zupę z foczej krwi na pewno się nie zdecyduję.

Obydwie książki są bardzo pięknie wydane, co sprawia, że ich czytanie jest jeszcze większą przyjemnością.

Lubicie książki o książkach?

Więcej o: