Polscy sportowcy składają kondolencje

Kubica, Gortat, Pyrek i Adamek łączą się w bólu z bliskimi ofiar katastrofy w Smoleńsku.

Gwiazdy sportu jednoczą się w bólu z bliskimi ofiar i rodakami. Na stronach internetowych i we wpisach pojawiły się wpisy dotyczące katastrofy w Smoleńsku.

Tomasz Adamek: Przeznaczenie zabrało moich przyjaciół, Pana Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej z Małżonką, ludzi bardzo ważnych dla mojego rodzinnego kraju. Otoczmy ich najbliższych spokojem i troską. Mieliśmy spotkać się w maju w Polsce, bardzo oczekiwałem spotkania z Prezydentem, politykiem i człowiekiem, którego zawsze bardzo poważałem i ceniłem. Ze swojej skromnej strony będę dedykował moją najbliższą walkę tym, których zabrała śmierć i tym, których Oni pozostawili w smutku i żałobie.
Nie ma godziny, żebym nie odbierał telefonów od przyjaciół z Polonii Amerykańskiej i Amerykanów wyrażających mnie, jako Polakowi wyrazy współczucia z powodu tragicznego wypadku samolotowego pod Smoleńskiem. Dziś w Ameryce wszyscy jesteśmy Polakami.
Robert Kubica na oficjalnej stronie Renault: Nie ma ona precedensu dla naszego narodu. Dzień Pamięci Ofiar Katynia stał się dniem głębokiej żałoby dla mieszkańców Polski. Wysyłam moje najszczersze kondolencje rodzinom ofiar. Moje myśli są z każdym z moich rodaków, których dotknęła ta tragedia.
Monika Pyrek: Ta przerażająca wiadomość zastała mnie na zgrupowaniu. Nie znam słów., którymi mogłabym wyrazić ogromny smutek i rozpacz. Składam kondolencje rodzinom ofiar katastrofy, a szczególnie rodzinie olimpijskiej, która utraciła wyjątkowego człowieka Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego Piotra Unrowskiego.
Marcin Gortat zaapelował o modlitwę: Pozostanie ona w naszych sercach na wiele lat. Wielu wspaniałych przedstawicieli elit politycznych odeszło zbyt szybko i nigdy już nie wróci - pisze polski sportowiec, prosząc jednocześnie wszystkich o pamięć w modlitwie

Do Polski płyną od soboty głosy solidarności z całego świata .

Więcej o: