Wkrótce wakacje!

Jak czerpać z wakacji pełnymi garściami? Przeczytaj!

Oceny już wystawione, w szkole już panuje niemal wakacyjna atmosfera wakacyjnego luzu. Już wprost nie możesz doczekać się na świadectwo i...nareszcie gdzieś wyjechać . Czy jedziesz do słonecznej Chorwacji, nad Bałtyk czy do babci na wieś - każda wyprawa może okazać się podróżą pełną niespodzianek i niezapomnianych wrażeń! Jak czerpać z wakacji pełnymi garściami? Mamy parę wskazówek :)

~ Poznawaj ludzi - nie bój się zagadnąć uroczej współpasażerki, czy sympatycznych ludzi z namiotu obok, razem będzie weselej, a kto wie, może to początek przyjaźni?

~ Obserwuj życie tubylców - zobacz jak spokojnie i według ustalonego rytmu toczy się życie w malutkich miejscowościach, jak wielkie miasta tętnią życiem i jakie znaczenie w życiu Włochów ma zabawa, czy biesiadowanie dla Greków

~ Próbuj nowych przysmaków . Nowe miejsca poznaje się także przez odkrywanie nowych smaków i nie ma znaczenia, czy to będą krewetki na południowej plaży, czy swojska kiełbasa zrobiona przez wiejskiego gospodarza lub regionalna potrawa w wykonaniu Twojej babci

~ Jedziesz w góry? Na szlaku nie zapominaj o pięknym zwyczaju i pozdrawiaj wszystkich napotkanych turystów słowami "Dzień Dobry", lub "Cześć" - jeśli trafisz na rówieśników. To tylko krótkie powitanie, a od razu milej się maszeruje!

~ Jeśli wyjeżdżasz za granicę , naucz się, co najmniej, 20 słów języka kraju do którego jedziesz na wakacje. I to nie tylko w celach bezpieczeństwa czy pytania o drogę - ale także towarzyskim! Obcokrajowcy zawsze doceniają ten wysiłek!

~ Jeśli jedziesz do kraju, którego zupełnie nie znasz, miej przy sobie mapę i rozmówki . Jeśli masz czas wolny podczas zwiedzania, koniecznie miej przy sobie numer tel. komórkowego pilota wycieczki lub opiekuna oraz numer rejestracyjny Twojego autokaru ;)

~ Nigdy nie zapominaj o kremie z filtrem - nawet, jeśli nie wylegujesz się całymi dniami na plaży, a spędzasz czas czynnie, słonko potrafi silnie dopiec. I wtedy, zamiast cieszyć się pogodą, będziesz leżeć w cieniu i okładać się zimnym kefirkiem

~ Kotek z całych sił wierzy, że lato wkrótce się rozkręci i słońce zacznie nas rozpieszczać . Jednak na wszelki wypadek w drogę zabierz ciuchy na każdą pogodę i przygotuj coś na deszczowe dni - karty, gry, książkę. Koniecznie lekką - w każdym razie nie lekturę!

~ Doceń uroki "nicnierobienia" - leż na zielonej trawce, albo na plaży, wygrzewaj się w słońcu, gap się w niebo, albo w morskie fale lub spokojną toń jeziora - i po prostu nie rób absolutnie nic! Nic...OK. - dozwolone są marzenia, rozmyślanie o niebieskich migdałach i bujanie w obłokach :)

Jakie masz plany na wakacje?

Więcej o: