Skandaliczna wpadka podczas mistrzostw Europy w szermierce. Miny Polaków mówią wszystko

Do kuriozalnego wydarzenia doszło podczas gali wręczenia medali. Polska drużyna, która zdobyła trzecie miejsce, przecierała oczy ze zdumienia.

Więcej na ten temat przeczytasz na portalu Gazeta.pl

Polska drużyna florecistów doskonale zaprezentowała się podczas Mistrzostw Europy. Szermierze w pięknym stylu wygrali decydujący mecz z Hiszpanami 45:29 i zdobyli ostatnie miejsce na podium. Niestety, podczas gali wręczania medali doszło do kuriozalnej pomyłki.

Zobacz wideo Angelika Cichocka z brązowym medalem halowych mistrzostw Europy. "Mieszane uczucia. Stać mnie na bardzo dużo"

Skandal na Mistrzostwach Europy w szermierce. Polscy medaliści mieli nietęgie miny

Drużyna biało-czerwonych stanęła na najniższym stopniu podium, by po chwili wysłuchać hymn złotych medalistów - Włochów. W momencie wyświetlania na ekranie flag uhonorowanych drużyn, Polacy byli mocno skonfundowani, bowiem zamiast biało-czerwonych barw, zobaczyli flagę Niemiec.

Polska drużyna była wyraźnie zmieszana. Z ich zniesmaczonych min możemy wyczytać, że ta pomyłka była dla nich przykrym doświadczeniem. Brązowi medaliści w trakcie grania włoskiego hymnu mieli wysoko uniesione brwi i szeroko otwarte oczy.

Kibice i floreciści reagują na flagę Niemiec podczas honorowania polskich medalistów. "Wina Tuska"

Sprawę skomentował na Instagramie Andrzej Rządkowski, florecista, który z resztą drużyny wywalczył brązowy medal. W mediach społecznościowych umieścił fragment relacji, kiedy to biało-czerwoni stali pod niemiecką flagą.

Andrzej Rza?dkowskiAndrzej Rza?dkowski Instagram, @ramdzeej

W sieci pojawiły się również głosy kibiców. Jedni są oburzeni i mówią o międzynarodowym skandalu. Drudzy podchodzą do sprawy w bardziej humorystyczny sposób.

Wina Tuska…
Stoją takie kołki, trzeba zareagować, zejść z stopnia, pokazać ręką co się nie zgadza i poprosić o powtórną ceremonię. Trzeba mieć trochę jaj i odwagi na reakcję.
Już cały świat wie, że jesteśmy kolonią niemiecką.

Co myślicie o tej pomyłce? Więcej zdjęć znajdziecie w galerii na górze strony.

Więcej o: