Książę Mikołaj z Danii jest ciekawszy niż Harry? Pochodzi z królewskiej rodziny i może się pochwalić karierą w modelingu

Przystojny książę Mikołaj ma 22 lata i jest siódmy w kolejce do tronu duńskiego. Co ciekawe, od kilku lat spełnia się również jako model, jego kariera rozwija się w błyskawicznym tempie. Poznajcie bliżej młodego arystokratę, na widok którego szybciej bije serce wielu kobiet na całym świecie.

Więcej na informacji temat rodziny królewskiej przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Mikołaj William Aleksander Fryderyk urodził się 28 sierpnia 1999 roku. Jest najstarszym synem księcia Joachima i Aleksandry, księżnej Frederiksborg. Związek rodziców duńskiego następcy tronu nie przetrwał próby czasu, rozwiedli się, gdy miał zaledwie sześć lat. Obecnie Mikołaj skupia się na rozwijaniu kariery w świecie mody. Jakiś czas temu podpisał kontrakt z jedną z najbardziej znanych skandynawskich agencji modelingowych, Scoop Models. Książę zdecydowanie chętnie pojawia się na światowych wybiegach niż na królewskich uroczystościach.

Zobacz wideo Księżna Kate spróbowała swoich sił w muzyce elektronicznej. William pękał ze śmiechu

Młody i przystojny książę z Danii robi oszałamiającą karierę w świecie mody

Mikołaj, jak na członka rodziny królewskiej przystało, odebrał gruntowne wykształcenie, a następnie został odesłany do szkoły wojskowej. Młody mężczyzna po niespełna kilku miesiącach zrezygnował z dalszej edukacji. Ta decyzja spowodowała, że zostały mu wstrzymane środki finansowe.

 

Książę musiał podjąć decyzję dotyczącą kariery i tego, co chciałby robić w życiu. Wybór padł na świat mody. Trzy lata temu podpisał kontrakt z duńską agencją Scoop Models. Po raz pierwszy pojawił się na wybiegu w 2018 roku podczas Londyńskiego Tygodnia Mody. Wystąpił na pokazie kolekcji Burberry przygotowanej przez Christopha Baileya.

Mikołaj książę DaniiMikołaj książę Danii Screen: Instagram/@prins.nikolai

 

Rodzice Mikołaja w pełni popierają jego niezależną od dworskiego życia karierę. W rozmowie z duńską prasą ojciec księcia powiedział, że 22-latek ma pełne prawo decydować o sobie.

Mikołaj nie powinien być do niczego zmuszany. Jego przyszłość będzie wyglądała dokładnie tak, jak sam sobie ją zaplanuje.
 

Czy książę Mikołaj znalazł wybrankę serca?

Nie wydano w tej sprawie oficjalnego komunikatu, ale media donoszą, że młody książę jest od 2018 roku związany z Benedikte Thoustrup. Jakiś czas temu ich wspólne zdjęcia pojawiły się w sieci i od razu wywołały spekulacje na temat rzekomego związku. Być może niebawem dowiemy się, czegoś więcej na temat życia uczuciowego duńskiego następcy tronu.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.