Napoje Ekipy to prawdziwa bomba cukrowa. Kolejni eksperci biją na alarm. Youtuberzy promują niezdrowe nawyki żywieniowe

Po spektakularnym sukcesie lodów Ekipa Friza poszła za ciosem i wypuściła na rynek kolejny produkt. Niestety jego skład jest bardzo kiepski. Dietetyczka kliniczna ostrzega, że picie tego napoju może mieć bardzo poważne konsekwencje dla zdrowia najmłodszych fanów słynnych youtuberów.

Członkowie Ekipy z dumą opowiadają w mediach społecznościowych o swoim nowym produkcie. Tymczasem eksperci postanowili przeanalizować jego skład i głośno wyrazić swoje niezadowolenie. Okazuje się, że youtuberzy po raz kolejny promują niezdrowe nawyki żywieniowe.

Wersow promuje, internet testuje, a Katarzyna Bosacka krytykuje - nowe produkty Ekipy wchodzą na rynekNapoje Ekipy. Wersow promuje, internet testuje, a Kasia Bosacka krytykuje

Zobacz wideo Jan Dąbrowski pyta Sylwię Przybysz i swoją córkę o opinie na temat koszulki od Ekipy Friza

Napoje Ekipy budzą kontrowersje. Dietetycy ostrzegają: Picie takich napojów zaburza koncentrację i powoduje skoki stężenia cukru

Kilka dni temu Katarzyna Bosacka opublikowała na swoim Instagramie post, w którym zaapelowała do rodziców, aby nie kupowali swoim dzieciom produktów spożywczych Ekipy. Głos w dyskusji zabrała również dr Hanna Stolińska. W rozmowie z portalem WP Kobieta dietetyczka wyraźnie zaznaczyła, że promowanie takich napojów jest bardzo kontrowersyjne. Ich skład jest szczególnie niebezpieczny dla najmłodszych fanów youtuberów.

Picie takich napojów zaburza koncentrację, powoduje skoki stężenia cukru w organizmie, dziecko jest nadaktywne, a po chwili znów ospałe. Co więcej, konsumowanie wysoko słodzonych napojów prowadzi do nadwagi, insulinooporności, cukrzycy, zaburzeń libidowych i próchnicy. A jak wiadomo, stan naszych zębów wpływa na ogólną kondycję organizmu - powiedziała dr Hanna Stolińska.

Tak będą wyglądały puszki napojów Ekipy FrizaTak będą wyglądały puszki napojów Ekipy Friza materiały prasowe

Czy influencerzy powinni brać większą odpowiedzialność za promowane produkty?

Zdaniem Hanny Stolińskej, aby przekonać młodych odbiorców, że to, co piją ich ulubieńcy w teledysku czy reklamie, jest niezdrowe, trzeba mówić jednym głosem. To jest niestety niezwykle trudne, ponieważ gwiazdy internetu kierują się wyłącznie celami finansowymi i może im być ciężko zmienić wcześniej przyjętą narrację.

Idole są często ważniejsi od specjalistów i rodziców. Jeżeli mamy walczyć o zdrowie naszych dzieci, m.in. z chorobami cywilizacyjnymi, powinniśmy mówić jednym głosem. Jednak wiadomo, że celebryci reklamują takie produkty w celach finansowych - dodała dr Hanna Stolińska.

To nie pierwszy raz, kiedy eksperci ostrzegają przed produktami Ekipy. Wspomniana wcześniej Katarzyna Bosacka biła na alarm również przed słynnymi lodami. Niestety youtuberzy nie wyciągnęli żadnych wniosków i zaserwowali swoim fanom kolejną bombę cukrową. 

 
Więcej o: